Yemyeşil bir doğanın ortasında daha önce tanık olmadığınız bir kamp macerası yaşamaya be dersiniz? Eğer neden olmasın diyorsanız, Ayder Ihlamurlaraltı kamp alanı doğal yaşamı ve muhteşem manzarası ile sizleri bekliyor. Ayder Ihlamurlaraltı kamp alanı bol oksijeni ve ciğerlerinize kadar bir nefeste çekeceğiniz tertemiz havası ile yılın büyük bir bölümü ziyaretçilerini ağırlıyor. Siz de bu maceraya ortak olmak için çadır ya da karavanınızı alın ve beklentilerinizin üzerinde bir kamp keyfi yaşayın.

Ayder Ihlamurlaraltı Kamp Alanı Rize Ulaşım

Türkiye’nin uzak bir şehrinden geliyorsanız, öncelikle Rize’ye yakın bir havaalanına inerek daha sonra karayolu ile devam etmeniz gerekir. Çünkü Rize kendi havaalanına sahip bir şehir değildir. Bu nedenle şehir dışından ilk yolculuk Rize’ye en yakın havaalanı olan Trabzon Havalimanı’na çıkar. Trabzon Havalimanı Rize arası sadece 80 km’dir v3 özel araçla 1 saatte alınabilmektedir. Kısa ve yorucu olmayan bir yolculuk için uzak şehirlerden gelen misafirlerin havayolunu tercih etmeleri tavsiye edilir.

Ayder Ihlamurlaraltı kamp alanı, Ayder Ihlamurlaraltı Kamp alanı Rize

Yakın şehirlerden kara yolu ile Ayder Ihlamurlaraltı kamp alanına gitmek isteyenlerin ilk takip edecekleri yol Karadeniz Sahilyolu’dur. Karadeniz Sahilyolu güzergahı üzerinde Orgu, Giresun, Trabzon gibi sahil şehirleri bulunur. Bu şehirlerden geçerek öncelikle Rize merkeze ulaşılmalı ve bunun ardından merkezden itibaren kamp alanına yine karayolu ile devam edilmelidir. Rize merkezden Ayder Ihlamurlaraltı kamp alanı sadece 85 km uzaklıktadır ve özel araçla 1 saat 25 dakikada gidilebilmektedir.

Karayolu ile ulaşımı biraz daha detaylandırmak gerekirse Rize merkezden sonra Çayeli ilçesine doğru yol alınır ve Pazar ilçesini 8 km kadar geçtikten sonra Ardeşen ilçesi yol ayrımından Çamlıhemşin’e dönülür ve 22 km daha gidilerek Çamlıhemşin’e varılır. Bunun ardından ise 19 km daha gidilerek Ayder yaylasına ulaşılmış olur.

Ayder Ihlamurlaraltı Kamp Alanı Rize Hakkında Bilgiler

Rize, gerek doğası gerekse de yemyeşil doğa örtüsü ile yılın her mevsimi ziyaretçilerinin ilgisini çeken bir şehir olarak karşımıza çıkar. Çayı ile ünlü olan şehir, hem yağmuru hem de güneşi ile yılın her dönemi farklı tablo meydana getirir. Tabi bunun yanında Rize yaylarını da unutmamak gerekir. Ülkemizin sayılı yaylalarından biri olan Ayder yaylasını bünyesinde barındıran Rize, en çok ziyaret edilen yaylalardan biri olarak karşımıza çıkar.

Her yönüyle ön plana çıkan ve aynı zamanda çadır ve karavan kampı için oldukça önemli bir konumda yer alan Ayder Ihlamurlaraltı kamp alanı sık ormanların ve tertemiz bir havanın içinde sizi ağırlar. Bunun yanında Ayde yaylası etkinlik ve aktivite olarak oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Peki, Ayder yaylasında neler yapılır? daha yakından bakalım.

Ayder Ihlamurlaraltı kamp alanı, Ayder Ihlamurlaraltı Kamp alanı Rize

  • Mangalda et
  • Kaçkar Dağı Milli Parkı Gezisi
  • Ayder Kaplıcaları gezisi
  • Gelin Tülü Şelalesi
  • Kemençe eşliğinde horon
  • Doğa yürüyüşü

Ayder Ihlamurlaraltı Kamp Alanı Rize Konaklama

Ayder yaylası konaklama açısından farklı alternatifler sunar. Otel, butik otel, pansiyon ve apart gibi farklı konaklama alternatifleri ile karşılaşmak mümkündür. Yayla bünyesinde her bütçeye uygun konaklama fiyatlarının olduğunu söylemek mümkündür. Bunların yanı sıra Ayder yaylası kaplıca otellerini de bünyesinde barındırır.