Adrenalin ve heyecanı seven ziyaretçilerimiz için düzenlediğimiz Alanya Jeep Safari turları, Alanya’nın doğal güzelliklerini, tabiat harikası manzaralarını görebilmek için en iyi fırsatlardan biridir. Çam ormanlarıyla dolu Toros dağlarında üşüt açık Land Rover marka jeeplerle yapılan safari turu, Alanya’nın vazgeçilmez aktiviteleri arasında yerini almış bulunmaktadır. Düzenlediğimiz bu turla hem heyecan ve adrenalin merakınızı giderecek, hem de Alanya’nın kalabalığından uzaklaşıp doğa ile baş başa kalacaksınız. Yaklaşık 1500 metre yükseklikten Akdeniz manzaralarını izleyecek, dağ köylerinde göreceğiniz tabiat manzaraları karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

Dim çayı bölgesinde verilen yüzme ve yemek molaları, isteğe bağlı olarak yapılan eğlenceli su savaşları safari tur programımızda mevcut olan aktiviteler arasında yer almaktadır. Erken saatlerde jeeplerle otelinizden alınıp gün boyu muhteşem vakit geçireceğiniz jeep safari turları, profesyonel şoförlerimiz tarafından tam güvenlikli bir şekilde gerçekleşmektedir.

Alanya Jeep Safari, Alanya Jeep Safari

Jeep Safari Tur Programı

Düzenlemiş bulunduğumuz etkinlikler arasında oldukça büyük ilgi gören Alanya Jeep Safari turları, sabah erken saatlerde Alanya’nın en güzel manzarasının izlendiği Seyir tepesine varışla başlar. Seyir terasında tüm konuklara yapılan toplu bilgilendirme sonrasında, köylere yapılan yolculuk ve off-road keyfi başlar. Jeep safari turlarımıza katılım sağlayan misafirlerimizin köy ziyaretleri sırasında fotoğraf çekme ihtiyaçları olacağından mutlaka fotoğraf makinelerini yanlarına alması tavsiye edilmektedir.

Tur sırasında eğlencenin dozunu artıran etkinliklerden biri de su savaşlarıdır. Çılgın jeep safari programında yer alan su savaşları sıcak hava sebebiyle serinleme ihtiyacı duyan katılımcılarımızın serinlemesini sağlayacaktır. Su savaşlarına başlamadan önce ıslanması muhtemel eşyaların koruma altına alınması gereklidir. Turun en eğlenceli bölümlerinden biri de, Off-Road bölümüdür. Şoförlerimizin eğitimli ve profesyonel oluşu herhangi bir tehlike yaşamadan bu güzel etabı bitirmenizi sağlayacak, çılgınca eğlenmenize vesile olacaktır.

Off-Road turu bitiminden hemen sonra, Toros dağlarının görkemli görüntüsünü izleyerek köy ziyaretleri başlamaktadır. Ziyaretler sırasında bölgenin geleneksel yiyecekleri olan gözlemeler ve yöresel yemekler köy halkı tarafından tura katılan ziyaretçilere sunulur. Ayrıca otantik süs eşyaları ve el yapması ürünler sergilenir. Rehber nezaretinde gerçekleşen köy ziyaretlerinde yapılacak harcamalar ziyaretçilerimizin kişisel harcamaları olup, isteğe bağlı olarak yapılabilmektedir. Tur rehberimiz köyler hakkında kısa bilgiler vererek köyde bulunan ev, cami ve çevresini gezdirirler.

Alanya Jeep Safari, Alanya Jeep Safari

Programın sonu

Gezi sırasında irili ufaklı birçok kanyonla karşılaşılacak ve tabiatın kendisini en güzel şekilde gösterdiği yerlerde fotoğraf ve video çekimi için molalar verilecektir. Öğlen vakti olduğunda Alanya’nın en müstesna manzaralarına sahip olan Dim barajı ziyaret edilir. Burada ziyaretçilere farklı bir etkinliğe katılma imkânı sunulur. İsteyen ziyaretçiler deve turlarına katılarak eğlencelerini yeni bir etkinlikle zenginleştirebilir. Dim çayında verilen mola sırasında açık büfeden oluşan yemek, nehir üzerinde yenilir.

Alanya Jeep Safari turuna dâhil olan öğle yemeği, birçok et ve sebze yemeğinden oluşan açık büfe şeklinde sunulur ve limitsiz şekilde tüketime açıktır. Arzu eden katılımcılar oldukça soğuk Dim çayında yüzme, kavuzda kaydırakla kayma veya nehirde balık tutma gibi eğlencelere katılarak zaman geçirebilirler. Dim çayındaki molanın bitiminden sonra muhteşem orman manzaraları eşliğinde kısa bir yürüyüş, bir süre off-road yapılarak geri dönüş yolculuğu hazırlıkları yapılır. Tüm katılımcılar kaldıkları otele götürülerek jeep safari turu sonlandırılır. Düzenlemiş olduğumuz jeep safari turlarında transfer, öğlen yemeği, kullanılan tüm ekipmanlar ve tur sigortası firmamızın sorumluluğunda olup ücretsizdir. Sadece kişisel harcamalar ve tur sırasında verilecek olan bahşişler katılımcılar tarafından bizzat karşılanmaktadır. Ayrıca tur sırasında Dim mağarasını ziyaret etmek isteyen katılımcılar, giriş ücretini ödeyerek mağara turuna katılabilmektedir.