Çadır ve karavan kampı için oldukça özel bir konumda yer alan Kaş Kamping, Kaş’a yürüme mesafesinde olmasıyla dikkat çeker. Doğal yapısı ile kamp severlerin yaz aylarında akın ettiği bir kamp alanı olma özelliği taşır.

Kaş Camping huzurlu ve eğlenceli bir tatilin en çok tercih edilen adreslerinden biridir. Bunun yanında denizle iç içe olması sıcak yaz aylarında ziyaretçilerine serinleme imkanı verir. Sakin ve huzurlu bir ortamda dinlenmek ya da kitap okumak özellikle deniz manzarasına karşı paha biçilemez.

Kaş Camping Antalya Ulaşım

Kaş Camping merkezine ulaşmak için uzak şehirlerden geliyorsanız, öncelikle en yakın havaalanı olan Dalaman Havaalanı’na ulaşmanız gerekir. Kaş, her ne kadar Antalya içerisinde bulunsa da ve Antalya’nın kendine özel bir havaalanı olsa da Dalaman Havalimanı Kaş’a daha yakın bir mesafededir. Dalaman Havalimanı’na sadece 150 km uzaklıkta yer alan Kaş, havalimanına iniş yapılmasının ardından karayolu ile sadece 2 saat 30 dakika kadar sürer. Havalimanından belirli aralıklar ile Kaş’a sefer düzenleyen otobüsler bulmak mümkündür.

Karayolunu kullanacak olanlar için çok tavsiye etmesek de öncelikle Antalya merkeze ya da Muğla merkeze kadar ulaşılması gerekir. Antalya merkez üzerinden gelecekler için Kaş – Antalya merkez arası 190 km olmasının yanında yapılacak yolculuk 3 saat 10 dakika kadar sürer. Kaş – Muğla merkez arası ise 260 km ve bu yolculuk da 3 saat 50 dakika kadar sürmektedir. Diğer yandan İstanbul  Kaş arası 810 km ve 10 saat, Kaş – İzmir arası ise 460 km ve 6 saat olarak karşımıza çıkar. Ancak yine belirtmek isteriz ki Kaş’a kolay ve rahat bir ulaşım için havayolunun tercih edilmesinde fayda vardır.

Kaş Camping, Kaş Camping Antalya

Kaş Camping Antalya Hakkında Bilgiler

Doğal yaşamı ve denize yakınlığı ile etkili bir kamp alanı olarak ön plana çıkan Kaş Camping, oldukça eğlenceli zamanların yaşandığı bir kamp içinde bulunmanıza yardımcı olur. Çevre bölgelerde gezilecek yerler başta olmak üzere birçok etkilik ve aktivitenin gerçekleştiği bir yerdir.

Kaş Camping çadır ve karavan için oldukça elverişli bir kamp alanı sunar. Bunun yanında kamp alanında farklı hizmetlerle karşılaşmak ve temel ihtiyaçları karşılayarak keyifli bir kamp yaşamak mümkündür. Kamp alanına yakın market, kafe ve restonların mevcut olduğu bölgede yine tuvalet, banyo ve elektrik gibi hizmetlerin sunulduğunu da söyleyebiliriz.

Kaş Camping, kamp yapmanın dışında çevresinde Yer alan gezilecek yerleriyle de öne çıkar. Özellikle kamp bölgesine yakın bir konumda olan adalar görmeye değer güzelliktedir. Şimdi Kaş gezilecek yerler açısından neler sunar? daha yakından bakalım.

  • Kaputaş Plajı
  • Antiphellos Antik Kenti
  • Kekova
  • Kalkan
  • Xanthos Antik Kenti
  • Demre
  • Patara Plajı
  • Saklıkent Kanyonu
  • Kaleköy (Simena)
  • Meis Adası

Kaş Camping, Kaş Camping Antalya

Kaş Camping Antalya Konaklama

Konaklamak için çadır ve karavan yerleri bulunan kamp merkezinde, ayrıca otel ve bungalov tip evlerde konaklama imkanları sunulmaktadır. Diğer yandan tesislerin sunduğu kulüp evler de aynı şekilde konaklama konusunda diğer alternatifler olarak karşımıza çıkar. Konaklama fiyatları genelde bütçe dostudur. Bu nedenle farklı alternatifler arasından uygun fiyat aralıklarına sahip kalacak yerler bulmak mümkündür. Ya da kendi çadırınızı veya karavanınızı götürerek kendi imkanlarınızı yaratabilirsiniz.