Didim, Aydın ilinin bir ilçesi ve en önemli turizm merkezlerinden biri. Plajları, temiz denizi ve temiz havasıyla her yıl yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de oldukça ilgisini çekmekte. Dört mevsim misafir ağırlayan Didim her mevsim güzelliği ile kendine hayran bırakıyor.

Didim’e Ulaşım

Didim’e ulaşım için birçok alternatif mevcut. Seyahat için havayolunu tercih ediyorsanız İzmir Adnan Menderes Havaalanı 150km, Dalaman Havaalanı 120km ve 90km uzaklıkta Bodrum Milas Havaalanı bulunur. Bu havaalanlarından havaalanı servisleri veya şehir otobüsleri ile ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Karayolunu tercih edenler için birçok otobüs firmasının direkt Didim’e seferleri mevcuttur.

Didim, Didim, Türkiye Seyahat Rehberi

Didim’de Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel yerleri, berrak denizi ile küçük bir belde olmasına rağmen her yaz oldukça fazla misafir ağırlar. Apollon Tapınağı, Milet Tiyatrosu, Milet Müzesi, Didyma Antik Kenti, Faustina Hamamı, Milet İlyas Bey Külliyesi, Priene Antik Kenti, Didim Plaj ve Koyları, Bafa Gölü Tabiat Parkı gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında.

Didyma Antik Kenti; Didim ilçesine adını verir. Dönemin en ünlü kehanet merkezi olan kent, denize açılmak üzere olan tüccarların tanrılara adak adadığı ve fal baktırdığı merkez olarak biliniyor. 40 dakika da bir ulaşım imkanı sağlayan otobüsleri kente gitmek için kullanabilirsiniz.

Didim, Didim, Türkiye Seyahat Rehberi

Apollon Tapınağı; ilçede en çok turist ziyareti gerçekleştirilen yerdir. Yerleşim planı, boyutları ve tarihiyle turistlerin oldukça dikkatini çekiyor ve hayranlık uyandırıyor. Dünyanın en büyük mimari elemanlarından biri tapınakta bulunan 70 ton ağırlığındaki tek parçadan meydana gelen mermer bloktur. Dünyanın en büyük 3.tapınağıdır.

Didim’de Konaklama İmkanı

Antik kentleri, bol oksijenli havası ve güzel plajları ile Türkiye’de en çok turist çeken tatil merkezlerinden biri Didim. Yaz aylarında birçok turist ağırladığı için de birçok konaklama imkanı barındırıyor. Her bütçeye hitap eden daha uygun konaklama fırsatlarının yanında daha lüks konaklama fırsatları da mevcut. Uygun bir konaklama tercih edenler için pansiyon ve apartlar, lükse kaçmak isteyenler için  4 ve 5 yıldızlı oteller bulunuyor. Daha kalabalık gruplarla tatil yapmak isteyenler daha çok apart otelleri tercih ediyor. Venosa Beach Resort, Palm Wings Beach Resort Didim, Sea Bird Hotel, Tuntaş Suites Altınkum, Arden Butik Otel, Pamukkale Hotel Didim, Büyük Anadolu Didim Resort, Didim Beach Resort & Elagance Otel Altınkum, The Roxy Luxury Spa, Palm Wings Beach Resort Didim konaklamanızı önerdiğimiz yerlerden birkaçı.

Didim, Didim, Türkiye Seyahat Rehberi

Venosa Beach Resort; spor salonu, sauna ve güzellik merkezi barındıran bu tatil köyü 5 yıldızlıdır. Merkezde yer alan bu köy, konforlu odalar, açık havuz, plaj, açık tenis kortu ve çocuk havuzu gibi imkanlar sunuyor. Odalarda spa ve jakuzi seçeneği de mevcut. Jet ski kiralayarak etrafı sudan izleyerek değişik bir deneyim yaşayabilirsiniz.