Size şöyle kumsalların tadına varacak bir yurt dışı seyahati öneriyoruz ki, burası Kızıl Kumsal/Çin diyebiliriz. Kumsal deyince aklımıza deniz, güneş ve kum geliyor değil mi? Kumsal olsun olsun ama diğerlerinden de çok farklı olsun diyorsanız size yardımcı olalım. Kumsal istiyorsunuz ama diğerlerinden farklı olmalıydı değil mi? Mesela size önereceğimiz kumsal kırmızı olsa. İlginizi çeker mi? Bizce çeker çünkü burası bir doğa harikası gezip görmek çoğumuza nasip olmaz. Hadi canım öyle bir kumsal mı var dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, böyle bir kumsal var bu dünyada. Güneşten eceliniz bir kumsal değil sadece göz zevkinize okşayacak bir cennet parçası. Nerede olduğunu merak mı ettiniz? Orası neresi diye sorarsanız söyleyelim. Çin ‘de Panjin de bulunan Kızıl kumsal. O harikayı görmek için karar verdiyseniz eğer bakalım buraya nasıl gidiliyor? Burası nasıl bir yer? Gittiğim zaman nerelerde konaklayabilirim? diye düşünmeyin. Biz bunları araştırdık ve bugünkü yazımızda sizler için paylaştık. Şimdi okumaya devam edelim.

Kızıl Kumsal/Çin, Kızıl Kumsal Gezi Rehberi/Çin

Kızıl Kumsal/Çin Ulaşım

Ülkemizden direkt uçuşlar bulunmaktadır. Çin’in Pekin, Şangay, Guanghau, hava limanlarına direkt uçuş bulunmaktadır. Eğer aktarmalı olarak gitmeyi tercih ederseniz Vietnam Kazakistan Kuzey Kore Avrupa ve Rusya üzerinden tren yolu ile ülkeye gidebilirsiniz. Fakat Kuzey Kore Japonya Tayland ile Tayvan üzerinden aktarma düşünüyorsanız buradan Çin’e gemi yolculuğu ile gidebilirsiniz. 2 gün kadar süren aktarmalı yolculuklar yerine direkt uçuş seçip yolculuk sırasında kaybedeceğiniz zamanı bu cennet bahçesinde geçirebilirsiniz.

Kızıl Kumsal/Çin, Kızıl Kumsal Gezi Rehberi/Çin

Kızıl Kumsal /Çin Hakkında Bilgiler

Kızıl Kumsal Çin’in kuzeydoğusunda bulunan Farjin şehrinin 30 kilometre güneybatısında Liohe Nehri deltasında yer almaktadır. Kızıl Kumsal Doğa rezerve ile oluştuğu için sadece küçük bir bölümü hariç halka kapalıdır. Burası turistlerin en çok ziyaret ettiği ilgi odaklarından biridir. Ayrıca Kızıl Kumsal dünyanın en büyük Sulak alanlarından biridir.

1984 yılından bu yana Kızıl plaj iyice tanınmaya başlanmıştır. Bu alanın doğal görünümünün bozulmaması için ziyaretçiler 2 kilometre uzunluğunda yapılmış iskelenin üzerinden ancak bu sahili gezebiliyorlar. Birçok turizm firması bu kumsala turlar düzenlemektedir.

Kızıl Kumsal/Çin, Kızıl Kumsal Gezi Rehberi/Çin

Kızıl Kumsal 132 kilometrekare genişliğinde bir alan kaplar. Kumsal rengini bu alanda yayılan sueda salsa adlı bitkiden almaktadır. Alkali ve tuzlu topraklarda yetişen bir bitki ilk önce yeşil renktedir. Fakat sonbahar başlarken özellikle Ağustos ve Eylül aylarında bitkinin rengi yavaş yavaş kırmızıya dönüşmektedir. 1988’den beri bu kumsal koruma altındadır. Bu yüzden kumsalda 400 farklı canlı türü hayatını sürdürmektedir. Bununla beraber 20’si koruma altında olan 250 tür kuşun Doğu Asya’dan Avustralya’ya göçleri sırasında bu konsolu kullanmaları temin ediliyor.

Buraya gezerken böyle bir manzara görmenin verdiği hazzı içinizde hissedebilirsiniz. Dünya gözüyle görebileceğiniz en harika manzaralardan biridir bu doğal güzellik. Böyle bir yeri gezmenin nasıl bir duygu olduğunu sizlere anlatalım dedik ama gerçekten anlatacak kelimeleri seçmekte zorlanıyoruz hatta bulamıyoruz ve inanın bu duygu anlatılmaz sadece yaşanır.

Kızıl Kumsal/Çin, Kızıl Kumsal Gezi Rehberi/Çin

Kızıl kumsal/Çin Konaklama

Bu cennetten bir parça gibi görünen Kızıl kumsalı gezmek için Çin’de bulunuyorsanız ve konaklamak için bir yer arıyorsanız işte sizlere birkaç seçenek;

Holday Inn Panjin Aqua Citti: Bu konaklama merkezi şehrin 4 yıldızlı otellerindir. Gerçekten temiz ve güvenilir bir yerdir. Uzman personeli, temiz odaları, sınırsız hizmetleri ile her yıl pek çok sayıda ziyaretçinin konakladığı yerdir.

Kızıl Kumsal/Çin, Kızıl Kumsal Gezi Rehberi/Çin

Panjin Beilv Contry Spring Homestay: Geleneksel Çin evi görünümündeki bu konaklama merkezi kafa dinlemek isteyenler için sakin ve sade bir yerdir.

Sizin seçiminiz. Sizin tercihiniz. Şimdiden iyi gezmeler.