Akdeniz’in kıyısında yer alan Kemer, Antalya ilinin bir ilçesidir. 52 kilometre sahil kıyı şeridine sahip olmakla birlikte Antalya’ya da 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Plajları, aktif gece hayatı ve doğal güzellikleri ile her yaz birçok turistin uğrak yeri. Zamanla Türkiye’nin en çok tercih edilen turizm merkezi haline geldi. Berrak denizi, antik kentleri, milli parkları ve yemyeşil doğası ile her yaz binlerce ziyaretçi ağırlayan Kemer’i sizin de mutlaka keşfetmenizi öneriyoruz.

Kemer’e Ulaşım

Turizm cenneti Kemer’e ulaşım çok kolay. Yılın dört mevsimi de misafir ağırlayabiliyor çünkü havayolu, denizyolu ve karayolu vasıtası ile her şekil ulaşım mevcut. Özel aracınızla ulaşım sağlamak istiyorsanız Antalya’dan çıktığınızda bir saat içinde Kemer’de olacaksınız. Yazın sezon olduğundan insan sirkülasyonu fazla oluyor ve Antalya-Kemer arası her on dakikada bir kalkan minibüsler oluyor. Ülkemizin neredeyse her ilinden otobüslerin direkt seferleri mevcut. Bazı firmalar direkt Kemer’e sefer bulundurmayıp Antalya otogarına gidiyor. Antalya otogarına indiğiniz takdirde 1 saat gibi kısa bir süre içinde Kemer’e ulaşmanız mümkün. Otobüs yolculuğunu tercih etmek istemiyorsanız havayolunu da kullanabilirsiniz. Kemer’e en kolay ulaşabileceğiniz bir saat uzaklıkta bulunan Antalya Havalimanı mevcut. Bir diğer seçeneğinizde Antalya’dan 45 dakika içinde ulaşım sağlayabileceğiniz deniz otobüsleri.

Kemer, Kemer, Türkiye

Kemer’de Gezilecek Yerler

Kemer’de gezip, görebileceğiniz, tatilin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz birçok doğal güzellik var. Phaselis Antik Kenti, Göynük Kanyonu, Kemer Yörük Parkı, Yanartaş, Beldibi Mağarası, Olimpos Antik Kenti, Paris Batığı, Kemer Plajları, Üçoluk Yaylası gezip görebileceğiniz güzelliklerden bazıları.

Olimpos Antik Kenti’nin ortasından Akçay deresinin geçiyor ve Kumluca  ilçesi sınırları içerisinde oldukça güzel bir kıyı şeridine sahip. Çevresinde ahşaptan yapılmış ve bungalov tarzı konaklama mekanları mevcut. Kentin girişi ücretli ve girişte müze kart geçerli. Bu kente yazın geldiyseniz Olimpos plajının serin sularında yüzmenizi de öneririz.

Kemer, Kemer, Türkiye

Göynük Kanyonu Likya Yolu’nun önemli bir kısmını barındırır ve dünyanın en iyi 10 yürüyüş parkuru arasında bilinir. Kemer’de gezilecek yerler listenize mutlaka eklemenizi tavsiye ettiğimiz bu kanyon kendine hayran bırakan doğal güzellikleri nefesinizi kesecek. Doğada yürüyüş dışında kanyon üzerindeki kablolar üzerinde yürüyebilir veya paintball oynayabilirsiniz.

Kemer’de Konaklama İmkanları

Bölge yazın binlerce turist ağırladığından dolayı konaklayabileceğiniz birçok seçenek mevcut. Kemer’de her bütçeye uyan bir otel bulmak mümkün olmakla birlikte buradaki oteller rahat ve konforlu odaları, havuzları, hamam ve SPA merkezleri ile genel olarak her şey dahil hizmet verirler. Kalabileceğiniz en iyi oteller şunlardır;  Crystal De Luxe Resort&Spa, Limak Limra Hotel, Maxx Royal Kemer Resort, Alkoçlar Exclusive Kemer Otel.

Kemer, Kemer, Türkiye

Crystal De Luxe Resort&Spa; Özel bir su parkı ve plaj alanı mevcut. Odalar konforlu ve oldukça geniş. Cilt ve vücut bakımınız için tam donanımlı bir SPA merkezi mevcut.

Maxx Royal Kemer Resort; standart odaların yanı sıra villa tipi konaklama da sunuyor. Oldukça lüks ve girişten itibaren konforun tadını çıkarabileceğiniz bir otel.