Tüm sezon boyunca düzenlemiş olduğumuz rafting aktiviteleri, Alanya köprülü kanyon ulusal park bölgesinde bulunan ve dünyaca ünlü köprüçay üzerinde yapılmaktadır. Muhteşem doğa manzaralarına sahip bölge Türkiye’nin rafting sporu için en uygun bölgesi olarak ünlenmiştir. Sağlık sorunu bulunmayan her bireyin rahatlıklar yapabileceği rafting adrenalin seven herkesin severek yaptığı bir sportif aktivitedir. Heyecanın dorukta yaşandığı rafting aktivitelerimiz, yaklaşık 14 km uzunluğundaki bir parkurda kesintisiz olarak yapılabilmektedir. Düzenlemiş olduğumuz alanya rafting turları 2-6-8-10 kişilik botlarla yapılmakta, profesyonel rehberlerimiz turun her anında aktiviteye eşlik etmektedir.

Uluslararası standartlara göre zorluk derecesi 3 olan parkurumuz, Akdeniz ikliminin bunaltıcı sıcaklığından kaçmak ve serinlemek isteyenlerin buluştuğu özel bir etkinlik havasında geçmektedir. Köprüçay nehrinin soğuk sularında adrenalin yüklemesi yapmak isteyenleri buluşturan rafting organizasyonlarımız, sabah saatlerinde otellerden transfer işlemleriyle başlamaktadır.

Rafting Turu Programı

Düzenlemiş olduğumuz rafting programına katılacak olan tüm misafirlerimiz, kaldıkları otellerden alınmak suretiyle tura iştirak etmektedir. Alanya rafting aktivite programı,

  • Köprülü kanyona intikal edilmesi
  • Profesyonel rehberlerimizden rafting ile ilgili kısa brifing verilmesi,
  • Kask, can yeleği, kürek gibi ekipmanların dağıtılması
  • Yaklaşık 15 dk. Mesafedeki başlangıç noktasına gidiş,
  • Rafting öncesi köprülü kanyon bölgesinde kısa doğa yürüyüşü, fotoğraf çekimi, yüzme aktiviteleri,
  • Grupların botlara dağılımı ve profesyonel rehberler eşliğinde ilk bölümün tamamlanması,
  • Öğle yemeği için mola verilmesi,
  • Parkurun tamamlanması için yeniden botlara biniş ve aktiviteye devam edilmesi,
  • Katılımcıların otellerine geri dönüş şeklindedir.

Alanya rafting, Alanya Rafting

Rafting aktivitesine katılan tüm misafirlerimiz transfer, sigorta, öğlen yemeği, rehberlik hizmetleri ve rafting ekipmanlarının kullanımından ücretsiz yararlanmaktadır. Aktivite sırasında çekilen DVD ve fotoğraflar profesyonelce hazırlanmakta ve cüzi bir miktar para karşılığı katılımcılara verilmektedir. Rafting diğer sporlara oranla yüksek enerji ve adrenalin dolu bir spordur. Bu sebeple özellikle hamile bayanların ve çocukların Rafting turuna katılmaması gereklidir.

Aktiviteye katılan tüm katılımcıların molalarda yüzme, gezi, güneşlenme gibi etkinliklere uyum sağlayabilecek eşyalarını yanlarına almaları tavsiye edilir. Yanınıza havlu, şort, uygun ayakkabılar ve güneş kremi almanız, değerli eşya ve paralarınızı otelinizde güvenilir bir yerde muhafaza etmeniz önerilmektedir. Dilerseniz içecek ve tur sırasında çekilen fotoğraf ve DVD için bir miktar para bulundurabilirsiniz. Alanya bölgesinde rafting yapmak isteyenlerin karşılaşacağı en büyük sıkıntı, gidilecek kanyonun uzak mesafede olmasıdır.

Alanya rafting, Alanya Rafting

Kanyona gidişte misafirlerimizin uzun yol ve sıcak havadan etkilenmemeleri için konforlu ve klimalı araçlarımız hizmet vermekte olup, yolculuk olağanüstü tabiat manzaralarının arasında keyifli bir maceraya dönüşmektedir. Muhteşem bir nehir üzerinde yapılacak olan rafting turu, tamamen doğal ortamda ve oldukça uzun bir parkurda yapılmaktadır. Rafting yapılan bölgede su sıcaklığı yaklaşık 12 derece, nehir derinliği farklılıklar göstermekle birlikte 3 metre, nehir genişliği ise 12 metre civarındadır. Rafting macerası yaşamanın yanı sıra, Akdeniz’in tüm güzelliğini yemyeşil bitki örtüsünde ve kanyonlardaki doğal tabiat içerisinde bizzat yaşamak, etkinliğin en önemli artısıdır.

Rafting Hakkında

Dünyanın her yerinde büyük beğeniyle yapılan rafting sporu,  kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen ülkemizde de büyük ilgi görmektedir. Özellikle yabancı ülkelerden ülkemizi ziyaret eden turistler, Alanya Rafting parkuru hakkında olumlu görüş bildirmekte, tabiatın doğal dokusuna hayranlıklarını belirtmektedir. Her yıl binlerce ziyaretçi tarafından yapılan Rafting aktiviteleri, ülkemizin dünyaya tanıtımında da büyük rol oynamaktadır.

Düzenlemiş olduğumuz Rafting aktiviteleri dünya standartlarında ekipman ve profesyonel rehberler tarafından yapılmaktadır. Rafting etabının başlangıcından bitimine kadar katılımcılarımız sigortalı olup, yaşanması muhtemel en küçük olumsuzluk, organizasyonumuz tarafından en üst düzeyde telafi edilmektedir.