Adrenalin ve heyecanı en üst düzeyde tatmak isteyenlerin katılımıyla büyük bir gösteriye dönüşen Alanya Quad Safari turlarımız, ATV adı verilen dört tekerlekli motosikletlerle yapılmaktadır. Tabiatın doğal güzellikleri arasında bazen çamurlu bazen tozlu yollardan geçilerek yapılan aktivite, herhangi bir araç kullanma tecrübesi veya ehliyet gerektirmeyen bir etkinliktir. 16 yaş ve üzeri kişilerin katılım sağlayabildiği turlar, zorlu doğa koşullarına karşı verilen mücadele etme yeteneği kazandırır. Rehberlerimizin vereceği tanıtım bilgileri sonrası kolayca kullanabileceğiniz araçlar, herkesin rahatça kullanabileceği tarzda pratik kullanım esaslarına göre üretilmiştir.

Alanya bölgesinin akciğeri olarak bilinen Toros dağlarının eteklerine yapılan Quad safari turları, olağanüstü tabiat manzaraları arasında emsalsiz bir gün geçirmenize vesile olacaktır. Çam ormanlarının arasında bulunan parkur yaklaşık 20 km uzunluğundadır. 2 ila 2,5 saat arasında süren Quad safari turları günün farklı saatlerinde yapılmakta ve önemli sayıda ziyaretçi adrenalin ve maceraya doymaktadır.

Quad Safari Turu Programı

Alanya Quad Safari programı katılımcıların otellerinden alınarak safarinin yapılacağı alana getirilmesiyle başlar.  İlk grup sabah saat 09.00-13.00 arası, ikinci grup 13.30- 17.30 arası son grup ise 16.00- 20. 00 arasındaki saatlerde tura katılabilmektedir. İsteyenler ATV’lere tek başına binebildiği gibi, dileyen katılımcılar iki kişi binebilirler. Aktivite sırasında ücrete dâhil olan,

  • Transfer,
  • Yaklaşık 2-2,5 saat süren sürüş aktivitesi,
  • Rehberlik
  • Sürücü kaskı ücrete dâhildir.

Alanya Quad Safari, Alanya Quad Safari

Araca binmek isteyen ikinci kişiler, içecekler ve bahşiş gibi harcamalar tur ücretine dâhil edilmez. Harcamalar katılımcı tarafından ödenir. Turlarımız yarım gün sürdüğü için öğle yemeği veya herhangi bir öğün sunulmaz. Turumuzun en özel bölümlerinden biri de, verilen yüzme, dinlenme ve fotoğraf çekme molalarıdır. Tabiatla iç içe bir ortamda serin nehirlerde yüzebilir, yemyeşil orman manzaraları arasında yürüyüş yapabilir, çektiğiniz muhteşem fotoğrafları ömür boyu saklayabileceğiniz birer hatıraya dönüştürebilirsiniz.

Profesyonel rehberlerimiz tarafından her türlü güvenlik önlemleri alınmak suretiyle yapılan Quad safari etkinlikleri, kanyonlar, dereler ve muhteşem doğa manzaralarına sahip köylerin arasından geçilerek yapılmaktadır. Dünyanın en güzel tatil beldelerinden biri olan Alanya, ziyaretçilere hoş vakit geçirtmek üzere planlanan birçok aktivite ile tanınmaktadır. Bu sebeple tüm aktiviteler oldukça yoğun taleplerle karşılaşmaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına rezervasyon yaparak aktivitelere katılabilir, macera ve adrenalin tutkunuzu en üst düzeyde yaşayabilirsiniz.

Tur sırasında erilen molalarda yüzmek için mayo ve şort bulundurmak, tozlu ve çamurlu etaplarda kullanmak üzere uygun ayakkabılara sahip olmak gereklidir. Tozdan korunmak amacıyla takabileceğiniz gözlük, bandana gibi aksesuarları satın almak suretiyle kullanabilme imkânı da mevcuttur. Oldukça neşeli ve macera dolu geçen turumuz, konuklarımızın kaldıkları otellere transfer edilmesiyle son bulur.

Alanya Quad Safari, Alanya Quad Safari

Quad Safari Hakkında

Turlarımıza dünyanın dört bir yanından Alanya’ya tatil yapmak amacıyla gelen yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle oldukça renklenmektedir. Farklı kültürlere sahip insanların bir arada olduğu bir ortamda yapılan aktiviteler, birbirinden binlerce km uzakta yaşayan insanların kaynaşmalarına ve dostluk kurmalarına da vesile olmaktadır. Her aşaması tarafımızca profesyonel bir şekilde planlanan aktiviteler, dünyanın dört bir yanında övgüyle anlatılmaktadır.

Her geçen yıl öncekinden daha kalabalık olarak yaptığımız aktiviteler, insanların tatilde yaşadığı mutluluğu kat be kat artırmanın yanı sıra, ülke turizmine de önemli destek sağlamaktadır. Her biri mesleğinde profesyonelleşmiş personelimizle eksiksiz olarak yürütülen aktivitelerimiz, sağlık sigortası kapsamında ve tüm riskleri elimine edilmiş bir şekilde güven içerisinde yapılmaktadır. Tüm aktiviteler katılımcıların tamamına verilen brifinglerle anlatılmakta, organizasyonlarımız tam bir profesyonellik içerisinde sürdürülmektedir. Vizyonumuz herkesin olabildiğince mutlu olmasına katkı sağlamaktır.