Cancun, Meksika’nın Yucatan yarımadasında yer alır ve şehir halk arasında Meksika’nın Karayipleri olarak anılır. Bir kıyı şehri olması turizmin gelişmesine ve zamanla binlerce turisti ağırlayan bir şehir olmasına neden olmuştur.

Cancun, genel olarak bakıldığında Meksika’nın önde gelen turizm noktalarından biridir. Turizm sezonunda otel ve uçak fiyatları biraz yükselse de kesinlikle görülmesi gereken şehirlerin başında gelir. Masmavi denizi ve doğası ile harika bir şehir olan Cancun, aynı zamanda gece hayatının bitmek bilmeyen eğlencelerini de konuklarına sunar. Bu nedenle hem tatil hem de gece hayatı için tercih edilen bir şehir olma özelliği taşır.

Cancun Festivalleri

Cancun, sosyal yaşamı be gece hayatıyla öne çılan bir şehir olmasının yanında çeşitli festivallere de ev sahipliği yapar. Yıl boyunca düzenlenen çeşitli festivaller ile hem yerel halkın hem de şehri ziyaret efen turistlerin eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlayan şehir, dört farklı festivali ile öne çıkar. Bu festivaller şu şekildedir;

  • Inception Müzik Festivali (Mayıs)
  • Karnaval (Mart)
  • Film Festivali (Kasım)
  • Sanat Ve Zanaat Fuarı (Kasım)

Cancun, Cancun, Meksika

Şehirde popüler olan festivaller arasında ilk sırada Inception Müzik Festivali yer alır. Festival süresince çeşitli müzik etkinlikleri gerçekleştirilir ve festivalde canlı müzik performansları da sahne alır. Bunun yanında festivale katılım oldukça yüksek orandadır. Festival her yıl Mayıs ayında gerçekleştirilir. Şehre özgü Karnaval ise yerel halkın önemli derece katılım sağladığı ve farklı deneyimler yaşatan eğlencelerin düzenlendiği bir etkinlik olarak ön plana çıkar.

Cancun Gece Hayatı

Meksika’nın en gösterişli ve hareketli şehirlerinden biri olan Cancun, oldukça renkli ve bir o kadar da bitmek bitlmez gece hayatına sahne olur. Hem yerli hem de yabancı olmak kaydı ile her yıl sayısız turist tarafından ziyaret edilen şehir, çeşitli gece kulüpleri, barları ve restoranları ile öne çıkan bir şehirdir. Şehrin önemli mekanlarından biri Cuncrawl olarak karşımıza çıkar. Mekan yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilir ve oldukça tanınmış bir mekan olma özelliği taşır. Kulüpte sabahın erken saatlerine kadar eğlenmek ve çılgınlarca dans ederek sabahlamak mümkündür. Şehirde kaliteli hizmetleri popüler hale gelen Coco Bongo’da ünlü gece kulüplerinden biridir. Kulüpte birbirinden farklı şovlar gerçekleştirilir ve bu sayede ziyaretçilere sıra dışı bir gece hayatı sunulur.

Cancun, Cancun, Meksika

Gece hayatının dolu dizgin yaşandığı şehirde başka bir ünlü mekan ise Mandala Cancun olarak karşımıza çıkar. Büyük bir dans pistine sahip olan kulüpte, tüm gece boyunca hareketli ve tekno tarzda müzikler sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek ve bunun yanında dans ederek keyifli zamanlar geçirmek mümkündür. Part Rockers Cancun ise şehirde bulunan bir diğer gece kulübüdür. Ünlü bir mekan olması nedeniyle pek çok turist tarafından ziyaret edilir. Ayrıca eğlenceli bir mekan olduğu için gece boyunca uzun soluklu bir gece hayatının sizi beklendiğini söylersek yanlış olmaz. Gece kulübü kurulduğu yer bakımından oldukça geniş bir araziye sahiptir ve bu nedenle binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlama konusunda sıkıntı yaşamaz. Kulüp yüksek kapasitesi ile şehirde gece hayatının lokomotifi olma görevini üstlenmiştir. Eğer siz de farklı ve eğlenceli bir mekan arıyorsanız, Cancun’da bu mekana mutlaka uğramalı ve kulübün eğlence anlayışını daha yakından keşfetmelisiniz.