Artık Eylül geldi ama ben denize doyamadım şöyle sıcak deniz kenarı bir ülkeye gideyim ve denizin – güneşin tadını çıkarayım diyorsanız Fernando De Noronha / Brezilya mükemmel bir seçenek olacaktır. Issız ve bucaksız sahillerde gezerken bulup dalgaların ayaklarınızı yakalamasını hissetmek istiyorsanız ve kızgın kumlardan serin sulara atlamak niyetinde iseniz gelin bu isteğinizi gerçekleştirelim.

Fernando De Noronha / Brezilya, Fernando De Noronha Gezi Rehberi/Brezilya

Sizi dünyanın turizm cennetlerinden Fernando De Noronha/ Brezilya gezisine gönderelim. Bugünkü yazımızda bu turizm cennetini anlatıyoruz. Kararınızı verdiyseniz bakalım bu cennete Türkiye’den nasıl gidiliyor? Burası nasıl bir yer? Sizin hayallerinizi gerçekleştirebilir mi? Buraya gidersiniz nerelerde konaklayabilirsiniz? Size bunlar hakkında bilgi verelim.

Fernando De Noranha/Ulaşım

Brezilya’ya Türkiye’nin Ankara ve İstanbul şehirlerinden direkt uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar Brezilya’nın Civiabo, Flirina Polis, Firteloza, Moceio, Rio de Jenerio, Recife, Porto Alegre ve Goinaia şehrinden yapılmaktadır. Brezilya ve Türkiye dost ülkelerdir. Bu nedenle Türkiye’den Brezilya’ya seyahat amaçlı yapılan gezilerde turistik vize başvurularında vizeler kaldırılmıştır.

Fernando De Noronha / Brezilya, Fernando De Noronha Gezi Rehberi/Brezilya

Fenando De Noranha/Brezilya Hakkında Bilgiler

21 tane takım adı ve odacıktan oluşmuştur. Çok temiz Berrak suları ve kayalık mekanları ile zengin yaban hayatını bağrında bulundurur. Burası ülkenin en muhteşem yerleri arasındadır. Bu şehirde bulunan plajlar en iyi dünya plajları listesindedir. Fernando De Noronha/ Brezilya Brezilya’nın en sıcak şehirlerinden biridir. Bu şehirde katılacağınız dalış, yüzme, sörf yada yürüyüş faaliyetleri tatilinizi ilginç hale getirecek aktiviteler arasındadır.

Atlas Okyanusu’nun güneyinde bulunan bu şehir volkanik adalar grubu kökenlidir. Burası 2001 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Şehrin başlıca ürünleri tuz ve guandur. Bu şehirdeki plajları gezerken aklınızda ne varsa unutacağınıza ve manzaranın içine geçeceğinize eminiz. Kıyıları gezerken karşılaşacağınız yunus ve kaplumbağalar eminiz ki dikkatinizi çekecektir.

Fernando De Noronha / Brezilya, Fernando De Noronha Gezi Rehberi/Brezilya

Bara do Sencho ‘ya giderseniz buradaki sahil sizi gerçekten büyüyecektir. Cocimba ve Pore Beach sörf yapanlar için ideal bir yerdir. Sahilde sabah yürüyüşleri yaparken burada olduğunuz için kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz.

Eğer Fernandode Noronha’da tüplü dalış ve snorkek dalış aktivitelerine katılırsanız bu şehrin yalnız deniz üstünde değil deniz altında da bir yeryüzü cenneti olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz. Eğer bu şehirde deniz altı ve deniz üstü güzelliklerinden başka yerlerde gezip görmek isterseniz size tavsiye edeceğimiz birkaç yer var. Museu Do Tubarao, Memorial Noronhanse Shark Museum’u sizlere önerebiliriz. Gezilip görülesi tarihi eserler arasında Igreja Nossa Senhura Dos Ramedios Kilisesi de bir hayli ilginizi çekecek tarihi eserlerdendir.

Fernando De Noronha / Brezilya, Fernando De Noronha Gezi Rehberi/Brezilya

Fernando De Noran/Brezilya Konaklama

Eğer bu turizm cenneti ülkede iseniz ve konaklayacak bir yere ihtiyacınız varsa sizin için önereceğimiz güzel oteller var.

Le Residence Paulista: Şehrin gezip görmek için ideal bir konuma sahip konaklama merkezidir. Çonsaçao metro istasyonuna 450 metre uzaklıktadır. Hava alanları ile arasındaki mesafe 8 kilometredir. Ünlü MASP, sanat galerisine yürüme mesafesindedir. Temiz ve kullanışlı odaları, ücretsiz wi-fi bağlantısı ile ziyaretçilerin akınına uğramaktadır.

Ez Azlimacao Hotel: Otel metro istasyonuna yakındır. En çok tercih ettiği oteller arasındadır. Güler yüzlü uzman personeli, hızlı servisi, ücretsiz wi-fi bağlantısı, otoparkı, restoranında sunduğu açık büfe leziz yiyecekleri ile ziyaretçiler tarafından bir hayli talep gören otel, şehrin en güzel konaklama yerlerinden biridir.

Fernando De Noronha / Brezilya, Fernando De Noronha Gezi Rehberi/Brezilya

Hotel Calstar: Hava alanına 12 kilometre uzaklıkta bulunan otel şehrin merkezindedir. Eğitimli ve dalında uzman personelleri ile hizmette sınır tanımayan otel her yıl bünyesinde birçok ziyaretçi ağırlamaktadır. Şehrin en çok talep gören otelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Bourban Convertion Ibrapuera: Alışveriş merkezinin yanında bulunmaktadır. Kafa dinlemek isteyenler için tam bir inziva merkezidir. Hızlı ve kaliteli hizmet arıyorsanız tavsiye ederiz.