Caracas, Venezuela’ nın en büyük şehri ve başkentidir. Şehir kuzeyinde kıyı sıra dağları boyunca uzanan Caracas Vadisine kurulmuştur. Tropik savan iklimine sahip şehir muhteşem manzarasıyla gelen ziyaretçilere görsel şölen sunar. İklimi ve havası sağlıklı olarak bilindiğinden şehre tarihte “Ölümsüz Buhar Kenti” denmiştir.

Caracas, Caracas / Venezuela

Caracas, Avrupa, Latin Amerika ve Asya ülkelerinden çok fazla göçmenin yerleşim tercihidir. Böylelikle gelen ziyaretçiler, enfes Venezuela mutfağı yanında farklı ülkelerin mutfağının en güzel örneklerini tadabilirler. Özellikle balık çorbaları, pirinç ve siyah fasulyeden yapılan yemekleri ünlüdür.

Venezuela, Caracas’ın gezilecek tarihi yerleri, müzeleri, alış veriş merkezleri kadar gece hayatı da ünlüdür. Caracas’ta vıp gece kulüplerinden, salaş barlara kadar hepsinde yüksek tempoda eğlence durmaksızın yaşanır. Gece konaklama yerinize varırken, Caracas’ın tehlikeli olduğunu unutmayıp, taksi kullanmanızı öneririz. Şehirde düzenlenen farklı festivallerle eğlence tüm yıla yayılır. Venezuela Caracas’ta futbol maçları, festivaller kadar önemli yere sahiptir.

Caracas / Venezuela’ya Ulaşım

Venezuela, Caracas’a Türkiye’den vizesiz gidebilirsiniz. Caracas’a direkt uçuş olmadığından, aktarmalı uçuşla Avrupa şehirleri yanında Bogota’dan ulaşabilirsiniz. Türkiye’den yaklaşık 16 saat süren yolculuktan sonra Caracas’a varırsınız. Şehre, araba kiralayarak yol boyu enfes doğasını, dağların muhteşem manzarasını seyrederek gitmekte alternatifiniz olabilir.

Caracas, Caracas / Venezuela

Caracas’ta, şehir otobüs ağı son derece gelişmiştir. Otobüs kullanarak şehrin gezilecek her yerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Carrito denilen küçük otobüsleri tercihleriniz arasına almamanızı öneririz. Özellikle Caracas’ta kap kaç olaylarının oranı düşünülürse tehlikeli olabilir. Taksileri kullanmak istediğinizde taksimetre kullanılmadığından pazarlık yapmanız uygun olur.

Caracas / Venezuela Hakkında Bilgiler

Caracas, 1567’de Leon de Caracas tarafından keşfedilmiştir. 1595’ten 1811’e kadar sırasıyla İngiliz, Fransız, İspanyol sömürgesine geçen kent, 1812’de şehri tamamen yıkan deprem sonrası tekrar inşa edilmiştir.

Caracas’ın 2 milyonun üzerinde olan nüfusu her yıl artmaktadır. Caracas’ta gezilecek yerlerin çeşitliliği şehri turistler için cazibe merkezi haline getirmektedir. Özellikle doğal sporların çeşitliliği göz önüne alındığında, macera severlerin Caracas’ı neden tercih ettiği anlaşılmaktadır.

Caracas, Caracas / Venezuela

Caracas’ta gezilmesi gereken yerlerin başında Iglesia Sagrado Corazon de Jesus kilisesi gelir. Kilisenin göz kamaştıran mimarisi, pencerelerdeki vitrayları özellikle ilgi çekicidir. Venezuela’nın yetiştirdiği önemli isim Simon Bolivar’ın adıyla anılan Plaza Bolivar meydanında parkta donatmış ağaçların gölgesinde dinlenebilirsiniz. Plaza Bolivar’dan doğu yönüne gittiğinizde Caracas Katedralini görürsünüz. 16. Yüzyılda şapel olarak inşa edilmiş olan katedral depremde yıkılmış 1665-1713 yıllarında tekrar inşa edilmiştir.

Caracas gezinize, Hugo Chavez tarafından 2013 yılında Venezuela’nın kurucu liderini onurlandırmak için yaptırılan Simon Bolivar Mozolesiyle devam edebilirsiniz. Mozoleye girerken kadınların etek, erkeklerin pantolon, gömlek giymesi zorunludur.

Caracas, Caracas / Venezuela

Venezuela, Caracas alışveriş açısından zengindir. Caracas’ta Chacanita ve Artasanias bölgelerinde hediyelik eşya dükkanları ve mağazalar yoğunluktadır. Müzelerin içinde bulunan dükkanlarda hediyelik küçük eşyaları bulabileceğiniz doğru yerler olmakla birlikte, Hansi alışveriş merkezinden de yararlanabilirsiniz.

Caracas / Venezuela’da Konaklama

Venezuela, Caracas’ta konaklamak istiyorsanız şehrin güvenli bölgelerini tercih etmeniz yerinde olur. Altamira, Los Palos Grandes bölgelerinde bulunan oteller uygun fiyatıyla iyi birer alternatiftir. Şehrin merkezinde lüks otellerden seçilebileceği gibi, şehrin biraz dışında kalan oteller ulaşım ağının iyi oluşundan dolayı tercihiniz olabilir.

Caracas, Caracas / Venezuela

Eurobuilding Hotel and Suites Caracas: Caracas şehir merkezinde bulunan lüks otel, konumuyla turistlerin ilk tercihidir. Tesiste güzellik merkezi, sauna, spor salonu ve ısıtmalı açık havuz konuklarının hizmetindedir.

Gran Melia Caracas Hotel: Caracas şehir merkezinde bulunan lüks otel, jakuzi, fitness merkezi, tenis kortu, konforlu odaları ve restoranda zengin yemek çeşitleriyle konuklarını ağırlamaktadır.

Venezuela Caracas gezinizden mutlu anılarla dönmenizi dileriz.