Daima enerjik ve canlı bir şehir olan Bangkok, Tayland’ın başkenti olmasının yanında en büyük şehri olma özelliğini gösterir. Tropik iklime sahip olan ülke, Bangkok’un da oldukça sıcak bir şehir olmasına neden olur. Ayrıca şehir, dünya genelinde en sıcak şehir seçilmiştir.

Bangkok, gece hayatının hareketli ve bir o kadar da canlı olduğu bir şehirdir. Şehrin enerjisi hiçbir zaman bitmez ve bunun yanında her gece birçok gece kulübü ve barda çeşitli etkinlikler ve partiler düzenlenir. Bu yönüyle turistlerin ilgisini çeken bir şehir olduğunu söylemek mümkündür.

Bangkok Festivalleri

Bankong’da gerçekleşen festivallerden biri Çin Yeni Yıl Kutlamalarıdır. Cinler tarafından organize edilen bu festival, ocak ayının son haftasından başlayarak şubat ayının son haftasına kadar sürer. Şehirde gerçekleştirilen kutlama halk için özel bir anlam taşır.

Uçurtma Festivali de 2 yılda bir olacak şekilde düzenlenir ve şubat ayı ile nisan ayı arasında gerçekleştirilen bir festivaldir. Ayrıca festival uluslararası katılımcıların da içinde yer aldığı özel bir organizasyon şeklinde düzenlenir.

Bangkok, Bangkok, Tayland

Budizm ile yakından ilgili olan Işık Festivali de şehit için önemli bir yere sahiptir. Bunun yanında Budistler için de aynı önemi arz eder ve festival sırasında sabahları suya girilerek arınma işlemi gerçekleştirilir. Şehrin her yeri yeşil ışıklarla kaplanır ve başta Hindistan olmak üzere Budistlerin bu inancı birçok ülkede yüksek oranda bir katılım ile gerçekleşir.

Bangkok Gece Hayatı

Bangkok’un belki de en dikkat çekici yanı gece hayatıdır. Şehir bünyesinde sınırsız bir gece hayatının olduğunu söylemek yanlış olmaz. Gece hayatının merkezi ise Pattaya olarak karşımıza çıkar. Pattaya’da pek çok sayıda gece kulübü, pub ve go go bar bulunur. Gece hayatını seven herkes için en ideal dünya şehirlerinden biridir. Hatta gece hayatının ön planda olması nedeniyle her yıl binlerce turist tarafından tercih edilir.

Şehirde öne çıkan kokteyl barlardan biri olan Smalls, hafta içinde caz müziğin, hafta sonları ise DFJ performanslarının sergilendiği bir bardır. Bunun yanında Thong Lo bölgesinde bulunan WTF Bar ve Cafe and Gallery oldukça lezzetli yiyeceklerin olduğu yerler arasındadır. Bangkok’un en güzel canlı müzik yapan barı ise The Andhere 13th Blues Bar olarak karşımıza çıkar. İçki fiyatları genel olarak yüksek olsa da Maggie Choo’s, şehrin şık yerleri arasında olması nedeniyle tercih edilen loungelerden biridir. Ayrıca burayı genelde tercih edenlerin giyimi smart casual olarak adlandırılır.

Bangkok, Bangkok, Tayland

Bangkok’un Silom bölgesi, gece hayatı için en popüler bölgelerden biri olarak bilinir. Bölgenin öne çıkan barları arasında Patpong bulunur ve pek çok turist tarafından tercih edilen bir mekan olması nedeniyle dikkat çeker.

Diğer yandan Ce La Vi adlı gece kulübü şehrin en meşhur gece kulübüdür. EDM, pop ya da R’n’b tarzında müzikler çalar. Şehrin en büyük gece kulübü ise 2000 kişilik kapasiteye sahip olan Onyx’tir. Dans şovlarından lazer şovlara kadar gece hayatının dol dolu yaşanmadığı bir gece kulübü olduğunu söylemek mümkündür. Bunların yanı sıra şehrin popüler olan diğer gece kulüpleri ise aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Route 66
  • Levels Club Lounge
  • Sing Sing Theater
  • Live RCA