Cancun Meksika; bir çok insanın hayali olan dünya turu kesinlikle her insanın çıkması gereken önemli bir seyahattir. Dünya üzerinde gezilip görülmesi gereken pek çok doğa harikası bulunmaktadır. Öyle yerler vardır ki dünya üzerinde seyretmeye doyamayız. Gelişen teknoloji sayesinde de günümüzde artık görmek istediğimiz her yeri bilgisayarlarımızın başında birkaç tuşa tıklayıp görebiliyoruz.

Ancak bu tabi ki orada olma ve o havayı koklama hissini verememektedir. Eğer zamanınız ve paranız varsa mutlaka sadece kendi ülkemizdeki değil dünya üzerindeki bu diğer güzellikleri de görün deriz. Bugün de size anlatmak istediğimiz Cancun Meksika mutlaka dünya gözü ile görülmesi gereken yerlerden biri.

Cancun Meksika, Cancun / Meksika

Cancun / Meksika Ulaşım

Cancun Meksika’nın Yucatan Yarımadası üzerinde bulunan ve yerli halk tarafından da Meksika’nın Karayipleri olarak bilinen tatil beldesidir. Türkiye’de ne yazık ki direkt  Cancun’a ulaşamayız ancak Avrupa  üzerinden aktarmalı olarak uçabilirsiniz.

Cancun Meksika, Cancun / Meksika

İkinci tercih olarak da Cancun’a Amerika üzerinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’den Cancun’a  Meksika uçak seyahati belirtmek isteriz ki ortalama 17 saatinizi alacaktır.

Cancun / Meksika Hakkında Bilgiler

Cancun Meksika, pırıl pırıl ve masmavi denizi, bembeyaz incecik kumsala basmaya kıyamayacağınız plajları, sıcacık güneşi, eğlencesi, alışveriş mağazaları ve özellikle de yurtdışında bulunması zor olan her şey dahil tesisleri ile yılda 4 milyon turisti çeken görülmeye değer bir yer. Üstelik ABD vizeniz varsa ve Meksika’da 30 günden fazla kalmayacaksanız tekrar vize almanıza da gerek kalmayacaktır.

Cancun’un Meksika tüm yıl boyunca havası sıcaktır, özellikle Şubat-Mayıs ayı başları en sıcak ve kurak dönemidir. Mayıs-Aralık aylarında ise tropikal yağmurları ile her an ıslanabilirsiniz. Ayrıca Ağustos-Kasım aylarında da gitmek isteyenler için kasırga dönemi olduğu ve Cancun’un da Karayiplerde tam olarak kasırga bölgesinde kaldığını da mutlaka belirtmek isteriz. Hatta bölgede 1988 yılında en etkili kasırga “Gilbert” olmuş ve oteller yeniden inşa edilmek zorunda kalmıştır.

Cancun Meksika, Cancun / Meksika

Buralara kadar gelip sadece denize girip güneşlenecek miyim? Derseniz de bölge de görülmeye değer pek çok yer var bunları da size belirtmek isteriz.

Chichen Itza Antik Kenti: Bu Antik kent de Meksika’nın Yucatan Yarımadası’nda yer alır ve Valladolid ve Mérida arasında kalan, Kristof Kolomb öncesi dönemde kurulmuş bir Maya kenti olma özelliğini taşır. Günümüzde Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik Sit alanıdır. Hatta burası 7 Temmuz 2007’de seçilen Dünyanın yeni yedi harikasından biri seçilmiştir.

Tulum Antik Kenti: Cancun’un Meksika 128 km kadar güney kesiminde kalan Tulum, aynı anda hem Maya kalıntılarını göreceğiniz hem de dalış yapabileceğiniz tarihi bir yer olarak karşımıza çıkar. Burası da uğrak noktalarınızdan biri olmalıdır.

Cancun Meksika, Cancun / Meksika

Cenoteler: Yucatan bölgesinde bulunan yeraltı mağaralarıdır. Kesinlikle görmenizi tavsiye ettiğimiz bu mağaralarda tüplü dalış veya şnorkel yapma imkanı da bulunmaktadır.

 Cozumel Adası: Cancun’un 71 km güney kesimindeki Cozumel Meksika’da ki en büyük adasıdır. Bu adada da oldukça güzel vakit geçirerek güneşlenip denize girebilirsiniz.

Cancun Meksika Konaklama

Bu kadar uzun yolu aştıktan sonra güzel bir konaklama için size birkaç öneri de hazırladık.

Cancun Meksika, Cancun / Meksika

Turquoize at Hyatt Ziva Cancun: Her şey dahil hizmet veren Cancun’un en güzel otellerinden biridir. Oldukça lüks ve güzel bir hizmet alacağınız tesis burada kalabileceğiniz en pahalı tesislerden biridir.

Hotel Green 16 Exdened Stay: Şehir merkezine 7,5 km uzaklıktaki apart otel burada kalabileceğiniz en ekonomik tesisdir. Temiz ve ferah odaları olan tesis de açık yüzme havuzu bulunur ve ücretsiz kahvaltı hizmeti vardır.

Emporio Cancun: Şehir merkezine 11 km uzaklıkta olan tesis bölgenin en popüler otellerinden biridir. Özel plajı ve açık yüzme havuzu bulunan tesis de çok güzel bir tatil geçireceğinizi düşünüyoruz.

Okumuş olduğunuz Cancun Meksika başlıklı yazımızı beğendi iseniz, hemen altta yer alan yazıyı paylaş seçeneklerini kullanarak paylaşabilir ve daha çok kişinin okumasını sağlayabilirsiniz.