Kaliforniya eyaletinin en çok insan barındıran 10. şehri olan Anaheim günde yaklaşık olarak 30.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapan ve bir ay içerisinde yaklaşık olarak 1.000 etkinlik düzenlenen bir şehir.  Disneyland Anaheim, Los Angeles merkeze hemen hemen 40 dakika uzaklıktaki mesafede konumlanmıştır. 1955 yılında Walt Disney tarafından kurulan bu tema parkı her yıl 12 milyondan fazla ziyaretçi ağırlamakta. Dİsneyland’ın bulunduğu Anaheim bölgesi oldukça gelişmiş ve birçok otelin yer aldığı bir bölge ve bu gelişmişlikte Disneyland’ın payı çok büyük. Disneyland Anaheim yaz aylarında oldukça kalabalık olsa da gezmek için en doğru zaman yaz aylarıdır.

Dİsneyland Anaheim Ulaşım

Anaheim’in yakınlarında 4 tane havaalanı bulunmasından dolayı kolayca ulaşım sağlamanız mümkün. Anaheim’e gidecek olan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması zorunludur.

Disneyland Anaheim, Disneyland Anaheim: Çocuklu tatiller

Disneyland Anaheim Bölümleri

Disneyland Anaheim, Dİsneyland ve California Adventure Park olmak üzere iki adet parktan oluşmakta. Bize göre Disneyland kısmı daha çok çocuklara hitap ederken California Adventure Park kısmı yetişkinlere hitap ediyor. Disneyland bölümü neredeyse Paris’te yer alan Dİsneyland ile aynı. California Adventure ise oldukça eğlence barındıran ve adrenalin dolu bir park. Parkların içerisinde fast food bulabileceğiniz birden fazla restoran bulunmakta. Parka girdiğinizde girişte bulunan park haritalarından temin ederek parkı daha kolay gezebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Parkı hafta içi günlerde ziyaret ederseniz bineceğiniz oyuncakların önünde daha az sıra olacaktır. Eğer fastpass sistemini kullanırsanız hiç sıra beklemeniz gerekmez. Kafanızda oluşturduğunuz sıralamadaki oyuncağa fastpass üzerinden sıra alırsanız sizin için ayrılan sürede oyuncağa direkt giderek sıra beklemeden binebilirsiniz.  Ayrıca parkı her köşesinde birçok masal karakterinin heykelleri yer almakta.

Disneyland Anaheim, Disneyland Anaheim: Çocuklu tatiller

Parkta günün belli saatlerinde bazı gösteriler gerçekleştiriliyor. Ünlü çizgi filmlere yönelik yapılan gösteriler ve müzikallere de katılım gösterebilirsiniz.

Disneyland Anaheim Biletleri

Disneyland’de iki adet park bulunmakta. Bu parkları tek gün içinde mi yoksa iki ayrı günde mi gezeceğinize bakılarak bilet fiyatları değişkenlik göstermekte. Biz parkları doya doya ve eğlencenin tadına vararak gezmeniz adına bir günde bir park gezmenizi öneriyoruz. Bilet fiyatları ise şu şekilde; 10 yaşın altında çocuklar için tek gün bilet fiyatı 93 dolar, 10 yaşından itibaren tek gün bilet fiyatı 99 dolar. Siz iki parkı iki gün içerisinde gezmeyi talep ettiğiniz takdirde bilet fiyatları daha uygun olacaktır. 10 yaşın altındaki çocuklar için 172 dolarken, 10 yaşından itibaren 185 dolar bilet ücreti ödüyorsunuz. Gişelerin önünde her zaman uzun bir sıra olduğundan vakit kaybı yaşamamanız için biletleri internetten almanızı tavsiye ediyoruz.

Disneyland Anaheim, Disneyland Anaheim: Çocuklu tatiller

Disneyland Anaheim Çalışma Saatleri

Disneyland Anaheim tema parkının açılış kapanış saatleri günlere, aylara ve özel günlere göre değişmekte bu yüzden gitmeden evvel bu parkın resmi sitesinden takvimi incelemenizi tavsiye ediyoruz.