Ülkemiz tatil açısından tam anlamı ile bir cennet olsa da yurtdışını ve dünyanın diğer ülkelerindeki doğa harikası yerleri de görmek en büyük hakkımızdır. Tabi ki buralara gidip görmek çok da kolay değil ama ilk fırsat bulduğumuzda bütçemiz ve zamanımız da varsa ve yaşımız da çok ilerlemeden görmenizi tavsiye edebileceğimiz pek çok yer var.

Endonezya da tabi bu yerlerin başında geliyor ve tabi her ne kadar Endonezya yüzlerce adaya sahip olan bir ülke olsa da, Endonezya dediğimiz de aklımıza ilk gelen adası da Bali oluyor. Biz de bugünkü yazımızda bu güzel ülkenin en güzel adalarının başında gelen ve en tanınmış olan adası Bali Endonezya Adasını anlatmaya çalışacağız. Bakalım Bali Adasına nasıl gidilir? Nasıl bir yer? Nerelerde konaklanır?

Bali Endonezya, Bali / Endonezya

Bali / Endonezya Ulaşım

Endonezya’nın en turistik adası Bali’ye giderken vize almanıza gerek yok. 30 güne kadar olan seyahatiniz için havalimanı girişinde ayakbastı parası da ödemeden giriş yapabiliyorsunuz. Türkiye’den Bali Endonezya adasına direk uçuş bulunmamaktadır. Türkiye’den ulaşım 1 veya 1’den fazla aktarmalı olarak sağlanmaktadır. Türkiye’den Singapur 10 saat sürmekte. Singapur’dan Denpasar ise 2 saat kadar sürmektedir. Aktarma saatinizi saymazsak 12 saat sonra Bali’ye ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz.

Bali Endonezya, Bali / Endonezya

Bali / Endonezya Hakkında Bilgiler

Bali Adası, Endonezya’nın rahatlıkla en ünlü adasıdır diyebiliriz. Burası oldukça huzurlu ve mutlu bir ada, hatta Sanskrit dilinde Bali “Huzur ve Barış” anlamına geliyor. Bali Adası, ayrıca Tanrılar Adası olarak da biliniyor ve en şaşırtıcı olanı ise, her evin bir tapınağının bulmasıdır. Bali için ayrıca deniz, kumsallar, güneş, tropik iklim, kendine münhasır bir kültür ve güler yüzlü insanlar ile seçilebilecek en güzel tatil beldelerinden biridir diyebiliriz.

Endonezya tam olarak, 17.000 adalı bir ülke ve Bali de bu ülkenin adeta cennetten kopmuş köşelerinden biri olarak gözümüze çarpıyor. Yemyeşil pirinç tarlalarının, muhteşem düzeni ile kartpostal görünümlü manzaraları, volkanları, yağmur ormanları gibi doğal güzellikleri ve kadim Hindu geleneklerinin gölgesinde süren cıvıl cıvıl ve neşeli hayatı ile Endonezya’nın diğer adalarından farklılaşıyor.

Endonezya Bali’de gideceğiniz noktalar aslında gidiş amacınıza göre de farklılaşıyor diyebiliriz. Eğer buraya geliş amacınız balayı ya da romantik bir tatilse size Jimbaran’a gitmenizi öneririz. Pazar, anıt ve tapınakları görmek istiyorsanız Denpasar, plajın tadını çıkarıp sörf yapmak, alışverişe gitmek ve iyi bir gece hayatı istiyorsanız Kuta, tapınak, yanardağ ve fil görmek ayrıca rafting yapmak istiyorsanız da Ubud’a gitmenizi öneririz.

Bali / Endonezya Konaklama

Hazır yolunuz buralara kadar düşmüşken biz de sizin rahatça konaklayabileceğinizi düşündüğümüz birkaç güzel konaklama tavsiyesi hazırladık.

Bali Endonezya, Bali / Endonezya

Segara Village Hotel:  Tesis de sevdikleriniz ya da ailenizle rahat ve güzel bir tatil geçirebilmeniz için her şey düşünülmüş. Havuzu ve spa merkezi de olan otelde konforlu ve huzurlu bir konaklama yaşayacağınızı düşünüyoruz.

Jocs Butique & Spa:  Kuta’da yer alan tesisin buradaki en uygun fiyatlı oteller arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak buna rağmen odaları, havuzu ve plaja yakın konumu ile ziyaretçilerinin oldukça beğenisini toplayan bir otel diyebiliriz.

Hard Rock Hotel Bali:  Yine Kuta şehrinde yer alan bu tesis oda fiyatına dahil ücretsiz kahvaltı hizmeti de sunuyor. Otelin ziyaretçileri tarafından da en çok yemekleri, müzik yayını, odalarının temizliği ve spa merkezi büyük beğeni topluyor. Açık yüzme havuzu ile de beğenimizi kazanan bu otelin şehir merkezine uzaklığı sadece 800 m kadardır.