Guetemala / Guetemala yurt dışında güzel bir tatile çıkmak isteyenler için tam da aradıkları farlı seçenek diyebiliriz. Guetemala / Guetemala yurt dışında küçük bir bütçe ile bile harika vakit geçirebileceğiniz bir nokta. Tarih kokan kökleri çok eski zamanlara dayanan bir ülke gezeyim ama buna ayırabilecek çok da zamana sahip değilim diyenlerdenseniz eğer birkaç günlüğüne de olsa bir yurt dışı kaçamağının size iyi geleceğini düşünüyorsanız size tavsiyemiz kökleri tam Maya Dönemi’ne kadar uzanan tarihi ve kültür varlığı üst seviyede olan Guetemala / Guetemala ya gitmenizi tavsiye ediyoruz. Az bir bütçeyle birkaç günde gezebileceğiniz dünyadaki kültür cenneti ülkelerinden bir tanesidir. Bakalım Türkiye’den Guetemala’ ya nasıl gidilir Guetemala / Guetemala hakkında neler öğrenebiliriz, Guatemala’da nerelerde konaklayabiliriz. Biz bugünkü yazımızda bu turizm cennetini araştırdık ve sizler için yazdık.

Guetemala / Guetemala, Guatemala Gezi Rehberi / Guatemala

Guatemala/Guetemala Ulaşım

Guetemala / Guetemala Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir. Fakat Türkiye’den Guetemala / Guetemala ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Kanada ve İngiltere üzerinden ya da herhangi bir Latin Amerika ülkesi üzerinden Guetemala’ ya ulaşabilirsiniz. Aktarma sürelerinde içine katarsak aşağı yukarı on sekiz saatlik bir uçuş sonrasında bu turizm cennetine varabilirsiniz.

Guetemala / Guetemala, Guatemala Gezi Rehberi / Guatemala

Guatemala/Guetemala Hakkında Bilgiler

Guatemala’ nın başkenti olan Gulet Guetemala City de 1800 metrekarelik bir alan üzerine yapılmış olan ülkenin dev bir kabartma haritası ”Mapaen Relieve” görmeniz mümkün. Bu harita 1904 ve 1905 yıllarında gerçeğine çok uygun bir şekilde o zamanın teknikleri de düşünülürse çok başarılı bir şekilde Francesco Vela Aronga tarafından yapılmıştır. Haritayı ziyaret ettikten sonra yakınlarındaki ormanlıda doğa meraklıları ziyaretçilerin gezmesini tavsiye ediyoruz. Bu ormanda Marimba denilen müzik aletlerinin yapıldığı ağaçlar yetiştirilmektedir. Ayrıca orman kentin sayfiye yerlerindendir.

Kent merkezine gidilirken inşa edilen binalar ya tek katlıdır ya da iki katlıdır. Bu hemen dikkatinizi çeker. Yollarda duvarlara yapılmış renkli grafitiler de bulunur. Bu ülke volkanik bir bölgede bulunur. Guetemala City’ de ikisi aktif ve ikisi sönmüş toplam dört yanardağ bulunmaktadır. Bu nedenle şehir sürekli depremler yaşar. Binaların alçak katlı olmasının nedeni de budur.

Guetemala / Guetemala, Guatemala Gezi Rehberi / Guatemala

Kent merkezinde bulunan çeşitli dükkanlardan alışveriş yapmanız mümkündür. Dükkanlarda el yapımı birçok şey satılır. Seramikler ve sepetler gibi. Bunları çok uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Çeşitli sebze ve meyve pazarları da Kent merkezinde yer almaktadır. Şehir deniz seviyesinden yüksek bir yere kurulmuştur. Bu da temiz havanın sizi çarpmasına neden olabilir. Şehir merkezinde hükümet binasını ve katedrali ziyaret edebilirsiniz. Guetemala / Guetemala kentinin tam ortasında ise bağımsızlık anıtı yer alır. Bu Anıt 1821 tarihinde orta Amerika’ nın bağımsızlığı anısına yapılmıştır.

Başkent Guetemala City Simon Bolivar Bulvarı ile çevrelenmiştir. Burada da çeşitli alışverişler yapabileceğiniz yerler vardır. Ixhel ve Popol Vuh müzelerinde gezebilirsiniz. Bu müzelerde bulunan tarihi eserler eminiz ki dikkatinizi çekecektir. Ayrıca Popol Vuh Müzesinin dışındaki heykele giydirilen Maya kadınlarının kostümleri gerçekten görülmeye değer şeylerdir.

Guetemala / Guetemala, Guatemala Gezi Rehberi / Guatemala

Guetemala / Guetemala bayrağındaki Quetzel koşu ülkenin simgesidir. Bu bölgede yaşayan görülmeye değer canlılar arasındadır. Guetemala’ da ki en önemli tarım ürünleri kahve şeker ve muzdur. Orta Amerika’ nın en derin gölü olan Atitlan bu şehirdedir. İlk çikolata tabletleri mayalar tarafından Guetamala şehrinde üretilmiştir.

Guatemala/Guetemala Konaklama

Hotel Sevilla: Ücretsiz wi-fi aile odaları restoran, kahvaltı ve özel banyolara sahip bir oteldir.

Hotel Spring: Ücretsiz wi-fi özel banyolar, hava alanı servisi, sauna ve uygun fiyatı ile dikkat çeker.

Hotel Exel: Bu otelin diğerlerinden farkı evcil hayvanları da kabul etmesidir.

Guetemala / Guetemala, Guatemala Gezi Rehberi / Guatemala

Hotel Coso Saleme: Bu otelde de ücretsiz wi-fi, televizyon, kahvaltı ve hava alanı servisi ile çeşitli aktiviteler yer almaktadır.

Radissan Hotel: Şehrin beş yıldızlı otelidir. En lüks ve en pahalı olandır. Wi-fi, fitness, bar, açık büfe, kahvaltı, hava alanı servisi ve jakuzi solaryum otelin hizmetleri arasındadır.