Bridgetown / Barbados çok katlı ofisler, finansal kurumlar, alışveriş merkezleri ve modern binaların yanında tarihi dokunun da iç içe olduğu bir yerdir. Eğer siz de yurt dışında böyle bir yere gitmeyi düşünüyorsanız, Bridgetown / Barbados tam olarak sizin aradığınız yerdir. Burada geçmişi ve günümüzü bir arada sentezlenmiş biçimde yaşayabilirsiniz. Doğal güzelliklerle iç içe modern yapısının yanında yıllarca sömürgesinde bulunduğu İngilizlerin tarihi eserlerin de koruyup görsel bir şov sunan Bridgetown, dünyada görülmeye değer eşsiz yerlerden biridir. Bugün sizleri Brigetown (Barbados) hakkında biraz bilgilendirmek istiyoruz. Ben bu şehre nasıl giderim? Burası nasıl bir yer? Nerelerde konaklayabilirim? Diye kafanıza takılan sorular varsa işte yanıtları geliyor.

Bridgetown / Barbados, Bridgetown Gezi Rehberi / Barbados

Bridgetown / Barbados Ulaşım

Türkiye’den Barbados’a direkt uçuş yoktur. Tek aktarma ile ülkenin başkenti Bridgetown’a varabilirsiniz.

Bridgetown /Barbados Hakkında Bilgiler

Barbados bağımsız bir ülkedir. Burası Karayip adaları grubunun bir parçasıdır. Barbaros’un en büyük şehri olan Bridgetown aynı zamanda ülkenin başkentidir. Bu şehrin nüfusu 110.000’dir. Karayip bölgesinin önemli bir ticaret merkezi olan şehir, 1628′ de İngilizlerin göçüne uğramıştır. İngilizlerin şehirdeki nehrin üzerine inşa ettikleri köprü ile Bridgetown adını almıştır. Karayiplerin en eski şehirlerinden biridir. Doğal arazilere, plajlara, tarihi yapılara sahip modern bir şehirdir. Dünya Mirası komitesi tarafından 2012 yılında Dünya Mirası listesine alınan şehir tam bir turizm cennetidir.

Bridgetown / Barbados, Bridgetown Gezi Rehberi / Barbados

Yıllarca İngiliz sömürgesi altında kalan şehir İngilizlerin mimari yapısını yansıtan tarihi eserleri günümüze kadar korumuştur. Eskiden hapishane olarak kullanılan binada bulunan Barbados Müzesi 1933 yılında kurulmuştur. Bu müzede dekorasyondan Afrika maskeleri ve sanat eserleri sizi büyüleyecektir. Fransızlar ve İngilizler tarafından inşa edilen garnizon ve kaleleri gezerken şehrin geçmişini bire bir şekilde yaşayacaksınız.

St Marys Aglikon Kilisesi adanın en iyi korunan tarihi eserlerinden biridir. Bu kilisenin avlusunun doğu kısmında ”adalet ağacı” olarak da bilinen ipek pamuk ağacı yer almaktadır. Bunun tarihi önemi ise insanların halka açık bir şekilde asılmış olduğu ağaç olmasıdır. Şehrin tek alanı Jubilee bahçelerini gezmenizi de tavsiye ederiz. Burası öyle bir yer ki gezerken ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz. Bu tarih kokan şehrin sokaklarında hala renkli tezgahları ile satış yapan sokak satıcılarıyla sık sık karşılaşacaksınız. Bu da şehre sıcak bir hava katmaktadır.

Bridgetown / Barbados, Bridgetown Gezi Rehberi / Barbados

Bridgetown (Barbados) tarihi yerleri, arenaları, doğası ve farkları ile öyle güzel bir yerdir ki size daha önce buraya neden gelmedim diye düşündürür.

Bridgetown turizmde olduğu kadar alışveriş bakımından da tam bir cennettir. En ünlü mağazalar bu şehirde bulunmaktadır. Ayakkabı, giyim mücevher ve hediyelik eşya mağazaları çokça yer almaktadır. Pican Village alışveriş bölgesi gezersiniz deniz kabuklarından yapılmış hediyelik eşyalar, dokuma çantalar, halılar… Kısaca ne ararsanız burada bulabilirsiniz. Dingaloy mağazasına uğrarsanız burada kilden yapılmış el yapımı mükemmel şeyler bulabilirsiniz. Gerek çay fincanları, gerekse çömlekler ne ararsanız var. Bridgetown (Barbados)’ da bulunan Diamons International mücevher mağazasında satışa sunulan ürünlerin Avrupa’nın üçte biri fiyatına satıldığını gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Bridgetown / Barbados Konaklama

Coral Sonds Beach Resord: En romantik otellerden biridir. Sakin sahili ve güzel bahçelerinde akşam yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Emerold Ridge Guest House: Bara, açık terasa ve yüzme havuzuna sahip bu otelde üstün hizmetler bulabilirsiniz.

Bridgetown / Barbados, Bridgetown Gezi Rehberi / Barbados

Melburne Inn: Sade ve rahat bir oteldir. Açık yüzme havuzu, spa küveti geniş ve rahat veren dallarıyla bu otelde harika bir tatil geçirmeniz mümkündür.

Sonbay Hotel: Bu oteli genelde tatili çift olarak geçirenler konaklamak için tercih ediyorlar. Kral yatakları, lüks odaları, geniş yeşil alanları ve romantik akşam yemekleri için restoranı ile eşsiz anlar geçireceğiniz bir oteldir. Canlı bir ortam istiyorsanız gecenizi barında da geçirebilirsiniz.