Canberra Avustralya’nın başkentidir.

Canberra Gezilecek Yerler

Doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel ve tarihi yapılar da vardır. Avustralya Savaş Anıtı, Avustralya Ulusal Galerisi, Ulusal Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum, Avustralya Ulusal Kütüphanesi, Parlamento Binası, Telstra Kulesi, Avustralya Ulusal Botanik Bahçeleri, Burley Griffin Gölü gezip görmenizi önerdiğimiz yerlerden bazıları.

Avustralya Savaş Anıtı; Canberra’da gezilmesi gereken en popüler yerlerden biridir ve yıllardır savaşlarda hayatını kaybetmiş olan askerlerin anısına inşa edilmiş bir anıttır. Savaş aletleri ve ganimetleri, tarihi belgeler, savaş üniformaları, doküman ve fotoğraflar sergilenen bazı ögelerdir.

Canberra, Canberra, Avustralya Seyahat Rehberi

Avustralya Ulusal Galerisi; içerisinde heykeller ve modern resimleri barındırıyor. Ülkenin en popüler galerilerden biri olan bu galeride moda yaratımları, seramikler, tarihi mobilyalar, gümüş eşyalar ve el işi ürünlerde bulunmakta.

Ulusal Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum; aslan, puma, tazmanya şeytanı, kaplan, kırmızı panda, maymun, zürafa, kanguru ve birçok hayvanın yer aldığı bir akvaryum ve çok geniş bir alan üzerine konumlandırılmış. Deniz ve tatlı su canlıları da bulunmakta.

Canberra’ya Ulaşım

Türkiye’den Canberra’ya direkt uçuş mevcut değildir. Yaklaşık 25 saat süren aktarmalı bir uçuşla Canberra’ya varabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avustralya’ya girişte vize almak zorundadır.

Canberra, Canberra, Avustralya Seyahat Rehberi

Canberra’da Konaklama

Canberra’da her bütçeye uygun birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Hotel Realm, Hyatt Hotel Canberra, Birch Apartments, Nishi Apartments Eco Living by Ovolo, Ovolo Nishi, Jamala Wildlife Lodge, Novotel Canberra, Avenue Hotel Canberra, Peppers Gallery Hotel, Break Free Capital Tower, Hotel Kurrajong Canberra, Rydges Capital Hill Canberra, Burbury Hotel, Little National Hotel, Abode Kingston, Oxley Court Serviced Apartments konaklamanızı tavsiye edeceğimiz bazı otellerdir.

Birch Apartments; şehrin tam merkezinde bulunuyor. Pencereleri, balkonu, konforlu ve rahat odalarıyla her şeyiyle lüks bir otel. Odalarda modern ve özel tasarımlı mobilya ve eşyalara yer vermişler. Fitness merkezi, açık havuz ve spa gibi imkanlar mevcut.

Hyatt Hotel Canberra; fitness merkezi, sauna ve kapalı yüzme havuzu gibi imkanlar mevcut. Odalar geniş, konforlu ve lüks bir şekilde dizayn edilmiş.

Canberra, Canberra, Avustralya Seyahat Rehberi

Canberra Festivalleri

Canberra’da festival severler için birçok festival seçeneği vardır. Lantern Festival(Çin Feneri Festivali), Art Not Apart Festival(Sanat Festivali), Canberra Craft Beer & Cider Festival(Canberra Bira ve Elma Şarabı Festivali), Enlighten(Müzik ve Eğlence Festivali), Canberra Balloon Spectacular(Canberra Balon Festivali), National Folk Festival(Ulusal Kültür Festivali), Groovin the Moo(müzik festivali), Canberra International Music Festival(Canberra Uluslararası Müzik Festivali), Floriade(Bahar Festivali), Canberra International Film Festival Canberra şehrinde gerçekleşen festivallerdir.

Canberra, Canberra, Avustralya Seyahat Rehberi

Canberra Gece Hayatı

Şehirde her tarz birçok eğlence mekanı mevcut. Gece kulüpleri ve dans kulüpleri, bira evleri, İngiliz pubları, canlı müzik gibi birçok seçenek var. King O’Malleys, The Phoenix, Hippo Lounge, Cube, The Ox, Mooseheads, Kremlin Bar tercih edebileceğiniz popüler barlardan bazıları.