Güney Amerika’nın gözbebeği Brasilia, Brezilya’nın başkentidir. Şehir aslında festivallerin ve futbolun başkentidir. Brasilia, renkli, kıpır kıpır ve hareketli yaşam akışıyla turistleri adeta kendisine çeker. Şehirde kendinizi rahat hissetmeniz için her şey adeta düşünülmüş gibidir. Sevecen, hoşgörülü ve sıcak insanları, size mutlu bir tatili armağan eder. Her mevsim güzel olan şehir, modern mimarinin önemli merkezlerindendir. Şehir kuşbakışı bakıldığında uçak görünümünü andırır. Brasilia, bir endüstri şehri olmasının yanında, turizm asıl ekonomi kaynağıdır. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği şehirde, birçok gezilmesi gereken yer vardır. Şehre gitmeyi düşünüyorsanız, şehri anlamak ve yaşamak için uzun zaman ayırmanızı tavsiye ederiz.

Brasilia, Brasilia Tatil Rehberi / Brezilya

Brasilia / Brezilya Ulaşım

Brasilia Türkiye’ye 10 bin kilometre uzaklıktadır. Vize almadan gidebileceğiniz bu harikulade şehre, İstanbul’dan 15 saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Her güzel yerin kusuru olduğu gibi Brezilya’nın başkentinin de tek kusuru Türkiye’den direkt uçuşun olmamasıdır. Paris, Rio ve Amsterdam üzerinden aktarma yaparak ulaşılabilen bu cennet köşesini görmek inanın her şeye değer. Şehir, Brezilya’da ulaşım araçlarını en rahat kullanabileceğiniz şehirlerdendir. Ziyaretçiler şehri taksi, metro ve otobüsle keyifle gezebilir. Siz konforlu ve ucuz olan seçeneği sorarsanız otobüsü, hızlı ve uygun fiyat derseniz, taksileri tercih etmenizi öneririz.

Brasilia, Brasilia Tatil Rehberi / Brezilya

Brasilia / Brezilya Hakkında Bilgiler

Brasilia, 1956-1960 yılları arasında 1200 metre yükseklikte kurak bir plato üzerinde kurulmuştur. Şehir kurulurken, Lucio Costa ve baş mimar Oscar Niemeyer tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Şehri gezerken şehrin düzeni ve mimari yapıların mükemmel uyumu hemen gözünüze çarpacaktır. Şehir, haklı olarak 21. yüzyılın en iyi planlanmış düzenli şehirleri arasında ilk sıradaki yerini korumaktadır. Muhteşem doğası, tarihi yerleri ile Güney Amerika’nın en cazip şehridir Brasilia.

Biz geziye Brasilia Katedrali ile başlamanızı öneririz. 1970 yılında tamamlanan katedral, bu güne kadar gördüğünüz tüm katedrallerden farklı gelecek size. Ünlü mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanmış Brasilia Katedrali, modern sanatın incelikleriyle bezenmiş enfes bir yapıttır. Memorial dos Povos Indigenas, sömürge öncesi Brezilya yerli halklarının kültürlerini ve eserlerini görebileceğiniz önemli müzelerdendir. Hayatını sokak çocuklarına ve acı çeken insanlara adamış olan rahip Bosco adına yapılmış Dom Bosco Kilisesi ihtişamlı mimarisiyle her yıl ziyaretçi akınına uğrayan önemli yerlerdendir.

Brasilia, Brasilia Tatil Rehberi / Brezilya

Brasilia milli parkları, yemyeşil doğasıyla ünlüdür. Şehrin içinde pek çok milli park içinde en ünlüsü Parque Nacional de Brasilia’dır. Parkta çeşitli hayvanları görmenin yanında, doğayla iç içe huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.  Parkın içinde sık ağaçlarla çevrili bulunan göl, özellikle sizi cezbedecektir. Ayrıca Brezilya’nın en büyük kaplıcaları da Parque Nacional de Brasilia alanı içindedir.

Brasilia / Brezilya ‘da Konaklama

Brasilia, Brezilya’da çok çeşitli konaklama yeri bulabileceğiniz en zengin şehirdir. İster konforu ön planda tutup lüks bir otel, ister tercihiniz temiz ve sevimli apart olsun hepsi size sıcak bir yuva rahatlığı sunacaktır. Turistik şehirler içinde konaklamada en yüksek memnuniyet oranı Brasilia’nındır. Şehir merkezinde rahatlıkla kalabileceğiniz uygun oteller bulabilirsiniz. Bizim size önerebileceğimiz yerler;

Brasilia, Brasilia Tatil Rehberi / Brezilya

Hplus Express Hotel: Uygun fiyatıyla turistlerin en çok tercih ettiği yerdir. Hplus Express Hotel’de sizi temiz oda, iyi kalite yemek ve servis beklemektedir.

Saint Moritz Hplus Express Hotel: Muhteşem şehir manzarası, çeşit açısından zengin ve lezzetli yemekleriyle, lüksle rahatlığı birlikte bulabileceğiniz en iyi yerdir.

Allia Gran Hotel Brasilia Suites: Uygun fiyatı, güler yüzlü personeli, şehir içi konumu ile tercihleriniz arasına rahatlıkla koyabilirsiniz.

Brezilya’nın gözbebeği Brasilia, tatil bitiminde sizi büyülenmiş olarak ülkenize yolcu edecektir.