Java, ülkenin siyasi ve iş merkezidir. Endonezya’nın en kalabalık adasıdır. Ülke de nüfusun yarısı Java’da yaşamaktadır. Endonezya’nın başkenti Jakarta’dır. Java Endonezya’nın en ilginç turistik yerlerinden biri olmayı başarmıştır.

  • Java büyük şehirler,
  • eşsiz bir kültür,
  • sert volkanlar,
  • büyük şelaleler,
  • pirinç terasları,
  • kahve tarlaları,
  • yüksek dalgalar,
  • tenha koylar ve plajlar, samimi sakinler ve lezzetli yemekler ile muhteşem bir sahil sunmaktadır.

Java’ya nasıl gidilir?

Java’ya ulaşmanın en kolay ve en hızlı yolu uçak yolculuğudur. Java’daki büyük hava alanları, Batı Java’daki Jakarta (Jakarta CGK) ve Bandung (Bandung BDO), orta kısımda Yogyakarta (JOG) ve adanın doğusundaki Surabaya (SUB) ‘ da bulunmaktadır. Avrupa’dan uluslararası uçuşlar Jakarta’ya hava yolu ile ulaşımı mümkün kılar. Java da Kuala Lumpur veya Singapur’dan bir aktarma ile uygun fiyatlarla erişilebilir. Seyahat süreniz biraz artıracak, olsa da ulaşımın çok daha uygun maliyetli olmasını sağlayacaktır.

Alternatif olarak, Java’ya Bali ve Sumatra’dan feribotla deniz yoluyla ulaşabilirsiniz.

Java,Endonezya, Java, Endonezya Seyahat Rehberi

Java’da nereye gidilir?

Her turist ve gezgin kendi tercihlerine ve planlarına göre kendi Seyahat güzergahı oluşturmaktadır. Çünkü Endonezya içinde her beklentiyi karşılayacak bir ülkedir. Yapmak istediğiniz aktiviteye göre çok çeşitli olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Jakarta

Jakarta, genellikle Java ve Endonezya adasına yapılan bir gezinin başlangıcı veya nihai hedefi olan büyük bir modern Metropol olan Endonezya’nın başkentidir. Kota şehri ve liman bölgesi çevresinde yürüyüş yapabilir, yerel toplu taşıma araçlarına binebilir, Taman Mini Endonezya açık hava Müzesi’ni ziyaret edebilir, yerel büyük alışveriş merkezlerinde hediyelik eşya satın alabilir ve yerel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Java,Endonezya, Java, Endonezya Seyahat Rehberi

Anyer ve Charita plajları, Volkan Krakatau

Anyer ve Charita plajları Java’nın batı kıyısında yer almaktadır. Turistler, yanardağ Krakatau’yu ziyaret etmek amacıyla bölgeleri rotalara dahil etmektedir. Volkana yapılan tüm turlar bu bölgeden başlamaktadır.

Yerel tur operatörleri Krakatao turlar farklı biçimleri sunuyoruz: bir tekne gezisi ve bir volkan tırmanma; ya da adalardan birinde bir çadırda bir geceleme ile iki günlük trekking.

Pangandaran

Pangandaran, adanın güney kıyısında bulunan Java’nın ana plaj beldesidir. Koyu kahverengi geniş bir kumsal, mükemmel sörf, çok sayıda farklı konaklama alanı, ucuz yemek, hoş ve rahat bir atmosfer sizi bekliyor.

Java,Endonezya, Java, Endonezya Seyahat Rehberi

Yogyakarta

Yogyakarta, Java adasının en popüler turistik yeridir, adanın merkezi ve kalbi olarak bilinmektedir. Şehirden çok uzakta olmayan ve Java’nın iki ana tarihi noktasından söz edebiliriz. Muhteşem Borobudur Tapınağı ve antik Prambanan kompleksi. Sultan Sarayı’nı ziyaret edebilir, ünlü Wayang dansını ve ramayana balesini görebilirsiniz.