Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir mahalle olan Belek Antalya’ya 40 kilometre uzaklıkta bulunur. Eşsiz lezzetler sunan restoranları, alışveriş imkanları, otelleri, golf tesisleri ile turistlerin en çok tercih ettiği tatil merkezlerinden biri olarak Antalya’nın bile önüne geçmeye başlamıştır. Büyük kum plajları, gelişmiş turist altyapısı, kaliteli otellerinde konaklama imkanları ile günden güne daha çok turist çekiyor.

Belek’e Ulaşım

Hem havayolu hem de karayolu ile ulaşım mümkündür. En hızlı ulaşım havayolu vasıtasıyla olur. Havayolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız Antalya Havalimanı’na inerek havaalanı servisleri ile 20 dakikada Belek’e ulaşabilirsiniz.

Belek, Belek, Türkiye

Belek’te Gezilecek Yerler

Golf tesisleri, kumsalı, lüks otelleri ve tarihi yerleri ile son yıllarda en çok tercih edilen tatil beldeleri arasında geliyor Belek. Belek Plajları, Belek Dinler Bahçesi, Fun Forest Park, Aspendos Tiyatrosu ve su kemerleri, Perge Antik Kenti, Kurşunlu Şelalesi, Zeytintaşı Mağarası, Silyon Antik Kenti, Köprülü Kanyon Milli Parkı gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden bazıları.

Aspendos Tiyatrosu; Belek’te mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi eserlerden biridir. 15.000 kişilik seyirci kapasitesi mevcut. Mükemmel bir ses akustiği bulunan bu tiyatro Romalılar tarafından inşa edilmiştir. İki katlı ve yığma taşlardan inşa edilmiş bir yapıdır. Alt kattaki beş kapı sanatçıların sahneye çıkışına yararken ortada büyük bir kapı bulunur. Dikkat çekici mimarisi bulunan bu tiyatroyu mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Belek, Belek, Türkiye

Kurşunlu Şelalesi; kızılçamın hakim olduğu bir tabiat parkıdır. Arkasında bir mağara barındırır. 18 metre yükseklikten dökülmekle birlikte iki kilometrelik bir kanyonun içinde bulunur. 7 ayrı şelaleciğin birleşiminden oluşan şelale; manzara seyir terasları, çocuk parkı yürüyüş parkurları, restoranları, seyir ve piknik alanları ile mutlaka keşfedilmesi gereken bir güzellik. Bu şelaleye Antalya şehir merkezinden otobüse binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belek’te Konaklama İmkanları

Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Belek’te birçok konaklama imkanı mevcut. Her mevsim konaklama sağlayabileceğiniz lüks otelleri, tatil köyleri, golf resort otelleri yanında şirin ve küçük tesislerinde de konaklayabilirsiniz. Belek’teki otellerin çoğu denize sıfır bir konumda bulunmaktadır. Cornelia Diamond Golf Resort Belek, Bellis Deluxe Otel, Club Asteria Otel Belek, Susesi De Luxe Resort Spa and Golf Otel, Calista Luxury Resort, Kempinski Otel the Dome, Melissa Garden Otel, Belkon Club Otel kalmanızı tavsiye ettiğimiz otellerden birkaçı.

Belek, Belek, Türkiye

Titanic De Luxe Otel; doğal çam ormanları içinde bulunuyor. Restoranında sunduğu eşsiz lezzetler, muhteşem manzarası, rahat ve konforlu odaları ile turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olma özelliği taşıyor.

Susesi De Luxe Resort Spa and Golf Otel; açık ve kapalı kaliteli restoran seçenekleri, gece, gündüz devam eden eğlenceli faaliyetleri, yoga dersleri, bovling salonu, golf sahaları, tenis kortları ve geniş havuzları ile konaklamanızı tavsiye ettiğimiz otellerden biridir.