Almanya’nın Rust kasabasında yer alan Europa Park, Almanya’da eğlencenin kalbi diye nitelendiriyor. Disneyland Paris’in ardından Avrupa’nın en büyük ve çok popüler olan ikinci tema parkı olma özelliğini taşıyor. Bu park 1975 yılında Mick ailesinin Amerika gezisi esnasında etkilenerek Almanya’ya da tema park açmak istemesi üzerine 16 dönümlük bir araziye inşa edilmiştir. Günümüzde parkın sınırları 60 dönümü bulmuştur. Parkın popülaritesinin yıllar içinde artmasıyla birlikte ziyaretçi sayısı da her geçen gün artmıştır. Eğlenceye iyice doymak istiyorsanız Europa Park’ın içerisinde yer alan otellerde konaklamalı olarak burada bulunmanızı öneriyoruz. Küçük yaşlara hitap eden de pek çok etkinlik ve oyun bulunduğundan ailecek çıkılan tatillerde de buranın çok iyi bir seçenek olacağını söyleyebiliriz. Çok tehlikeli oyunlar olmamakla birlikte kış mevsiminde daha çok kış sporlarıyla alakalı etkinlikler yer almakta.

Europa Park Bölümleri

Bu parkın içinde 13 adet roller-coaster, çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir havuz, pek çok otel, su kaydırakları ve çocuk oyuncakları yer alıyor. Ayrıca 14 ayrı ülkenin temasının yer aldığı 14 ayrı bölüm içermekte. Almanya, İtalya, Fransa, İsviçre, Yunanistan, İngiltere, Rusya, Hollanda, İskandinavya , Avusturya, Portekiz ve İspanya gibi ülkelerin bölümleri yer alıyor. Her ayrı bölümde ülkeleri mecazi olarak nitelendiren farklı oyunlar düzenlenmekte.

Europa Park, Europa Park Theme Park, Almanya’da çocuklar için tatiller

Europa Park’a Ulaşım

Europa Park tematik eğlence parkına Stuttgart ve Basel Havaalanı’ndan kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Basel Havaalanı’ndan ulaşım sağlayacaksınız 208 nolu otobüsü kullanarak Freiburg’a geçiş yaparak oradan da tren vasıtasıyla Ringsheim’e ve daha sonra tekrar otobüs kullanarak Rust kasabasına ulaşım sağlamanız mümkün. Fakat Stuttgart Havaalanı’nı kullanmanız durumunda günde sadece bir kez kalkan havaalanı servisini kullanarak Euro Park’a varabilirsiniz.

Europa Park, Europa Park Theme Park, Almanya’da çocuklar için tatiller

Europa Park Açılış Kapanış Saatleri

Parkın açılış kapanış saatleri yaz ve kış sezonuna göre veya özel günler ve bayramlara göre değişiklik gösteriyor. Nisan ve kasım ayları arasında saat 09.00 ve 18.00 arasında ziyaretçi ağırlarken kış sezonunda yani kasım ve ocak ayları arasında 11.00 ve 19.00 saatleri arasında açık oluyor. Bazı tatil günlerinde ve bayramlarda açılış kapanış saatleri değişkenlik gösterdiğinden gitmeden önce takvimi incelemenizi öneriyoruz.

Europa Park, Europa Park Theme Park, Almanya’da çocuklar için tatiller

Europa Park Biletleri

Europa Park bilet fiyatları yaşınıza ve kaç gün süreyle alacağınıza göre değişkenlik göstermektedir. Normal bilet fiyatları çocuklar için yaz sezonunda € 44,50 iken kış sezonunda € 39,50 oluyor. Bu fiyat yetişkinler için yaz sezonunda € 52.00 ve kış sezonunda € 47,00 olarak değişkenlik gösteriyor. Bütün bir yılı kapsayan ‘’clubcard’’lardan da almanız mümkün bu kartlar verildiği andan itibaren 12 ay geçerlidir. Bu kartınızı devredemezsiniz ve otopark masraflarınız vs. bu karta dahil değildir. Bu kartın fiyatları çocuklar için € 195,00 ve yetişkinler için € 225,00 olarak belirlenmiştir.