Son yıllarda gittikçe popüler olan ve macera tutkunlarının aktivite listesinde ilk sıralarda yer alan Yamaç paraşütü (Paragliding) Alanya’yı ziyaret eden yerli yabancı birçok kişinin büyük bir heyecanla katıldığı bir sportif aktivitedir. Düzenlemiş olduğumuz yamaç paraşütü aktiviteleri, gökyüzünde özgürce uçmayı seven ve yükseklik kokusu olmayan her kesin kolaylıkla yapabileceği bir eğlencedir.

Bulutların arasında Alanya’yı kuş bakışı seyredebileceğiniz yamaç paraşütü turlarımız, Cleopatra plajına yapılan inişle sona ermektedir. Uzun yıllar eğitim almış ve bu konuda profesyonelliğini kanıtlamış rehberlerimiz, mesleki kurumlardan sertifikalarını alarak belgeli bir şekilde hizmet vermektedir. Profesyoneller eşliğinde sürdürülen yamaç paraşütü aktivitesi, yaklaşık 700 metre yükseklikte bulunan yassı tepeden atlanarak gerçekleşmektedir.

Her saniyesi heyecan ve adrenalin dolu olan yamaç paraşütü turlarımız, sabah erken saatlerde başlayarak akşamüzeri sona ermektedir. Heyecan ve macera dolu aktiviteye katılım sağlamak isteyen ziyaretçilerimiz sabah 9.00 ile 17.00 arasında rezervasyon yaptırabilmektedir. Alanya semalarında bir kuş gibi süzülerek tüm Alanya’yı havadan izleme fırsatı sunan yamaç paraşütü, kendinizi tamamen özgür hissedeceğiniz yegâne anlar olarak hatıralarınızda kalacaktır. Yaklaşık 15-20 dakika süren uçuşlar, Cleopatra plajına indiğinizde son bulur.

Yamaç paraşütü, Alanya Yamaç Paraşütü (Paragliding)

Yamaç paraşütü extrem sporlar arasında gösterilmesine rağmen oldukça kolay katılım sağlayabileceğiniz bir deneyimdir. Önceden deneyimi olmayan ziyaretçilerimiz de bir pilot eşliğinde bu heyecanı yaşayabilir. İki kişiyi rahatça taşıyabilen paraşüt ekipmanları, ileri teknoloji ürünü ve dünya standartlarındadır. Bu sebeple tüm ziyaretçilerimiz güven içerisinde bu zevkli ve heyecan dolu deneyimi yaşayabilir.

Yamaç Paraşütü Etkinlik Programı

Yamaç paraşütüne kendisine güvenen ve uçmayı seven herkes katılabilir. Tüm dünyada büyük bir coşkuyla yapılan yamaç paraşütü, ülkemizde de birçok farklı bölgede büyük katılımlarla yapılmaktadır. Alanya’yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen aktivitelerimiz belli bir program dâhilinde yapılmaktadır.

  • Konaklanan otellerden ücretsiz transfer,
  • Cleopatra plajında toplanma
  • 4×4 jeep araçlarla yassı tepeye gidiş
  • Uçuşlar ve ekipman kullanımı hakkında bilgilendirme
  • Pilotlar eşliğinde uçuş
  • Etkinlik sonrasında otellere transfer şeklinde bir süreç izlenmektedir.

Program sırasında transfer, uçuş, tüm ekipmanlar, rehberlik ve sigorta ödemiş olduğunuz ücrete tabidir. Ekstra bir ücret talep edilemez. Etkinlik sırasında çekilen fotoğraf ve videolar ( DVD) ise ekstra ücrete tabidir. Etkinliğe katılmak için herhangi bir yaş ve kilo kriteri aranmaz. Bay veya bayan tüm ziyaretçilerimiz etkinliğimize rezervasyon yaptırarak bu eşsiz deneyimi yaşamakta özgürdür. Antalya bölgesinde en müsait yamaç paraşütü alanları Alanya ilçesindedir. Bu sebeple her yıl artan sayıda ziyaretçi yamaç paraşütü yapmak adına rezervasyon yaptırmaktadır.

Yamaç paraşütü, Alanya Yamaç Paraşütü (Paragliding)

Dünyanın en güzel sahil manzaralarına sahip bir bölgede, doyumsuz tabiat ve deniz manzaralarını kuşbakışı izleyerek 20-25 dakika havada kalmak, tüm benliğinizi tarifsiz bir özgürlük hissiyle kuşatacaktır. Yaşayacağınız bu deneyim, sizden sonra gelecek kuşaklara bırakabileceğiniz harika fotoğraf ve videolarla ölümsüz hale gelecektir. Yüzyılların en büyük rüyası olan kuş gibi uçmak fikrinin en gerçek haliyle yaşandığı yamaç paraşütü, yükseklik korkusu olanların da rahatlıkla yapabileceği bir aktivitedir. Rehber pilotlar eşliğinde yapılan uçuşlar korkunuzu yenmenizi sağlarken, muhteşem bir deneyime sahip olmanızı da sağlayacaktır.

Alanya bölgesinde yapılan yamaç paraşütü aktiviteleri, dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen yabancı turistlerin de büyük ilgi göstermesiyle oldukça kalabalık bir ziyaretçi topluluğu ile birlikte yapılmaktadır. Burada kurulan dostluklar ülkeler arası yakınlaşmayı ve kültür geçişlerine olanak sağlamaktadır. Oldukça uygun fiyatlarla yapılan Paragliding aktivitelerine katılmak için geç kalmadan rezervasyon yaptırabilir, yaşayacağınız benzersiz anların tadını çıkarabilirsiniz.