Akyaka ormanı, kamp ve gezi denince akla gelen ilk yerlerden biridir. Mavinin ve yeşilin bir arada yer aldığı ve oksijeni bol mekanlar arasında karşımıza çıkar. Çadır ve karavan kampı için en ideal yerlerden biri olmasının yanında ihtiyaç duyulabilecek WC, elektrik ve market gibi gereksinimlere kolayca ulaşılabilen bir kamp alanıdır. Akyaka orman kampı hem yaz hem de kış kamp yapmanın mümkün olduğu yerlerden biri olarak ön plana çıkar. Muğla’nın Ula ilçesinde yer alan Akyaka ormanı, başka bir yerde görülmesi zor doğal bitki örtüsü ile ziyaretçilerini ağırlar. Eşsiz doğası herkesi kendine hayran bırakırken büyüleyici deniz manzarası da aynı şekilde oldukça etkileyici bir güzelliktedir.

Akyaka Orman Kampı Muğla Ulaşım

Çam ağaçlarının ortasında harika bir doğanın içinde yer alan Akyaka orman kampı, ulaşım konusunda ziyaretçilerine çeşitli kolaylıklar sağlar. Muğla’nın Ula ilçesinde yer alan kamp alanına şehir dışından gelmek isteyenler karayolu ve havayolunu tercih edebilir. Havayolunu tercih edenlerin öncelikle Dalaman Havalimanı’na iniş yapmaları gerekmektedir. Bunun ardından karayolu ile Dalaman’dan Ula ilçesine 1 saatlik bir yolculuk ile Ula ilçesine varmak mümkündür. Ula ilçesine varılmasının ardından ise Akyaka orman kampına ulaşmak için gereken süre 20 dakika kadardır. Havalimanından özel araç kiralanabileceği gibi otobüslerle de Ula ilçesine ulaşılabilir. Şehir dışından gelenler için kamp alanına ulaşma konusunda genel olarak araç kiralanması tavsiye edilir.

Akyaka orman kampı, Akyaka Orman Kampı Muğla

Karayolu ile kamp alanına ulaşmak isteyenlerin ise öncelikle Ula ilçesine giriş yapmaları ve bunun ardından kamp alanına 20 dakika kadar daha sürecek bir yolculuk yapmaları gerekir. Akyaka içerisinde yer alan Atatürk Caddesi’ne ulaşılmasının ardından batıya doğru gidildiğinde kamp alanı hemen sol tarafta yer almaktadır.

Akyaka Orman Kampı Muğla Hakkında Bilgiler

Akyaka orman kampı birtakım avantajlar sunması açısından oldukça fazla tercih edilen kamp merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Orman içindeki olması, iliklerinize kadar soluyabileceğiniz temiz havayı  ve denize yakın konumu tercih edilmesindeki en büyük etkenler arasında yer alır.

Muğla’nın Ula ilçesinde yer alan Akyaka orman kampı, çam ağaçlarının arasında keyifli bir çadır kampı düşünenler için birebir. Ayrıca isterseniz karavanla da gidebilir ve çadır yerine karavan kampı da yapabilirsiniz.

Kamp alanı içerisinde sunulan hizmet arasında duş ve tuvalet başta geliyor. Yanınızda bir tuvalet kağıdı götürerek tuvalet ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz. Bunun yanında tuvalet ve duşlara yakın çadır kampların olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Çadırlara kampın işletmesi tarafından elektrik bağlantıları sağlanıyor. Bu sayede ziyaretçiler elektrikli ocaklarını ya da mini buzdolaplarını çalıştırmak için gerekli elektriği bu bağlantılardan sağlıyor. Bunun yanında tercih eden ziyaretçiler de işletmeden buzdolabı kiralayabiliyor.

Akyaka orman kampı, Akyaka Orman Kampı Muğla

Akyaka orman kampı sadece çadır ve karavan kampından ibaret değil tabi ki. Bunun yanında gezilecek farklı alanlara da sahip. Çünkü sadece kendisine yakın 8 koyuyla meşhur bir kamp merkezi. Şimdi Akyaka orman kampı gezilecek yerler açısından neler sunuyor? daha yakından bakalım.

 • Çınar Koyu
 • Akbük Koyu
 • Akyaka Plajı
 • Azmak
 • Akyaka Milli Parkı
 • Akçapınar
 • Nail Çakırhan Evi
 • Sedir Adası
 • Amazon
 • Idyma Antik Kenti
 • Akyaka Kadın Azmağı
 • Küfre Koyu
 • Boncuk Koyu

Akyaka Orman Kampı Muğla Konaklama

Konaklama için tabi ki çadırlar ve karavanlar karşımıza çıkıyor. Karavanlar kamp işletmecisi tarafından kiralanıyor. Bunun yanında bölgede taş ve kagir evlerden oluşan konaklama imkanlarının olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca taş evlerin günlük kirası ortalama 400 TL’den başlıyor.