Avustralya’nın kuzeyinde yer alan bir şehirdir. Doğası, doğal güzellikleri, mimarisi, pazarları ve müzeleriyle oldukça turist çeken bir şehir.

Darwin’de Gezilecek Yerler

Dolu dolu bir tatil geçirmek için çok uygun bir şehir Darwin. Müzeleri, plajları, doğal parkları ve pazarlarıyla çeşitli gezme alternatifleri bulunuyor.

WWII Oil-Storage Tunnels; bu tüneller yıllar önce donanmanın yağlarını muhafaza etmek amaçlı kullanılmış fakat hiçbir zaman işlevini yerine getirmemiş. Yıllar sonra tüneller turistlerin ziyaretine açılmış, siz de tüneli gezerek tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Mindil Beach Sunset Market; Darwin’de yer alan pek çok sayıda bulunan sokak pazarından biri ve en popüleri. Mindil plajında kurulan bu pazarda farklı ülkelerden birçok lezzet yer alıyor. Canlı müzik eşliğinde güneşin batışını da izlemek istiyorsanız mutlaka bu pazarı gezmenizi öneriyoruz.

Darwin, Darwin, Avustralya Seyahat Rehberi

Museum & Art Gallery of the Northern Territory; müzede Darwin’le ve Kuzey Avustralya’yla alakalı bütün sanatsal eserleri içerir ve Aborjin sanatı koleksiyonları bulunur.

Crocosaurus Cove; bölgeye ait timsahların yaşamlarını gözler önüne seriyor. Ayrıca devasa boyutta vatozlar ve kaplumbağalar bulunuyor. 200 dolar vererek rehber eşliğinde havuzların içine giriş imkanınız da var.

Mary River Ulusal Parkı; Darwin’deki vahşi yaşamı gözler önüne seren bu ulusal park yüzlerce tür kuşu ve tuzlu su timsahlarını içerisinde barındırmaktadır.

Darwin’e Ulaşım

Darwin’de yer alan uluslararası havaalanına Türkiye’den direkt uçuş mevcut değildir. Türkiye’den aktarmalı uçuşlarla uluslararası havaalanına uçarak ardından otobüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Avustralya’ya girişte vize talep edilmektedir.

Darwin, Darwin, Avustralya Seyahat Rehberi

Darwin’de Konaklama Seçenekleri

Darwin’de her bütçeye uyum sağlayabilecek bir konaklama seçeneği mevcut. Genelde yağışlı aylarda otel fiyatları düşerken yaz sezonunda fiyatlar daha yüksek olabiliyor. Sizin için tavsiye edebileceğimiz otellerden bazıları şunlar;

Quality Hotel Darwin Airport; Darwin Uluslararası Havaalanına 5 dakika kadar bir mesafede yer almaktadır. Pazarlar, manzara ve havası sayesinde güzel bir konaklama deneyimi yaşayacaksınız.

Hilton Darwin; şehir merkezinde konumlanan bu otelde birçok oda Darwin Limanı manzarasına sahip. Oldukça konforlu olan odalar dizayn edilirken yerel sanat eserlerine yer verilmiş.

Ramada Suites Zen Quarter; şehrin tam kalbinde yer alan bu mülkte her dairede kendi yemeğini pişirebilmeniz adına mutfak tezgahı, fırın ve bulaşık makinesi gibi imkanlar mevcut. Dilerseniz otelin kendi restoranındaki yemeklerden de yiyebiliyorsunuz.

Darwin, Darwin, Avustralya Seyahat Rehberi

Darwin Festivalleri

Darwin’de festival severlerin katılabileceği birçok festival mevcut.

Darwin Festivali; Darwin’deki yaşam tarzını, sosyal yapıyı ve tropik iklimini kutlamak adına düzenlenir.

Darwin Yemek & Şarap Festivali; yerel ürünler ve butik biraların tadına bakılması gerçekleştirilir.

Bunlar dışında katılabileceğiniz festivaller şunlardır;

  • Darwin Fringe Festivali
  • Royal Darwin Show
  • Darwin Aboriginal Sanat Fuarı

Darwin’de Gece Hayatı

Darwin’de her zevke hitap edebilecek oldukça aktif ve hareketli bir eğlence ve gece hayatı mevcut. Genelde gece kulüplerine plajdan çıktığı gibi rahat kıyafetlerle giden insanlar alınmıyor biraz daha özenli giyinmeniz gerekiyor. Bogarts, Happy Yess, Darwin Ski Club, Throb, Deck Bar ve Tap on Mitchell eğlenmeniz için tavsiye edebileceğimiz eğlence mekanları arasında.