Tüm dünyanın turizm merkezlerinden biri olan Alanya ziyaretçilere sunulan farklı aktiviteler ve eğlencelerle tam bir cazibe merkezine dönüşmüş durumdadır. Düzenlemiş olduğumuz Alanya tekne turları da tüm ziyaretçilerimizin beğenisini kazanan etkinlikler arasında yer almaktadır. Alanya’nın en güzel koylarını ve sahillerini keşfetmenize olanak sağlayacak olan tekne turları. Alanya iskelesinden başlayarak yarımadanın etrafında yer alan tüm güzellikleri keşfetmenizi sağlayacaktır. Tur sırasında uğradığımız âşıklar mağarası, fosforlu mağara, korsanlar mağarası doğal güzellikleriyle hayran bırakacak, Cleopatra plajında masmavi denizi ve sahili izleyecek, ulaş plajında Akdeniz’in en berrak sularıyla buluşarak serinleyeceksiniz.

Akdeniz korsanlarının gemilerine benzer ahşap gemilerle yapılan Alanya tekne turları, çoğu kez yunus sürülerinin eşlik ettiği bir manzaraya tanıklık etmenize olanak sağlayacaktır. Teknelerde düzenlenen müzik ve animasyonlarla eğlenirken, tabiatın en saf ve doğal halini görme fırsatına sahip olabileceksiniz. Yüzme molasından sonra verilen öğle yemeği, tavuk ızgara, spagetti, salata ve alkolsüz içecek çeşitlerinden oluşan ve oldukça doyurucu ve lezzetli bir öğündür. Gün boyu içilen soğuk içecekler fiyata dâhil olmakla birlikte, alkollü içecek ve tur fotoğrafları ve deniz altı fotoğrafları ücrete dâhil değildir.

Alanya tekne turları, Alanya Tekne Turları

Alanya’nın dünya mirası güzelliklerini keşfetmek için dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen turist kafileleri, mükemmel tasarlanmış tekne turlarımıza büyük ilgi göstermektedir. Herhangi bir ekstra ücret ödemeden gün boyu eğlenceyi garanti eden tekne turları aktiviteleri, özellikle yüksek sezonda önemli sayıda ziyaretçinin katılımıyla yapılmaktadır. Turlarımıza katılmadan önce rezervasyon yapmanız, rahat bir yolculukla unutulmaz anları rahat bir şekilde yaşamanızı sağlayacaktır. Sıhhi alt yapısı olmayan, hijyenden uzak ve gerekli ihtiyaçları karşılayamayan teknelerden uzak durmalı, yaşayacağınız güzel anları beklenmedik kötü sürprizlerle bozmadan yaşamak için önceden tekne ve tur hakkında bilgi almalısınız.

Alanya Tekne Turları Programı

Düzenlemiş olduğumuz Alanya tekne turları, tecrübeli tekne kaptanlarımız ve tekne personelimizin olağanüstü çabalarıyla doyumsuz bir aktivite haline dönüşmektedir. Sabah erken saatlerde misafirlerimizin otellerinden veya bulundukları bölgeden alınmasıyla (9.00-9.30) tekne turu başlamaktadır. Yaklaşık yarım saat sonrasında Alanya iskelesine varış ve saat 10 civarında hareket başlamaktadır. Daha sonra,

  • Alanya tarihi Selçuklu tersanesi civarında yüzme molası,
  • Doğal mağaralar korsan mağarası, âşıklar mağarası, fosfor mağarası civarında yüzme molaları,
  • Tur sırasında kesintisiz devam eden müzik ve animasyonlar,
  • Alanya yeni yat limanını ziyaret,
  • Teknede verilen zengin çeşitlerden oluşan öğle yemeği ve içecek ikramı,
  • Ulaş plajı bölgesinde yüzme molası,
  • Açık denizden olmak üzere Alanya limanına dönüş
  • Gün sonunda ziyaretçilerin yaklaşık 16.00 civarında otellerine bırakılması şeklinde gerçekleşmektedir.

Gün boyu süregelen aktiviteler, sıcak havada gerçekleşmekte, bu sebeple tüm ziyaretçilerimize mayo, havlu ve güneş kremlerini yanlarına almaları tavsiye edilmektedir. 0-6 yaş çocukların ücretsiz olarak yararlanabileceği tekne turlarımız, gün boyu tabiatın tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz bir yaz eğlencesi tadında geçecektir. Akdeniz’in serin sularında serinleyecek, maviyle yeşilin birleşerek bir renk cümbüşü oluşturduğu sahilleri keyifle izleyeceksiniz.

Alanya tekne turları, Alanya Tekne Turları

Oldukça uygun fiyatlarla düzenlemiş bulunduğumuz Alanya tekne turları aktiviteleri, yerli ve yabancı turistlerin katılımıyla sezon boyu sürekli ve düzenli periyotlarla yapılmaktadır. Teknelerimiz misafirlerimizin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmakta, bay bayan tuvaletleri, duş kabinleri ve kıyafet değişme bölümleri bulunmaktadır. Teknelerimiz ahşaptan yapılma korsan teknelerine birebir benzerlik göstermekte olup, yaşanan eğlenceli tekne turlarını daha ilginç kılmaktadır. Tekne turu ile Alanya’nın tüm güzelliklerini denizden görme imkânı sağlayan benzersiz aktivitemiz tur sırasında yapılan animasyonlar ve müzik yayınlarıyla doruklara ulaşmaktadır. Böylece eğlence, yüzme, keşfetme, dinlenme gibi farklı aktiviteleri aynı anda yaşama imkânına sahip olabilirsiniz.