Oksijeni bol bir bölge arıyorsanız, ülkemizin bu konuda üst düzey oksijen deposu Kazdağları Hızır kamp alanına daha yakından bakmanızı tavsiye ederiz.

Kazdağları Hızır kamp alanı tertemiz havası ve bol oksijeni ile ziyaretçilerine unutulmaz bir kamp macerası sunuyor. Bunun yanında harika bir doğa örtüsüne sahip alanda sık ormanlar içerisinde sıra dışı bir tatil yapmak mümkün.

Kazdağları Hızır Kamp Balıkesir Ulaşım

Edremit ilçesinde bulunan Kazdağları Hızır kamp, Edremit merkezden 25 km mesafede yer alır ve Koca Seyit Havaalanı’na günlük uçuşlar vardır. Özellikle İstanbul’dan her gün farklı havayolu şirketleri ile Koca Seyit Havaalanı’na uçmak mümkündür. Havaalanı Edremit arası sadece 8 km’dir ve 10 dakika içerisinde havaalanından Edremit merkeze ulaşmak mümkündür. Bunun ardından kamp alanına ise minibüsler ile gidilebilmektedir.

Karayolu tercih edenler için Edremit’e her gün belirli aralıklar ile seferler düzenlenmektedir. Birden fazla firmanın güzergahında yer alan Edremit’te Akçay Otogarı yer alır ve kamp alanına gitmek için son durak otogardır.

Kazdağları Hızır kamp, Kazdağları Hızır Kamp Balıkesir

Kazdağlar Hızır hamp alanına özel araçları ile gelmek isteyenlerin Bandırma, Susurluk, Balıkesir ve Edremit güzergahını takip etmeleri gerekir. Edremit – Akçay karayolunu üzerinde devam ederken Zeytinli sapağından dönülmelidir. Bunun ardından Zeytinli kasabası geçilmeli ve Mehmetalan Köyü’ne gelinmelidir. Buraya gelindeiğinde Hızır kamp tabelalarını görmek mümkündür. Mehmetalan Köyü ile Hızır kamp arası sadece 2 km’dir ve yol biraz bozuk olduğu için yavaş gitmekte fayda vardır.

Kazdağları Hızır Kamp Balıkesir Hakkında Bilgiler

Çadır kampı açısından herkesin talep gösterdiği bir yer alan Hızır kamp, birçok etkinliği bünyesinde barındıran kamp alanları arasında yer alır. Çeşitli etkinlikler ve gezilerle daha eğlenceli bir kamp hayatı yaşamak isteyenlerin ilk adresi olan Kazdağları Hızır kamp, doğası ve muhteşem manzarası ile ilgi çeken bir konumda yer almaktadır. Bunların yanı sıra bölgede hizmet sunan işletmeden çadır temini yapılamadığı gibi çadır kurulan alanların sınırlı olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Yıl boyu etkinliklerin düzenlendiği Kazdağları Hızır kamp, ayrıca kamp sırasında gereksinim duyulan ihtiyaçlar açısından sorun yaşatmayan bir kamp olarak karşımıza çıkar. Bunların yanı sıra Edremit ilçesi de gezilip görülmesi gereken yerler açısından birçok alternatife sahiptir. Şimdi Edremit gezilecek yerler ve önemli mekanlar nerelerdir? daha yakından göz atalım.

 • Hasan Boğuldu Göleti
 • Sutüven Şelalesi
 • Altınoluk
 • Zeytinli
 • Şahinderesi Kanyonu
 • Derman Kaplıcaları
 • Edremit Körfezi
 • Sarıkızın Türbesi
 • Akçay
 • Kaz Dağları
 • Kazdağları Milli Parkı

Kazdağları Hızır kamp, Kazdağları Hızır Kamp Balıkesir

Gezilecek yerler arasında özellikle Kazdağları Milli Parkı’na doğru doğa yürüyüşü yapılması ve milli parkın daha yakından görülmesi tavsiye edilir.

Kazdağları Hızır Kamp Balıkesir Konaklama

Kazdağları Hızır kamp, konaklama açısından farklı alternatiflerin ön plana çıktığı bir kamp alanıdır. En başta çadır kamp üzerine kurulu bir merkez olması nedeniyle isteyenler kendi çadırlarını kurarak bu çadırda konaklayabilir. Ancak çadırda konaklama dışında ağaç, taş ve ahşap evlerde de konaklamak mümkündür. Tesisin işletmecisi tarafından sunulan bu hizmetler, oldukça uygun fiyatlarda konuklara kiraya verilmektedir.

Tesis bulunan;

Ağaç evlerin günlük konaklama ücreti: 125 TL.

Taş ve ahşap evlerin konaklama ücreti: 175 TL.