Gagra, Abhazya’da bulunan bir şehirdir. Konum olarak Karadeniz’in doğusunda, Gürcistan’ın kuzeybatısında bulunmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra gezilip görülebilecek tarihi yapılar da mevcuttur.

Gagra Gezilecek Yerler

Abhazya genel olarak yeşilliklerle dolu bir ülke. Gagra şehri de doğayla iç içe ve tropik bir şehir niteliğinde. Karadeniz’e kıyısı bulunan bu şehrin havasını almak burada gezmek size iyi gelecek ve huzur verecek

Lake Rica; yüksek dağlarla çevrili olan bu göl derin su gölüdür. Gölde tekne turu yapma imkanınız mevcuttur.

Colannade; Gagra’nın ve hatta Abhazya’nın bir simgesi durumundadır. Gagra’nın canlanmasında etkili olmuştur. 4 adet kule kemerlerle birbirine bağlanmıştır ve kolonid 60 metre uzunluğa sahiptir. Çok ziyaret edilen bu kolonidin çevresinde hediyelik eşya satın alabileceğiniz alanlarda mevcuttur.

Gagra, Gagra, Abhazya Seyahat Rehberi

Abandoned Sanatorium Gruziya; Abhazya’daki en simgesel yerlerden biri olmasına rağmen bakımı çok iyi sağlanamamış. Terk edilmiş bir bina olduğundan atmosferi biraz korkutucu fakat gezmek çok güzel bir deneyim olacaktır.

Cinema Gagra(Winter Theatre); askeri saldırılar esnasında hasar gören bu bina terk edilmiş bir kış tiyatrosu. Şehir merkezine çok yakın bir konumda Colonnade’nin karşısında. Doğası eşsiz ve uzun uzun izlemek istiyorsunuz. Restore edileceği söyleniyor ama henüz bir müdahale yapılmamış.

Fountain Strelets; Gagra şehir merkezinde bulunan bir sahil parkında yer alan bu çeşme Sovyet tarzındadır. Seaside parkta ve bu çeşmenin etrafından dolaşmak oldukça huzur verici. Yorulduğunuz zaman oturmanız için gölgelikler ve banklarda mevcut. Buraya yakın bir konumda iyi restoranlar da var.

Gagra, Gagra, Abhazya Seyahat Rehberi

Gagra’ya Ulaşım

Gagra’ya Türkiye üzerinden direkt uçuş mevcut değildir. Rusya’dan deniz veya hava yolu vasıtası ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Abhazya’ya girişte vize alması gerekmektedir.

Gagra’da Konaklama

Gagra’da bütçenize uyum sağlayabilecek iyi bir konaklama seçeneği bulmanız oldukça mümkün. Konaklamanızı önerebileceğimiz yerler;

Villa Leona; gezip göreceğiniz birçok yere yakın bir konumda bulunuyor. Oldukça temiz ve konforlu. Plaj imkanı mevcut. Çocuklara özel aktiviteler düzenleniyor. Ücretsiz otopark ve havaalanına ulaşmak için servis imkanınız da mevcut.

Kontinent Gagra; Colonnade’ye yürüme mesafesinde bulunuyor. Otopark ücretsiz ve cadde üzerinde park imkanı da sunuluyor. Otelde bulunan restoranın yanı sıra yakın çevresinde de yamek yiyebileceğiniz birçok güzel restoran var. Otel temiz ve hizmet iyi. Tenis kortu, plaj ve havuz imkanları mevcut.

Gagra, Gagra, Abhazya Seyahat Rehberi

Hotel Abaata; bahçesi güzel ve otel deniz kıyısında. Plaja çok yakın olması tercih edilme sebeplerinden biri. Otel birkaç farklı bloktan meydana gelmekte. Açık bir havuz var. Odalar ve banyolar temiz ve konforlu. Akşam yemeği ve kahvaltı oldukça lezzetli ve başka bir binada veriliyor. Personel güler yüzlü ve yardımsever.

Apsuana Rose Boutiqe Otel; şehir merkezine, gezilecek mekanlara ve bazı restoranlara yakın bir konumdadır. Personeller birkaç dil biliyor.