Tatil yapmak, dünyadaki güzellikleri görmek hepimizin hakkıdır elbette ki. Fırsat buldukça yaşınız ne olursa olsun sadece ülkenizdeki değil, dünyadaki güzellikleri de görmek en doğal hakkımızdır. Bermuda Adaları Tatil Rehberi başlıklı bu yazımızda da sizlere bölge ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Günümüzdeki teknoloji ile de zaten daha o ülkeye gitmeden hava durumunu, iklimini ve diğer coğrafi ve kültürel özelliklerini de öğrenmeniz mümkünken bir sürprizle karşılaşmadan gittiğiniz ülkede rahatlıkla vakit geçirebiliyorsunuz.

Tüm bu olanaklar bir araya geldiğinde de geriye sadece parayı ve zamanı ayarlayıp istediğimiz yere gitmek kalıyor. Bizde bugünkü yazımızda size neredeyse tüm dünyanın merak ettiği ve yıllardır esrarı çözülememiş olan Bermuda Şeytan Üçgeni adı ile de tabir edilen bölgeyi size anlatmaya çalışacağız.

bermuda adaları, Bermuda Adaları Tatil Rehberi / Birleşik Krallık

Bermuda Adaları / Birleşik Krallık Ulaşım

Bermuda Adaları, Birleşik Krallık topraklarından olduğu için vize işlemlerini İngiltere vizesi alır gibi yapabiliyorsunuz. Pasaport ve vize işlemlerini siz çözümledikten sonra geriye nasıl ulaşım sağlayacağınıza karar vermek kalıyor.

bermuda adaları, Bermuda Adaları Tatil Rehberi / Birleşik Krallık

Bermuda Adaları yüzölçümü çok küçük olmasına karşın başkent Hamilton yakınlarında havalimanına sahiptir. Türkiye’den henüz doğrudan uçuş bulunmamasına rağmen New York veya Toronto aktarmalı uçuşlar ile Bermuda Adalarına ulaşılması mümkündür. Hiçbir ülkeye karadan sınırı bulunmayan Bermuda Adaları’na karayolu ile ulaşılması mümkün değildir. Ancak Amerika Birleşik Devletleri, Dominik Cumhuriyeti gibi komşu ülkelerden kullanılabilecek çeşitli gemi seferleri ile Bermuda Adaları’na ulaşım sağlanabilir.

Bermuda Adaları / Birleşik Krallık Hakkında Bilgiler

Karayip açıklarında yedi ana adasıyla yer alan Bermuda Adaları Birleşik Krallık’ın okyanus aşırı topraklarında yer almaktadır. Karayip çevresinde bulunan Bermuda’da da Karayip gibi yıl boyunca pek yağış almayan genellikle sıcak bir hava etkin olmaktadır. Ülke ekonomisi çoğunlukla turizm ve uluslararası ticarete dayanır. Her yıl yaklaşık olarak 350 bin turiste kapılarını açan Bermuda Adaları’na seyahat edeceklerin merak ettikleri konular ülkenin dili, para birimi, vize uygulaması ve ulaşım olanakları olmaktadır.

bermuda adaları, Bermuda Adaları Tatil Rehberi / Birleşik Krallık

Bermuda Adaları’nın başkenti Hamilton şehridir. Toplamda 7 tane ana adadan oluşan bu takımada çok da kalabalık değildir. Yaklaşık olarak 60 bin kadar nüfusa sahiptir. Resmi dil olarak da İngilizce dili konuşulan Bermuda’da yer yer Portekizce de konuşulmaktadır. Bermuda’nın yerel saati Türkiye yerel saatinden 6 saat geridir ve para birimi olarak da Bermuda Doları kullanır.

Ülkeye turistlerin akın etmesinin bir diğer önemli sebebi de esrarengiz okyanusta yer alan ve  ‘’Bermuda Şeytan Üçgeni’’ denilen alandır. Gizemi halen tam olarak çözülemeyen bölge üzerinden geçen uçak, gemi ya da helikopterler ortadan kaybolmakta ve düşmektedirler. Turizmin ülkenin ekonomisinde büyük önem taşıdığı Bermuda Adaları’na Türkiye’den giden turist sayısı her yıl azımsanamayacak kadar fazladır.

bermuda adaları, Bermuda Adaları Tatil Rehberi / Birleşik Krallık

Bermuda Adaları / Birleşik Krallık Konaklama

Türkiye’den kalkıp dünyanın bir ucu olan Bermuda’ya uzun bir yolculuk yaptıktan sonra burada konaklayıp güzelce dinlenmek en doğal hakkınızdır. Biz de sizin için bu harika atmosferde rahatça konaklayabileceğiniz birkaç konaklama noktası tavsiyesi hazırladık. Bunlar;

The Oxford House: Bahçesi, piknik alanı, terası ve kütüphanesi olan tesisin odalarında da rahatınız için her şey düşünülmüştür. Tam bir şehir otelidir ve temizliğe önem verilen tesis de her gün açık büfe kahvaltı imkanı da sunulmaktadır.

Fairmont Southampton: Şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıktaki otelin özel plajı, marinası ve golf sahası bile bulunmaktadır. Oldukça lüks olan otelde çok rahat bir konaklama geçireceğinizi düşünüyoruz.

Edgehill Manor Guest House:  Üç yıldızlı olan bu otelde diğer otellere göre konaklamak daha ekonomiktir. Villa görünümündeki bu otelde de oda fiyatına kahvaltı hizmeti sunulmakta ve açık havuz imkanı da bulunmaktadır.