Antalya’nın en batısında konumlanan bir ilçesidir. Doğal, tarihi ve sualtı güzellikleri ile turistlerin vazgeçilmezi haline gelen Kaş; koyları, adaları, yarımadaları, doğal limanları ile tam bir turizm cenneti. Her geçen gün ağırladığı turist sayısı da artmakta. 90 km’ye yakın bir sahil şeridine sahip.

Kaş’a Ulaşım

Kaş’a ulaşım için birçok seçenek mevcut. Havayolu ile ulaşmak isterseniz Kaş’a en yakın havaalanı Antalya Havaalanı değil de Muğla Dalaman’da bulunuyor. Kaş merkeze 152km uzaklıkta bulunan havaalanından Kaş’a 2 saat 15 dakikada ulaşabiliyorsunuz.  Kaş ilçe merkezinde gezmek için araç kiralamanızı veya saatlerini dikkate alarak dolmuşları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaş, Kaş, Türkiye Seyahat Rehberi

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Kaş’taki kalıntılar, antik şehirler, lahitler ve birçok tarihi doku mutlaka gezip görülmeye değer. Plajları ve huzurlu doğası ile de güzel bir deniz tatili yapma fırsatı da sunuyor. Kekova, Kaleköy ve Simena Kalesi, Antiphellos Antik Kenti, Patara Antik Kenti ve Patara Plajı, Uzunçarşı, Aslanlı Lahit, Küçük Çakıl, Antiphellos Tiyatrosu, Çukurbağ Yarımadası, Kaputaş Plajı, Saklıkent Kanyonu, Xantos Antik Kenti, Letoon Antik Kenti, Hidayet Koyu gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden bazıları.

Kaş, Kaş, Türkiye Seyahat Rehberi

Antiphellos Antik Kenti; Kaş’a 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan tarihi bir yer. Kentin kuruluş tarihi bilinmemekler birlikte Helenistik dönemde önem kazandığı düşünülüyor. Sahne binası mevcut olmayan tiyatroda 26 basamak var. Festival zamanları da tiyatro kullanılıyor. Yapılan kazılarda bir kısmının yerleşim alanının alt kısmında kalındığı görülmüştür.

Kaş Kaputaj Plajı; Kaş’ın en ünlü plajıdır. Denizi, kumu, sahili benzersiz olan plaja ulaşmada 195 basamak merdiven çıkmanız gerektiğinden plaja ulaşım biraz zorludur. Plaja giriş ve duşlar ücretsiz. Sizin de Kaş’ta Kaputaj Plajı’na uğramalısınız.

Kaş’ta Konaklama İmkanları

Kaş merkez ve yakın çevresi olmak üzere birçok konaklama imkanı mevcut. Her bütçeye hitap eden pansiyon ve apartların yanı sıra daha lüks bir konaklama sağlayan otellerde mevcut. Deniz Feneri Light House, Suna Sun Boutiqe Hotel, Arnna Hotel, Amphora Hotel, Diva Residence Otel, Meis Butik Hotel, Upperhouse Hotel, Hera Otel Kaş, Kayahan Otel Kaş, Aqua Princess Otel Kaş sizler için konaklamanızı önerdiğimiz bazı oteller arasında.

Kaş, Kaş, Türkiye Seyahat Rehberi

Hideway Hotel; eşsiz bir Kaş manzarası sunar. Misafirler açık ve temiz havanın keyfine terasta varabilirler. Güler yüzlü personeli, oldukça konforlu ve temiz odalarıyla Kaş merkezde en çok tercih edilen otellerden biri olmuştur. Otel restoranında yörenin yerel yemekleri de mevcuttur. Otel konumu itibariyle misafirlerinin kolayca çevreyi keşfetmesini sağlar.

Otel Cachet Kaş; masaj, güneşlenmek için açık teras, toplantı odaları imkanları bulunan otel Kaş şehir merkezinde tercih edilen otellerden biridir. Tüm odalar klimalıdır, oldukça temiz ve konforludur. Otelin lounge barında her akşam vakit geçirebilir, eşsiz lezzetler sunan restoranında tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.