Bu tematik eğlence parkı 1983 yılında ziyaretçi kabulüne başlamış. ABD dışında bir ülkede açılmış olan ilk Dİsneyland parkı olma özelliğine sahip olan bu park her sezon farklılık gösteren dekorasyonuyla birlikte büyük bir eğlence ve değişik bir deneyim vadediyor. Her yaştan insana hitap edebilen bir tesis olmasından dolayı ailecek yapacağınız gezilerde burayı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. California’da yer alan Disneyland ile hemen hemen aynı özellikleri taşıyor fakat tamamının Walt Disney Company’e ait olmayışı bu parkı diğer Disneyland Tokyo parklarından ayırıyor.

Disneyland Tokyo Bölümleri

Disneyland Tokyo iki ana parktan meydana gelse de bu parklar da kendi içerisinde bölümlere ayrılıyor. Disneyland Tokyo; ‘’Tokyo Disneyland’’ ve ‘’Tokyo Disneysea’’ olmak üzere iki parktan meydana gelmekte.

Tokyo Disneyland Tema Parkı; bütün Disney parklarında bulunan ortak bir temadır. World Bazaar, Adventureland, Critter Country, Fantasyland, Toontown, Westernland ve Tomorrowland olmak üzere 7 bölümden meydana geliyor.

Disneyland Tokyo, Disneyland Tokyo çocuklar için tatiller

Disneysea Tema Parkı; bu park yalnızca Disneyland Tokyo içerisinde yer alan bir park. Bu parkta da Lost River Delta, Port Dİscovery, Mermaid Lagoon, American Waterfront, Mysterious Island, Arabian Coast ve Mediterranean Harbor olmak üzere 7 bölümden meydana geliyor.

Disneyland Tokyo Biletleri

Biletinizi Disneyland Tokyo’nun önünden alacak olursanız epey bir sıra beklemeniz gerekebilir bu yüzden gitmeden evvel online site üzerinden biletinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Bilet alırken hangi parkı gezeceğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Biletler şu şekilde farklılık gösteriyor;

  • Day Passport bileti almanız halinde 1 gün sabahtan akşama kadar Disneyland parkında veya arzu ederseniz Disneysea parkında vakit geçirebilirsiniz. Bilet ücretleri yetişkinler için 7400 yen yani 353 Türk lirası civarındadır.
  • Starlight Passport bileti almanız halinde biletinizi öğlen saat 15.00’ın ardından hafta sonu ya da tatillerde kullanmanız mümkün. Bilet ücreti yetişkinler için 5400 yen yani 258 Türk Lirası.
  • After 6 Passport bileti almanız halinde hafta içi günlerde biletinizi saat 18.00’dan itibaren kullanmanız mümkün. Bilet ücreti yetişkinler için 4200 yen yani 200 Türk Lirası.

Disneyland Tokyo, Disneyland Tokyo çocuklar için tatiller

Disneyland Tokyo Çalışma Saatleri

Disneyland tema parkı haftanın her günü saat: 09.00 ve 22.00 ziyaretçi kabul ediyor.

Disneyland Tokyo’ya Ulaşım

Türkiye’den hemen hemen her gün Tokyo’ya uçuş bulunuyor. Osaka aktarmalı olarak Tokyo’ya yaklaşık 14 saat 30 dakikada ulaşmış oluyorsunuz. Tokyo’ya ulaştıktan sonra Tokyo Disneyland şehir merkezine 17km uzaklıkta yer alıyor. Jr. Tokyo Station’a giderek JR Keiyo hattını izleyerek en son JR Maihama Station’da ineceksiniz. Yaklaşık olarak 25-30 dakika kadar bir süre sonra Dİsneyland Tokyo’ya ulaşmış olacaksınız. Trenden indiğinizde sağınızda ve solunuzda olmak üzere iki tane park olacak ve tercih ettiğiniz parka gideceksiniz. Disneyland Tokyo’ya gidiş esnasında bir sıkıntı yaşamanız halinde her metro istasyonunda yer alan turist ofislerine giderek oradaki görevlilerden de yardım almanız mümkün.