Çin Halk Cumhuriyeti’nin güneyinde yer almakta olan Hong Kong, Asya’da bulunan en güzel ve zengin şehirler arasında gelmektedir. Disneyland Hong Kong’un Lantau Adası’nda bulunan bir tema parkıdır. 2005 yılında hizmete açılan bu park bir hayli küçük bir alanda yer alıyor. Her yıl hemen hemen altı milyon turist ağırlayan Disneyland her yaştan insana hitap ediyor olsa da özellikle çocuklara daha çok hitap ettiğinden çocukların ilgi odağı oluyor. Ailenizle çıktığınız tatillerde, hep birlikte keyifli vakit geçirmeniz adına oldukça iyi bir rota olacaktır.

Disneyland Hong Kong Ulaşım

Türkiye’den Hong Kong’a direkt ve aktarmalı olarak birçok uçak seferi bulunmakta. Türkiye’den Hong Kong direkt uçuşla ulaşmak için yaklaşık 11 saat süren bir uçuş gerçekleştireceksiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hong Kong’a girişlerde vize talep edilmiyor. Havaalanında şehirde ne kadar süreli kalacağınız bilgisini alıyorlar. Havaalanından şehre ulaşım sağlamak için otobüs veya Airport Express trenini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden metro ile Disneyland Hong Kong’a ulaşmanız mümkün.

Disneyland Hong Kong, Disneyland Hong Kong: Çocuklu tatiller

Disneyland Hong Kong Bölümleri

Disneyland Hong Kong birbirinden farklı 7 bölüme ayrılmış. Fantastic World, Main Street USA, Tomorrow World ve Adventure World bu tema parkında yer alan bölümlerden başlıcaları.

Main Street USA; bu bölümde Amerika’nın eski dönem mimarisi simgelenmekte.

Adventure World; bu bölümde geniş çapta nehirlerin dizaynını ve Asya ve Afrika temalarını görmeniz mümkün.

Fantastic World; masal dünyasındaymışsınız gibi hissettirecek olan masalsı tasarımı oldukça dikkatinizi çekecek.

Tomorrow World; geleceği yansıtan unsurlar ve uzay teması farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacak.

Disneyland’de her gece birbirinden farklı havai fişek gösterileri gerçekleştiriliyor. Tema parkın sınırları içerisinde iki adet de otel yer alıyor. Farklı kültürlerden yiyecekler barındıran yeme içme mekanları ve mağazalarda parkın içinde bulabileceğiniz diğer alternatifler.

Disneyland Hong Kong, Disneyland Hong Kong: Çocuklu tatiller

Disneyland Hong Kong Açılış Kapanış Saatleri

Disneyland Hong Kong tema parkı genel olarak gün içerisinde 10.30 ve 20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olsa da bazı özel günlerde ve tatil günlerinde açılış kapanış saatleri değişiklik gösterebiliyor. Gitmeden önce parkın sitesinden bu takvimi incelemenizi tavsiye ediyoruz. Parkı tamamen gezmek ve eğlenceye doymak adına gezi için bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Disneyland Hong Kong Biletleri

Disneyland Hong Kong tema parkının bilet fiyatları yaş aralığına göre değişiklik gösteriyor. 3 yaşın altındaki çocuklar için biletler ücretsiz. 3-11 yaş aralığındaki çocuklar için bilet fiyatları 475 Hong Kong doları iken 12-64 yaş arası kişilerde bu fiyat 639 Hong Kong doları. Girişte bilet satış sırası çok fazla olacağından zaman kaybetmemek adına biletlerinizi gitmeden evvel internet üzerinden almanızı tavsiye ediyoruz. Sitede biletler için farklı paketler de mevcut. 2 günlük bir gezi ve daha detaylı gezi gerçekleştirebileceğiniz bilet fiyatları daha yüksek. Sitede kendinize uygun bilet seçeneğini bulmanız mümkün.

Disneyland Hong Kong, Disneyland Hong Kong: Çocuklu tatiller