Çadır kampı için ideal alanlardan biri olan Erikli Yaylası kampı, denizden 600 metre kadar yükseklikte bir konuma sahiptir. Eşsiz doğası ve görkemli manzarası ile harika bir kamp macerasının kapılarını sonuna kadar açmanızı sağlar.

Erikli Yaylası kampı, ayrıca sık ormanları ve çevresinde bulunan üç şelalesi ile ziyaretçilerine farklı bir kamp ortamı sunar. Yılın büyük bir bölümü kamp severlerin akınına uğrayan bölgeye özellikle sonbahar, yaz ve ilkbahar aylarında gidilmesi tavsiye edilir.

Erikli Yaylası Kampı Yalova Ulaşım

Yalova’nın Çınarcık Teşvikiye köyünden 6 km yukarıda olan Erikli Yaylası, genelde karayolu ulaşımının tercih edildiği bir kamp alanı olarak karşımıza çıkar. Kamp alanına İstanbul’dan gelenlerin Yalova’dan sonra Armutlu yani diğer adıyla Çınarcık yoluna giriş yapması gerekir. En kısa yoldan yaylaya çıkmak için Yalova – Armutlu güzergahından çıkmamak önemlidir. Bu güzergah üzerinde devam ederken yol üzerinde Teşvikiye başta olmak üzere Erikli Yaylası tabelaları görülecektir.

Yalova’dan hemen sonra Armutlu yoluna girilmesinin ardından 6 km’lik bir yol karşınıza çıkar. Ancak yol genel olarak temiz olmasına rağmen çok virajlıdır. Bu nedenle 6 km olsa da kısa sürede kat etmek mümkün olmayabilir.

Erikli Yaylası kampı, Erikli Yaylası Kampı Yalova

Diğer yandan Erikli Yaylası kampına Bursa tarafından geleceklerin Hayriye, Selimiye ve Delmece güzergahı üzerinden yaylaya çıkması gerekir.

Erikli Yaylası Kampı Yalova Hakkında Bilgiler

Doğal yapısı ile farklı bir güzellik ve kamp heyecanı sunan Erikli Yaylası, son zamanlarda biraz  bakımsız hale gelse de 1 km daha ilerde Çifte Şelale’de daha düzenli bir piknik alanı ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bunun için aracınızı park etmeniz ve yürümeniz gerekecek. Bu yüzden daha görkemli bir manzara ve doğa içerisinde yer almak isteyenlerin Çifte Şelale’yi görmeleri tavsiye edilir.

Bunların yanı sıra Erikli Yaylası kampı yakınlarında farklı güzelliklerde görülmesi gereken yerler vardır. Şimdi Erikli Yaylası’na kamp için çıktığınızda başka nereleri görebilirsiniz? daha yakından bakalım.

 • Çifte Şelale
 • Dipsiz Göl
 • Delmece Yaylası

Erikli Yaylası genel yapısı ile ziyaretçilerine farklı imkanlar tanır. Doğanın tadını çıkarmayı bilenler için oldukça etkili bir mekana sahip olmasının yanında doğal yaşamı ile herkesi cezbeder. Şimdi Erikli Yaylası kampı hakkında birtakım detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

 • Erikli yaylasında çadır kurulabilir
 • Erikli Şelalesinde çadır kurulabilir.
 • Çadır alanları ve diğer hizmetler özel bir işletme tarafından sağlanır.
 • Otoparkı bulunur.
 • Temiz su bulmak her zaman mümkündür.
 • Tuvalet ihtiyacı için gerekli çalışmalar yapılmıştır.
 • Birden fazla kafe bulmak mümkündür.
 • Mescit vardır.
 • Çocuklar için oyun parkı mevcuttur.
 • Piknik alanı oldukça geniş ve yeterli ölçüdedir.
 • En yakın market Teşvikiye Köyü’nde bulunur.

Erikli Yaylası kampı, Erikli Yaylası Kampı Yalova

Erikli yaylası ziyaretçilerine sunduğu geniş olanaklar sayesinde yılın her döneminde konuklarını ağırlar ve bunun yanında onları kendine çekmeyi doğal ortamı sayesinde başarır. Çadır kampı başta olmak üzere piknik için de oldukça uygun alanlara sahiptir.

Erikli Yaylası Kampı Yalova Konaklama

Konaklama konusunda çok fazla alternatifin olmadığını söylemek isteriz. Eğer çadırınız varsa ya da karavanınız konaklamayı bunlar içerisinde gerçekleştirmeniz gerekir. Bunların dışında bölgeye yakın farklı bir konaklama alanı maalesef yoktur. Ziyaretçilerin ya günü birlik gitmeleri ya da çadır ve karavanlarında konaklamaları gerekir.