Adrenalin ve maceranın en uçlarda yaşandığı etkinlikler arasında bulunan Alanya buggy safari turları, aksiyon ve adrenalin tutkunlarını bir araya getiriyor. Olağanüstü tabiat manzaraları arasında yapılan buggy safari etkinliğimiz, ormanlık bölgelerde bulunan off-road yollarda yapılıyor. Yaklaşık 2-3 saat süren buggy safari programımız, tek kişi veya iki kişi olarak binilebilen araçlarla yapılmaktadır. Gayet kolaylıkla sürülebilen araçları kullanmak için ehliyetli olmak veya tecrübe aranmamaktadır. Aileleriyle birlikte olmak koşuluyla 12 yaşından küçükler de büyüklerin yanında tura katılabilirler.

Alanya’nın muhteşem denizinden, sahillerinden ve emsalsiz doğa manzaralarından yararlanmak üzere bölgeye gelen tüm ziyaretçiler, tarafımızdan düzenlenen tüm etkinliklere katılım sağlayabilirler. Bunun için sadece rezervasyon yapmanız yeterli olacaktır. Haftanın tüm günlerinde düzenlenen etkinliklerimiz, konusunda profesyonelleşmiş personel desteğiyle yapılmaktadır. Gerek tur aktivite rehberlerimiz gerekse destek personelimiz katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik tüm gereksinimleri karşılayacak bilgi donanımına sahip bulunmaktadır. Akdeniz bölgesinin en güzel sahillerine ve dağ manzaralarına sahip olan Alanya, turizm sezonunda birbirinden güzel aktivitelerle ülke turizmine önemli katkılar sağlamaktadır.

Alanya Buggy Safari Turları, Alanya Buggy Safari Turları

Alanya buggy safari turları programı sırasında verilen molalarda, katılımcılar nehirde yüzme veya dinlenme gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Günlük 3 farklı zaman diliminde yapılan buggy safari turları sabah 09.00 -13.00 arası, öğlen 14.00 -18.00 arası ve 16.00 20. 00 saatlerinde yapılmaktadır. Turlarımız yarım gün olduğundan dolayı yemek ikramı bulunmamaktadır.

Alanya Buggy Safari Turları Programı

Safari programımız diğer tüm etkinliklerimizde olduğu gibi belli bir plan dâhilinde gerçekleştirilmektedir. Program katılımcıların kaldıkları otellerden alınmasıyla başlar.

  • Yaklaşık 2,5 saatlik sürüş keyfi,
  • Dim çayında dinlenme ve yüzme molası
  • Program bitişinde katılımcıların otellerine transfer edilmesi şeklindedir.

Safari süresince görev yapan tecrübeli rehberlerimiz sürüş ve araçlar ilgili kısa bilgileri katılımcılara brifing şeklinde vermektedir. Tanıtım sonrası başlayan tur, yaklaşık 30 km uzunluğa sahip off-road yollarında yapılmaktadır. Tura verilen arada Dim çayının serin sularında yüzebilir, muazzam doğa manzaralarının keyfini çıkararak dinlenebilir, olağanüstü tabiatı fotoğraflayarak geçirdiğiniz günü ölümsüzleştirebilirsiniz.

Alanya Buggy Safari Turları programımıza transfer, araç ekipmanları ve sigorta dâhil olup, katılımcıların kişisel harcamaları, bahşişler, içecek ve kafalarını tozdan korumak üzere aldıkları bandanalar dâhil değildir. Çam ormanlarıyla kaplı Toros dağlarının eteklerinde yapılan aktivite, doğayla baş başa kalmayı seven macera ruhlu katılımcıların tüm beklentilerini karşılar niteliktedir. Doğa sporlarına tutkulu olan hereksin büyük beğeniye katıldığı buggy safari turlarımız, özellikle farklı ülkelerden gelen misafirlerimizin de katılımıyla oldukça renkli geçmektedir.

Alanya Buggy Safari Turları, Alanya Buggy Safari Turları

Off-road yollarında çamur ve suların içerisinde yapılan buggy safari etkinliklerimizde, dört tekerlekli ATV araçlar kullanılmaktadır. Daha önce bu tür bir serüvene katılmamış olanların bile rahatça kullanabildiği araçlar, herhangi bir tecrübe gerektirmediği gibi, sürücü ehliyeti de gerektirmez. Tamamen otomatik olan araçlarda fren-gaz ilişkisinin elle kontrolü önem kazanmaktadır. Araçlarımızın kullanımı rehberlerimiz tarafından verilen kısa brifinglerle anlatılmaktadır. Daha önce bu tür araç kullanmamış olan katılımcılarımız dilerlerse kısa deneme turlarıyla araçlara alışabilmektedir.

Alanya’da tatil yapmak üzere gelen tüm konuklarımızın katılabileceği etkinliklerimiz arasında bulunan

  • Jeep safari turları,
  • Boat turları,
  • Hamam sefaları,
  • Aqua park eğlenceleri,
  • Paragliding ve benzeri etkinlikler kalabalık katılımlarla yapılmaktadır.

Muhteşem tabiat manzaraları, mavi bayraklı plajları ve olağanüstü deniziyle emsalsiz bir tatil geçiren tüm konuklarımız, düzenlediğimiz birbirinden farklı organizasyonlara katılarak yaşadıkları her anı ölümsüzleştirmektedir. Ülkemizin cennet köşesi Alanya her geçen gün daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaparak dünya turizm merkezleri arasında hak ettiği yeri almaktadır. Siz de sevdiklerinizle Alanya’da doyumsuz bir tatil yapabilir, düzenlediğimiz aktivitelere ailenizle birlikte katılarak heyecanı ve coşkuyu tadabilirsiniz.