Konumu ile ön plana çıkan Yıldız Koy kamp alanı, doğanın ve denizin bütünleştiği bir konumda yer alıyor. Kolay ulaşımı ve yerleşim yerlerine yakınlığı ile bilinen Gökçeada Yıldız Koy kamp alanı, aynı zamanda çadır kampı için oldukça uygun bir bölge.

Gökçeada Yıldız Koy kamp alanı genellikle yaz aylarında tercih ediliyor ve yerleşim yerlerine yakın olmasından dolayı pek çok turist tarafından ilgi görüyor. Bunun yanında çevresinde yer alan doğal güzellikler ise kamp sırasında gezilmesi gereken yerler arasında karşımıza çıkıyor.

Gökçeada Yıldız Koy Kamp Çanakkale Ulaşım

Gökçeada Yıldız Koy kampına ulaşım için havayolunu tercih edenlerin öncelikle Çanakkale Havaalanı’na iniş yapması gerekir. Bunun ardından feribotlar aracılığı ile Gökçeada’ya ulaşılması mümkündür. Ayrıca vapurlar da aynı şekilde Gökçeada’ya ulaşım sağlayan diğer bir alternatif olarak karşımıza çıkar. Ancak daha önceden vapur saatlerinin öğrenilmesinde fayda vardır.

Diğer yandan otobüs ve özel araçlarla da Gökçeada’ya ulaşılabilir. İstanbul’dan gelenlerin ilk olarak Gelibolu – Eceabat arasında kalan ve Eceabat’a sadece 3 km mesafede olan Kabatepe sapağından dönmeleri gerekir. Limandan öerl araçların taşındığı vapurlar ile araçlarını adaya götürebilirler.

Gökçeada Yıldız Koy kamp, Gökçeada Yıldız Koy Kamp Çanakkale

Otobüsle İstanbul’dan gelenler ise belirli aralıklar ile seferlerin düzenlendiği otobüsleri tercih edebilirler. Adaya ulaşılmasının ardından Yıldız Koy’una giden minibüsler ile koya ulaşmak mümkündür.

Gökçeada Yıldız Koy Kamp Çanakkale Hakkında Bilgiler

Çadır kampı için oldukça etkili bir plaja sahip olan Gökçeada Yıldız Koy kampı, taşlık bir sahile sahiptir. Eğlence dolu anların yaşandığı kamp alanında farklı etkinlikler yapmak ve unutulmayacak bir kamp yapmak mümkündür. Sıra dışı kayalıkların üzerinde güneşlenmek ve koyda bulunan iskelede farklı dalış deneyimleri yaşamak mümkündür.

Kamp yapmak isteyenler aynı zamanda Gökçeada bünyesinde yer alan önemli noktaları da gezme şansına sahip olmaktadır. Şimdi Gökçeada gezilecek yerler bakımından nelere sahip? daha yakından göz atalım.

  • Rum Köyleri
  • Aydıncık Plajı
  • Yıldız Koyu
  • Su altı Milli Parkı
  • Laz Koyu
  • Tuz Gölü
  • Marmaros Şelalesi
  • Peynir Kayalıkları
  • Kuzulimanı
  • Tepeköy Çınaraltı

Gezilecek yerler açısından zengin bir içerik sunan Gökçeada, kamp yaparken aynı zamanda çevre gezintisi yapmayı tercih edenler için oldukça geniş olanaklara sahiptir. Ayrıca tarihi ile ünlü olan ve zamanında birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gökçeada, yılın her mevsiminde ayrı bir güzellik sergiler. Rum köyleri başta olmak üzere Sualtı Milli Parkı özellikle görülmesi gerekenler yer arasında karşımıza çıkar. Gökçeada Sualtı Milli Parkı’nın ülkemizdeki tek sualtı parkı olarak karşımıza çıkar. Kamp yapanlara farklı bir deneyim yaşama şansı sunan Milli Sualtı Parkı, pek çok renkli ve birbirinden güzel canlıların bir arada görülmesini sağlar.

Gökçeada Yıldız Koy kamp, Gökçeada Yıldız Koy Kamp Çanakkale

Gökçeada Yıldız Koy Kamp Çanakkale Konaklama

Konaklama konusunda kamp alanına yakın bölgelerde yer alan pansiyon ve apart tipi otellerden faydalanmak mümkündür. Uygun fiyat aralıkları ile ziyaretçilerine hizmet sunan pansiyon ve apartlar, her bütçeye uygun hizmet ve şartlara sahiptir. Bunun yanında Yıldız Koy’unda karşımıza çıkan başka bir alternatif konaklama ise çadır kampıdır. Çadırlarını yanlarında getiren herkes sahilde yer alan çadır alanında kendi çadırını kurabilir ve burada konaklayabilir.