Bromo Dağı Endonezya, doğa harikalarına meraklıysanız, gezip görmeyi keşfetmeyi sevenlerdenseniz, şöyle yurt dışına çıksam değişik doğal güzellikler görsem diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz tam bir doğal cennet olan  Bromo Dağı, Endonezya’ya gitmeniz. Endonezya’da bulunan Bromo Dağı ilginizi çekecek doğal güzelliklerin başında gelmektedir. Gün doğumunda farklı, gün batımında farklı harika bir manzarası olan bu dağı görmeye karar verdiyseniz eğer biz sizler için araştırdık. Bakalım bu ülkeye nasıl gidiliyor? Burası nasıl bir yer? Gittiğiniz zaman nerelerde konaklayabilirsiniz? Sizler için araştırdık buyurun bugünkü yazımızı okuyun.

Bromo dağı Endonezya, Bromo Dağı Gezi Rehberi/Endonezya

Bromo Dağı Endonezya Ulaşım

Ülkemizdeki birçok havayolu firmasından Endonezya’nın başkenti Jokanta’ya direkt uçuşlar vardır. Aktarmalı uçuş tercih edenler için de Singapur üzerinden aktarma ile ülkeye uçuşlar bulunmaktadır. Havaalanında bulunan toplu taşıma araçları veya taksilerle şehir merkezine ulaşım da kolaydır.

Bromo dağı Endonezya, Bromo Dağı Gezi Rehberi/Endonezya

Bromo Dağı Endonezya Hakkında Bilgiler

Dünyanın en sıcak ve en önemli ülkelerinden biridir Endonezya. Yanardağların patlaması, tsunami ve deprem gibi doğal felaketlerin çokça yaşandığı bir ülkedir. Zengin bitki örtüsüne sahiptir. Dünyanın en büyük ikinci biyolojik çeşitliliğine sahiptir. Doğal güzelliklerini anlatmakla bitiremeyeceksiniz. Ülkenin ziyaretçiler tarafından en çok talep gören yeri Broma Dağıdır. Bu volkanik dağ Tengger Semeru National Parkının içerisinde yer alır. Dağın takribi yüksekliği 2329 metredir. Kasım 2010’da harekete geçen yanardağın külleri 700 metre yükseğe kadar çıkmıştır. 2011 yılında birçok kez hareketlilik gösteren tam bir doğa harikasıdır. Dünya gözüyle mutlaka görülmeye değer yerler arasındadır. Budak’ın sisli ve puslu manzarası sizi alıp ayrı diyarlara sürükleyecektir.

Bromo dağı Endonezya, Bromo Dağı Gezi Rehberi/Endonezya

Dağa tırmanmak çok zor olmasa da yine de biraz yorucudur. Her ne kadar küllerle kaplı olsa da tırmanmayı kolaylaştıracak merdivenler bulunmaktadır. Zirveye vardığınızda karşılaştığınız manzara inanın tırmanırken çektiğiniz zorluğa değecek güzelliktedir. Zirveye vardığınızda üzeriniz küllerle kaplanacak. Buna hazırlıklı olun. Tırmanırken mücadele ettiğimiz sıcak ve nemli hava zirveye vardığınızda yerini soğuk havaya bırakır. Bu yüzden yanınıza yedek bir ceket ya da hırka alabilirsiniz.

Bu dağa tırmanmak için yerli halkın kiraladığı atlara da binebilirsiniz. Buradaki sülfür kokusunu hemen fark edeceksiniz. Bu yanardağın hala faaliyette olmasından kaynaklanmaktadır. Faaliyetteki bir yanardağın merkezini görmek herkese nasip olmaz. Bunun kıymetini bilin. Bu dağın hareketlendiği dönemlerde, kül kustuğu zamanlarda ülkedeki uçak seferleri bile iptal edilmektedir.

Bromo dağı Endonezya, Bromo Dağı Gezi Rehberi/Endonezya

Eğer sabaha karşı burada yapılan turlara katılırsanız, havada açıksa, şansınıza göreceğiniz manzarayı tarif edecek kelimeleri bulamıyoruz. Kriterinden sürekli duman yükselen yanardağ ziyaretçileri adeta efsunlar. Bu dağın etrafındaki jeolojik yapı görülmeye değerdir. Bu yanardağı diğerlerinden farklı kılan aktif olmasıdır. Zirveye vardığınızda çıkan korkunç ses ve duman sizleri iliklerinize kadar titretmeye yetecektir.

Bromo Dağı Endonezya Konaklama

Broma Dağını gezmek için Endonezya’geldiğinizde konaklamak için seçtiğimiz birkaç örnek;

Hotel Bromo Permoi

Tek katlı bir oteldir. Basit döşenmiş odalarına rağmen temiz bir yerdir. Ücretsiz kablosuz bağlantı ağını kullanabilirsiniz.

Cemora Indah Hotel

Burası tek katlı tipik İspanyol evlerini çağrıştıran yapısı ile her yıl birçok ziyaretçi ağırlamaktadır. Ziyaretçiler otelin verdiği hizmetlerden memnun kalırlar.

Bromo dağı Endonezya, Bromo Dağı Gezi Rehberi/Endonezya

Hotels Adas

Temiz odaları ile dikkat çeken konaklama alanı, düzenlediği aktiviteler ile kalanları memnun etmektedir.

Wiew Bromo Homestay

Endonezya’nın en uygun fiyatlı otellerinden biridir. Fiyatına göre hizmetleri iyidir.

Bromo dağı Endonezya, Bromo Dağı Gezi Rehberi/Endonezya

Iazzi Homestay

Yanardağ manzaralı odaları, ücretsiz wi-fi bağlantısı ve ücretsiz kahvaltı hizmetleri ile ülkedeki uygun fiyatlı oteller arasındadır.

Lava View Lodge

Dış görünüm bakımından güzeldir. Odaları da bu güzellikten nasibini almıştır. Temiz olan otelde düzenlenen birçok aktivite sizlere güzel bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır. İyi tatiller.