Vietnam’ın en büyük şehri olan Ho Chi Minh (eski adıyla Saigon), Güney Vietnam’ın en önemli şehridir. Şehir ülke için oldukça önemli bir yerdedir. Mekong deltasında yer almaktadır ve ülkenin endüstriyel, ticari ve kültür merkezi olarak kabul edilmektedir. Şaşırtıcı bir şekilde, böyle büyük bir metropol, her yerde görünen gökdelenlerin aktif inşasına rağmen, ülkenin bin yıllık geleneklerini korumaktadır. Vietnam’ı daha iyi ve daha yakından tanımak için, sadece Ho Chi Minh şehrini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Ho Chi Minh’e Nasıl Gidilir?

Ho Chi Minh havaalanı günlük Avrupa, Orta Doğu ve Asya’daki farklı şehirlerden 30’dan fazla uluslararası havayolu uçuşları alır.

Hava alanı etrafında kurulu olan şehirler sayesinde istediğiniz her şey elinizin altındadır. Şehirde ulaşım için kullanılan en iyi seçenek taksilerdir. Hızlı, rahat ve nispeten ucuzdur. Alternatif olarak, halk otobüsüne binebilirsiniz. Dikkatli olun, otobüsler farklı rotalara sahiptir. Bu yüzden binmeden önce yönü kontrol edin. En popüler yerler arasında: Pham Ngu Lao bölgesi (rota No. 152) ve Sholon şehirlerarası otobüs istasyonu (rota No. 147).

Ho Chi Minh,Vietnam,Saigon, Ho Chi Minh, Vietnam Seyahat Rehberi

Zaten Vietnam ve Asya’da seyahat ediyorsanız, örneğin Hanoi, Nha Trang ve Tayland ve Kamboçya’nın bazı şehirlerinden Ho Chi Minh şehrine otobüs veya trenle ulaşabilirsiniz.

Ho Chi Minh’te Gezilecek Yerler

Ho Chi Minh, plaj tatilleriyle ilgili olmayan ilginç bir tatil arayan turistler için oldukça çekici bir yerdir. Bugün, şehir birçok ilginç müze, tiyatro, dünyanın en eski Hayvanat Bahçesi, renkli pagodalar, ünlü Kuti tünelleri ve şehrin tarihi kısmı, güzel bulvarlar ve sömürge Fransız döneminin binaları ile dekore edilmiştir. İşte ziyaret edebileceğiniz ilginç yerlerden bazıları:

  • Şehir merkezinde Paris Meydanı’nda Notre-Dame Katedrali Saygon.
  • Siyah Lady Dağı ve burada bulunan tapınak kompleksi.
  • Mekong Deltası;
  • Kansas mangrov ormanları, eşsiz bir biyosfer rezervi, UNESCO mirası.
  • Ho Chi Minh savaş kurbanları Müzesi
  • Vinh Nguyen Pagoda;
  • Amerikan genişleme sırasında Vietnam partizanlar tarafından kullanılan ku-Chi tünelleri.
  • Cao Dai Tapınağı Kompleksi;
  • Royal Garden (Bahçesi ) Nam-Tu, ve diğerleri.

Ho Chi Minh,Vietnam,Saigon, Ho Chi Minh, Vietnam Seyahat Rehberi

Ho Chi Minh’te nerede kalınır?

Ho Chi Minh otelleri, her zevke ve bütçeye uygun geniş bir konaklama seçeneği sunmaktadır. Bu şehirde abartılı fiyatlar ödemeden pek çok otel bulabilirsiniz: ünlü bir isim ve kişisel bir golf sahası veya sadece bir yatak ve klima olan bir oda son derece uygun fiyatlı standart koşullar sunar. Şehirde fiyat ve konaklama hizmetlerinin kalitesi oranı ile daha uygun seçeneklerde yer alır. Otellerin en önemli özelliği çocuklu aileler içinde uygun olanaklar sunmasıdır.

Ho Chi Minh,Vietnam,Saigon, Ho Chi Minh, Vietnam Seyahat Rehberi