Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir belde olan İçmeler, plaj ve konaklama imkanları sayesinde en çok tercih edilen yerlerden biridir. İlçeye 8 kilometre uzaklıkta yer alır.

İçmeler’e Ulaşım

Ulaşım konusunda birçok alternatif bulunuyor. Marmaris’e 8 kilometre uzaklıkta yer alan İçmeler’e gün boyu dolmuş bulunur. Taksi bot ile de Marmaris’ten İçmeler’e ulaşmak mümkün. Uçak yolculuğu yapacaksanız Dalaman havaalanına inerek, havaalanı servisleriyle yaklaşık 90 dakika içerisinde Marmaris’e ulaşıp buradan İçmeler’e ulaşmanız gerekiyor. Marmaris’e birçok otobüs firmasının da direkt seferi bulunuyor. Aynı şekilde otobüs vasıtasıyla Marmaris’e ulaşım sağlayıp oradan dolmuşlarla geçiş yapabilirsiniz.

İçmeler, İçmeler, Türkiye Seyahat Rehberi

İçmeler’de Gezilecek Yerler

İçmeler Marmaris’in yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen en popüler yeridir. Plaj ve konaklama imkanları sayesinde oldukça tercih edilen bir belde. Aralarında 8 km bulunduğu için gece de dahil olmak üzere gün boyu minibüs seferleri var. Doğası, denizi, çevresindeki ormanları, adacıkları, sahil boyu yer alan kafe ve restoranları ile misafirlerine eşsiz güzellikler sunmakta. İçmeler Kanyonu ve İçmeler Plajı gezebilir bununla dışında İçmeler’de Efes antik kenti, Rodos Adası ve Pamukkale’ye düzenlenen turlara katılarak dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

İçmeler Plajı; beldenin en popüler plajıdır. Burada konaklamak isteyenler için plajın etrafında birçok konaklama seçeneği de mevcuttur. Ormanlarla kaplı olan yüksek tepeleri, doğayla, yeşille denizin muhteşem uyumuyla tatilcileri huzurla buluşturuyor.

İçmeler, İçmeler, Türkiye Seyahat Rehberi

İçmeler Kanyonu; doğa sporları için oldukça uygundur. Doğaseverlerin hayır diyemeyeceği kanyon benzersiz bir doğa yürüyüşü deneyimi yaşatıyor. Kanyonun içerisinde akan sular kısım kısım şelaleler oluşturmakta. Tepesinde bulunan ağaçlıklar da manzarasını oldukça güzelleştiriyor.

İçmeler’de Konaklama İmkanı

İçmeler’i genel olarak sakin ve sessiz tatil yaşamak isteyen, huzur içinde olmak isteyen turistler tercih eder. Okaliptüs ağaçları, çam ağaçları, zeytin ağaçları, palmiye ağaçları ve çeşitli meyve ağaçları olan İçmeler ağaç çeşitliliği ile oldukça oksijeni yüksek bir beldedir. Petunya Konak Butik Hotel, Fortuna Beach Hotel, Hotel Aqua, Diva Hotel Sentido Orka Lotus Beach, Julian Forest Suits, Martı La Perla, Martı Resort, Munamar Beach, Marrmaris Park, Marmaris Resort, Marmaris Palace İçmeler ve çevresinde konaklayabileceğiniz kaliteli konaklama alanlarıdır.

İçmeler, İçmeler, Türkiye Seyahat Rehberi

Martı Resort Hotel; Türkiye’nin ilk kurulan resort otelidir. Misafirlerine şifalı su kaynakları ile huzur ve sağlık vaat eden otel yerel kültürün tüm izlerini yansıtıyor. Otelin cephesinde ahşap ve taşın uyumu hakimdir.

Otel Aqua; Marmaris-İçmeler’de bulunmaktadır. Otel, İçmeler belde merkezine 200mt uzaklıkta yer alır. Merkezde yer alması ile gün boyu aktif olabilme, barlara ve restoranlara yakın olma, gece hayatı, alışveriş imkanları ve benzeri fırsatları sunar. Otel Aqua, oldukça konforlu odaları, eşsiz lezzetler sunan restoranları, lüks spa merkezi, manzarası ve güleryüzlü personelleri ile sizin de konaklamanızı tavsiye ettiğimiz oteller arasında bulunuyor.