Deniz manzarasına karşı kafa dinlemek isteyenlerin tercihi olan Acar Kamping, doğası ve çevre düzeni ile çadır ve karavan kampı hayali kuranla için en özel bölgelerden biridir. Acar Camping Eski Foça, yaz mevsiminde kamp alanı olarak en çok rağbet gören yerlerden biri. Bunun yanında denizle bütünleşmiş yapısı kamp ortamına ayrı bir hava katıyor. Bir kamptan huzur ve sükunet bekleyenler için oldukça ideal bir yer olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Acar Camping Kamp Alanı İzmir Ulaşım

İzmir Foça’da yer alan Acar Camping, havayolu ulaşımı ile gitmek isteyenler için kolaylıklar sunar. Şehir dışından gelmek isteyen ziyaretçilerin öncelikle Adnan Menderes Havaalanı’na iniş yapması gerekir. Bunun ardından karayolu ile Acar Camping’e ulaşmak için sadece 1 saat 25 dakika yeterlidir. Bunun yanında havaalanı Acam Camping arası mesafe sadece 98 km kadardır.

Acar Camping, Acar Camping Eski Foça İzmir

Şehir dışından kara yolu ile gelmek isteyenlerin ise öncelikle İzmir merkeze ulaşmaları ve bunun ardından Acar Camping bölgesine 1 saat 20 dakika kadar devam etmesi yeterlidir. Ancak İstanbul’dan gelenlerin D240 karayolu üzerinden Aliağa ve Horozgediği güzergahından devam etmesi gerekir. İstanbul’dan Acar Campig ortalama 6 saat 20 dakika kadar sürer. Bunun yanında aradaki mesafe 490 km civarlarındadır.

Acar Camping Kamp Alanı İzmir Hakkında Bilgiler

Çadır ve karavan kampı konusunda oldukça etkili bir konuma sahip olan Acar Camping, doğayla iç içe olmasının yanında denize kıyısı olan bir kamp alanı olarak karşımıza çıkar. İşletme tarafından hizmet sunulan kamp alanında tuvalet, elektrik, duş ve çadır araç ve gereçleri gibi konularda ek hizmetler sunulmaktadır.

Diğer yandan yılın büyük bir bölümü ziyaretçi akınına uğrayan Acar Camping, geçmişte Rock-a Festival’inin yapıldığı yerdir. Geniş bir ağaçlık alana sahip olan bölge, tertemiz oksijen dolu bir havaya sahiptir. Ayrıca huzur içinde dinlenmek isteyenlerin en uğrak yerlerinden biri olmasının yanında genel olarak sakin ve sessiz bir ortam sunar.

Acar Camping, Acar Camping Eski Foça İzmir

Acar Camping bünyesinde kamp yapmak isteyenler ayrıca Foça’nın gezilecek yerleri ile farklı zamanlar geçirebilirler. Birbirinden farklı yerleri gezerek tatilinizi daha değişik ortamlarda geçirebilir ve bunun yanında önemli bölgeleri yakından görme şansına sahip olabilirsiniz. Şimdi İzmir Foça gezilecek yerler nerelerdir? daha yakından bakalım.

  • Athena Tapınağı
  • Kybele Açıkhava Tapınağı
  • Arkaik Duvar ve Heredot Duvarı
  • Pers Anıt Mezarı (Taş Ev)
  • Şeytan Hamamı
  • Yel Değirmenleri
  • Foça Plajları
  • Kozbeyli Köyü
  • Phokaia Antik Kenti
  • Beş Kapılar Kalesi

Tarihin derin izlerini bünyesinde barındıran Foça, sahip olduğu antik kentleri ile geçmişe tanıklık etmenizi sağlar. Bunun yanında köklü geçmişi ve sıra dışı bir mimariye sahip antik kenti birçok tapınağı içerisinde bulundurur.

Acar Camping, Acar Camping Eski Foça İzmir

Acar Camping Kamp Alanı İzmir Konaklama

Acar Camping bünyesinde konaklama imkanları genelde çadır ve karavanlar ile sağlanır. Bunun yanında kamp alanı dışında Foça’ya yakın bölgelerde çeşitli otel ve pansiyonlar bulmak mümkündür. Her bütçeye uygun otel ve pansiyonların yer aldığı bölgede yaz tatillerinin vazgeçilmez konaklama fırsatlarından olan bungalov evlerde yer almaktadır. Eğer kamp alanı dışında bir yerde kalmayı düşünürseniz, Foça bölgesi otellerini tavsiye ederiz.