Amerika’da Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, bunun yanında eyaletin de en kalabalık şehri olma özelliğini taşır. Ayrıca ABD’de Greater Boston olarak adlandırılan ülkenin en önemli şehirleri arasında kendisini gösterir.

Boston, ABD’nin en eski şehirlerinden biridir. Önemli bir geçmişe sahip olmasının yanında ülkede gerçekleşen birtakım kritik olayların da merkezi şehir’dir. Festivalleri ve gece hayatı ile de öne çıkan bir şehir olan Boston, hareketli ve bitmek bilmeyen bir gece hayatının merkezidir. Bu nedenle her yıl pek çok turisti bünyesinde ağırlamakta ve kendisini ziyaret edenler için farklı bir tatil imkanı sunmaktadır.

Boston Festivalleri

Boston, genel yapısını öğrencilerin meydana getirdiği bir şehir olmasının yanında festivalleriyle de renkli görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayan bir şehirdir. Bunun yanında şehirde hem geleneksel eğlenceler hem de bağımsız eğlenceler düzenlenir ve şehir’in yıl içerisinde ev sahipliği yaptığı dört farklı festival bulunmaktadır. Şehir bünyesinde düzenlenen festivaller şöyledir;

  • Boston Şarap Festivali
  • Boston Uluslararası Film Festivali
  • Harpoon Festivali
  • Salem Kültür Festivali

Boston, Boston

Festivaller arasında öne çıkan Boston Şarap Festival, Ocak ayında düzenlenen bir festivaldir ve farklı şarapların tanıtıldığı bir etkinlik olma özelliği taşır. Ayrıca festival boyunca çeşitli eğlenceler düzenlenerek daha keyifli bir hale getirilen bir festivaldir. Diğer yandan Uluslararası Film Festivali’nde ise çeşitli etkinlikler düzenlenir ve festival sırasında uluslararası filmler gösterilir. Boston Uluslararası Film Festivali, Nisan ayında oldukça yoğun bir katılım oranı ile gerçekleştirilen bir festivaldir.

Boston Gece Hayatı

Boston, genel olarak bakıldığında bir üniversite şehridir ve bunun etkisiyle renkli ve bir o kadar da hareketli gece hayatına sahiptir. Burada eğlenmek için gittiğiniz mekanlarda uzun kuyruklar ile karşılaşabilirsiniz. Şehirde özellikle akşam saatleri çok hareketli geçer ve kışın dondurucu soğuğunda dışarıda kalmak istemeyen pek çok insan gece kulüplerine girmek için uzun kuyruklar oluşturur. Şehrin bazı bölgelerinde Türkçe şarkıların çalındığını görmek dahi mümkündür. Gece hayatının yanı sıra kültür ve sanat konusunda da Boston önemli bir yere sahiptir.

Şehirde gece kulübüne gitmek isteyenler için başta Cambridge olmak üzere Tehatre District Ve Faneuil Hall çevresinde pek çok farklı mekan bulunmaktadır. Ayrıca şehirde tercih edilmesi gereken mekanlar arasında Dive Barları gösterilir. Burada genelde salaş ucuz mekanlar bulmak mümkündür. Sullivan’s Tap, şehrin önemli mekanlarından biridir. Bir bira 2 – 3 dolar aralığında satın alınabilir. Ayrıca Sligo Pub da Davis Meydanında bulunan alternatif mekanlardan biridir.

Boston, Boston

Şehir, bira çeşitleri açısından farklı lezzetler sunar. Bunun yanında Jamaika Ovası’ndaki yer alan Samuel Adams Bira Fabrikası Ve Güney Boston’daki Harpoon Bira Fabrikası, turistik turlar ve farklı çeşitte ki binaların tadılması adına önemli mekanlardır. Şehir bünyesinde bunun gibi çeşitli fabrikalara rastlamak ve bu fabrikalar arasında turların düzenlendiğini görmek mümkündür.

Kahve çeşitleri ile de öne çıkan bir şehir olan Boston, Dunks kahvesi ile öne çıkar. Ayrıca şehrin çeşitli bölgelerinde pek çok popüler kahve mekanları ile karşılaşılabilir.

Boston’ da özellikle festival zamanları ve öğrenci kulüplerinin yaptığı etkinlikler sırasında sokaklarda sıra dışı eğlenceler ile karşılaşılabilir. Bu nedenle şehirde gerçekleşen etkinlik takvimi önceden öğrenerek şehri ziyaret etmek en doğru hareket olacaktır.