Çeşme, Aydın ilinin ilçesidir. Çeşme gece hayatı, plajları ve kumsalları ile sadece yerli değil yabancı turistlerin de ilgi odağı. İzmir merkeze 1 saat uzaklıkta bulunuyor. Tarihi dokuyla doğal güzelliği birleştiren Çeşme’yi sizin de bir sonraki tatil rotanız olarak belirlemenizi öneriyoruz.

Çeşme’ye Ulaşım

Çeşme’ye ulaşım hem karayolu hem de havayolu vasıtası ile oldukça kolaydır.  Havayolu ile ulaşım sağlamak isterseniz 95km uzaklıktaki İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na inerek havaalanı servislerini kullanarak 1 saat içinde Çeşme’ye varmış olursunuz. Birçok şehirden İzmir’e direkt uçuş var. Karayolu ile seyahat etmek isteyenler İzmir’den otobüsle 1 saat içinde Çeşme’ye ulaşır. Birçok şehirden Çeşme’ye direkt otobüs seferi mevcuttur.

Çeşme, Çeşme, Türkiye Seyahat Rehberi

Çeşme’de Gezilecek Yerler

Denizin ve kumsalın tadını çıkarmak istiyor, değişik lezzetler tatmak istiyor, festivallere katılıp, su sporları yapıp aynı zamanda tarihi yerler keşfetmek istiyorsanız Çeşme sizin için oldukça uygun bir tatil beldesi. Çeşme Kalesi, Erythrai Antik Kenti, Altınkum Plajı, Alaçatı, Ayayorgi Koyu, Çeşme Çarşısı, Ayıos Haralambos Kilisesi, Alaçatı Yel Değirmenleri, Çeşme Marina, Ilıca Plajı, Delikli Koy, Dalyan gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında bulunuyor.

Çeşme Kalesi; Çeşme’nin en önemli tarihi ve kültürel mirasıdır. Oldukça iyi ve titizlikle korunarak günümüze ulaşan kalenin içerisinde Çeşme Arkeoloji Müzesi yer almakta. Öncelikli olarak silah müzesiydi fakat zamanla silahların oksitlenmesinden dolayı bu silahlar kaldırılarak kazıda yer altından çıkarılan tarihi eserler sergilenmeye başlamıştır. Müze içerisinde 477 tane tarihi eser barındırır. Haftanın 7 günü ziyaret imkanı mevcut. Mutlaka gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Erythrai Antik Kenti; Çeşme’ye 26 km uzaklıkta yer alan bölgenin en önemli tarihi eserleri arasında. Kazı çalışmalarında şehir surları ve antik tiyatroya ait kalıntılar da ortaya çıkmıştır. Kentteki evlerin inşaatında mozaik taşların kullanıldığı görülüyor. Arkeolojiye meraklı herkesin bu antik kenti gezmesini öneririz.

Çeşme, Çeşme, Türkiye Seyahat Rehberi

Çeşme’de Konaklama İmkanları

Çeşme ülkemizde en çok turist çeken turizm merkezlerinden biri olduğundan konaklama imkanı oldukça fazladır. Bitmeyen gece hayatı, iklimi, spor aktiviteleri, berrak denizi ile yalnız yerli turistlerin değil yabancı turistlerinde uğrak yeri. Barlarından, plajlarından ve alışveriş imkanlarından yararlanmak isteyenler için Çeşme merkezde konaklamak uygun olacaktır. Her bütçeye uygun apart ve butik otellerin yanı sıra daha lüks oteller de mevcut. Pırıl Hotel, Marissa Boutique Hotel, Taş Konak Alaçatı Butik Otel, Cumbalı Konak Hotel, Simira Hotel, Viento Hotel, Köstem Hotel, Radisson Blue Resort & Spa, Sheraton Çeşme, Ilıca Hotel Spa&Thermal Resort kalmanızı önerdiğimiz yerlerden bazıları.

Radisson Blue Resort & Spa; beş yıldızlı otellerden biridir. Lüks içerisinde bir tatil geçirmek istiyorsanız, plajı, spası, açık havuzu ile bu otel sizin için oldukça uygun olacaktır.

Pırıl Otel; Çeşme merkezdeki en iyi ve en çok tercih edilen oteller arasında. Temiz ve konforlu odaları tercih edilmesindeki en önemli nedenlerin başında geliyor.