Mitolojik Tantalos efsanesinin merkezi Yamanlar dağında yer alan Karagöl, tektonik bir göl özelliği taşır. Zaman içerisinde yaşanan tektonik hareketler sonucunda son halini almış ve etrafında geniş ormanların yer aldığı önemli bir kamp alanı haline gelmiştir. Yaz – kış ziyaretçilerini ağırlayan Karagöl kamp alanı, yıl boyunca açık olan tesisleri ile kamp severlere hizmet vermektedir.

Karagöl kamp alanı, İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yer alır ve kolay ulaşım sağlanan bir merkez olarak karşımıza çıkar. Ayrıca çadır kampı kurmaya müsait olan alanları yanında gölde balık tutma imkanı sağlar. Burada kamp yapmayı tercih edenler aynı zamanda balık tutarak farklı bir aktivite gerçekleştirebilir.

Karagöl Kamp Alanı İzmir Ulaşım

Karagöl kamp alanı ulaşım konusunda karayolu ve havayolu olarak iki farklı alternatifle karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki Adnan Menderes Havalimanı ile gerçekleştirilen yolculuk uçak yolcuğu. Şehir dışından Karagöl kamp alanına ulaşmak isteyenlerin öncelikle bu havalimanına iniş yapması ve bunun ardından Karşıyaka ilçesine geçmesi gerekiyor. Ortalama 26 km’lik bir yolculuk sonrasında Karşıyaka’dan Karagöl kamp alanı ulaşım ise 26 km kadar sürmektedir. Yollar biraz girintili ve çıkıntılı olduğu için bu yolculuk süresi 45 dakika kadar çıkabilmektedir.

Karagöl kamp alanı, Karagöl Kamp Alanı İzmir

Karayolu ulaşımında ise şehir dışından gelecek ziyaretçiler Karşıyaka ilçesini merkez nokta olarak düşünebilir. Karşıyaka’ya ulaşılmasının ardından Karagöl kamp alanına varmak sadece 45-50 dakika kadar sürer. Bunun yanında Karşıyaka tarafından kamp alanına gelmek isteyenlerin öncelikle Yamanlar Koleji’ne doğru ilerlemesi ve Girne Bulvarı’nın hemen bitimindeki koleje ulaşması gerekir. Daha sonra düz devam edilmeli ve virajların bulunduğu yol üzerinde Yamanlar Dağı’na doğru tırmanmaya devam edilmelidir. Yolun bitmesinin ardından ise eşsiz bir doğa ve yeşilliklerin arasında Karagöl karşınıza çıkacaktır.

Karagöl Kamp Alanı İzmir Hakkında Bilgiler

Yaz aylarında sıcaktan bunalanların temiz hava ve serinlik hissini tam olarak yaşamak için tercih etiği Karagöl kamp alanı, eşsiz bir doğanın ve yeşilliğin tam ortasında yer alıyor. Çadır kamplarının yoğun olduğu bölgede, aynı zamanda karavanları ile gelen ziyaretçileri de görmek mümkün. Gölün hemen kıyısına kurulan çadır kamplar, aynı zamanda göl ile iç içe olmak isteyenler için büyük bir avantaj. Ayrıca sabahın ilk ışıklarında görkemli bir doğayla iç içe olmak için yine harika fırsatlardan birisi.

Karagöl kamp alanı çevresinde pek fazla gezilecek yer olmasa da Karagöl’de bulunan Karagöl tabiat parkına uğrayabilirsiniz. Gezilmesi ve görülmesi gerekenler yerler açısından çok bir şey sunamayan Karagöl için aslında tek amacınız doğayla baş başa bir çadır kampı olabilir. Karagöl kamp alanı ile siz de;

  • Eşsiz bir doğa
  • Yeşilliğin tam ortasında
  • Gece yakacağınız otantik bir ateşte
  • Sabahın erken saatlerinde oksijeni içinize kadar çekebileceğiniz

Karagöl kamp alanı, Karagöl Kamp Alanı İzmir

bir tatil yapma şansına sahip olabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir çadır ve bunun yanında sıcak dostluklardır.

Karagöl Kamp Alanı İzmir Konaklama

Karagöl kamp alanı konaklama açısından sadece çadırlarla imkan sağlar. Bunun yanında karavan ile bölgeyi ziyaret edenlerin de olduğunu söylemek mümkün. Eğer çadırda kalmayı sevmiyorsanız, ideal bir karavan kiralayarak bu eşsiz doğanın keyfinin karavanınızda da çıkarabilirsiniz.