Latin Amerika dendiğinde, hemen aklımıza Arjantin’in başkenti Buenos Aires gelir. Tangonun ana vatanı olan bu muhteşem şehir her yıl binlerce ziyaretçi akınına uğrar. Buenos Aires’te o kadar çok Avrupalı yerleşimci yaşar ki kendinizi Avrupa’nın bir ülkesinde hissetmemeniz imkansızdır. Arjantin nüfusunun yüzde 40’ının bu şehirde yaşadığı düşünülürse, şehrin yaşam temposu ve enerjisinin ne kadar yüksek olduğunu tahmin edebilirsiniz. Dünyanın en romantik şehri olan Buenos Aires’te hayat gece yarısı başlar ve eğlence gün ağarana kadar hız kesmeden devam eder. Peki kelime anlamı “İyi Havalar” anlamına gelen Buenos Aires’e nasıl ulaşabilir?Nerede konaklayabilirsiniz?

Buenos Aires, Buenos Aires  Tatil Rehberi / Arjantin

Buenos Aires / Arjantin Ulaşım

Türkiye’den 12 bin kilometre uzaklıkta ki Arjantin’e vizesiz gidilebilmektedir. İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanından aktarmasız uçuşla yaklaşık 7 saatte kendinizi Buenos Aires’te bulabilirsiniz. Şehirde iki havalimanı var ve uluslararası uçuşlar Ezeiza Havalimanından yapılmaktadır. Havalimanından taksi, metro ve otobüs gibi ulaşım araçları yardımıyla konaklama yerinize ulaşabilirsiniz. Bu şehri gezmek inanın İstanbul’u gezmekten çok daha kolaydır. Sadece bir metro kartı ile tüm şehri hem ucuz hem de rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Ancak bu şehri yaşamak istiyorsanız yürümeyi tercih edin. Her sokağında ayrı bir performans sanatı, müzisyenler ve tabii muhteşem bir tango gösterisi karşınıza çıkabilir.

Buenos Aires, Buenos Aires  Tatil Rehberi / Arjantin

Buenos Aires / Arjantin Hakkında Bilgiler

Nüfusu 15 milyon olan Buenos Aires Arjantin’in en büyük, Güney Amerika’nın ise ikinci büyük şehridir. Buenos Aires’i ilk gördüğünüzde eminim kendinizi Avrupa’da hatta Paris’te sanacaksınız. 16. yüzyılda Rio De La Plata nehri etrafında kurulmuş olan bu harika şehir, mimari açıdan sizi alır ve Paris’in ünlü caddelerine götürür.

Buenos Aires’te sokaklar olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu ilginç şehir bulvar ve geniş caddelerden oluşuyor. Dokuz Temmuz Bulvarı, 18 şerit ve 127 metrelik genişliği ile dünyanın en geniş bulvarı unvanını taşımaktadır. Bulvarın ortasında 1936 yılında 400. kuruluş yıl dönümü için dikilmiş dev bir obelisk sizi karşılar. Tabii Plaza de Mayo görülmeden Buenos Aires’i gezmiş sayılmazsınız. Bu meydanda Eva Peron’un halka konuşma yaptığı, ünlü Casa Rosada, yani bilinen adı ile Pembe Ev bulunmaktadır.

Buenos Aires, Buenos Aires  Tatil Rehberi / Arjantin

Alışveriş yapmadan Buenos Aires terk edilmez. Florida caddesinde Galerias Pacifico’da aradığınız her şeyi uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca caddede kurulmuş tezgahlar size farklı ve ucuz hediyelik eşya alma fırsatını sağlayacaktır. Recoleta Mezarlığı ise Eva Peron’un mezarını görmek isteyenlerin akın ettiği, şehrin şık ve popüler restaurantlarının olduğu bölgedir. Buranın enfes bonfilelerini yemeden dönmeyin. La Boca’da sizi rengarenk boyanmış evler karşılayacak hazır olun. Çok geç saate kalmadan Puerto Madero’ya geçip bu eski liman şehrini görmenizi tavsiye ederiz. Burada Sarmiento Müzesini gezip, Puente De La Mujer Köprüsünde harika fotoğraflar çekip son olarak Müze Gemiyi görebilirsiniz.

Buenos Aires / Arjantin’ de Konaklama

Buenos Aires özellikle yaz aylarında yoğun turist çeken çok hareketli bir şehirdir. Şehir de her bütçeye uygun otel, hotel ve pansiyon seçenekleri mevcuttur. Zengin seçenekler arasından bütçenize uygun, temiz ve konforlu yeri seçmeniz seyahatinizi daha da güzelleştirecektir. Bu zengin seçenekler içinde birkaç konaklama yeri önerebiliriz. Bunlar;

Buenos Aires, Buenos Aires  Tatil Rehberi / Arjantin

Broadway Hotel & Suits: Temiz odaları, zengin yemek menüsü, güler yüzlü personeli, spa, yüzme havuzu ve barı ile size konforu yaşatacaktır.

Vain Boutique Hotel: Butik otel keyfini sonuna kadar yaşatacak rüya gibi bir hotel. Palermo da ki bu hotelden ayrılmak istemeyeceksiniz.

Buenos Aires Arjantin’de keyifli ve zevkli bir tatil geçirmenizi dileriz.