Cennet adası olarak bilinen Koh Samui Güney Tayland’ın doğu sahiline 15 km mesafede yer alan bir ada. Hindistan cevizi ağaçlari ve kumlu sahilleri ile dikkat çeken ada her yıl binlerce turist ağırlamakta.

Koh Samui Gezi Önerileri

Tayland’ın Phuket adasından sonra gelen en popüler ve en çok tercih edilen adası Koh Samui’dir. Ang Thong Ulusal Deniz Parkı, Big Buddha Temple , Fisherman’s Village Samui, Secret Buddha Garden, Chaweng Beach, Lamai Beach, Wat Plai Lahm, Wat Khunaram, Wat Phra Yai, Hin Ta and Hin Yai gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden bazıları.

Big Buddha Temple; küçük bir kayanın üzerinde durmakta. Adanın en çok turist çeken merkezlerinden biri. Ada adayla birleşen bir geçit vasıtasıyla 12 mt’lik tapınağa ulaşılır. Heykelin duruşunun aydınlanma, kararlılık ve saflık sembolü olduğu bilinir. Adaya geldiğinizde mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Fisherman’s Vİllage Samui; eski şehir bölgesidir. Bu bölgede oteller, restoranlar, rustik mimariye sahip binalar ve butik mağazalar bulunuyor.

Koh Samui, Koh Samui, Tayland Seyahat Rehberi

Koh Samui’ye Ulaşım

Türkiye’den Koh Samui’ye direkt uçuş mevcut değildir. Adaya havayolu ile ulaşmak istiyorsanız önce Bangkok’a uçmalısınız. Ardından 1 saat süren uçuştan sonra Koh Samui Uluslararası Havaalanına inebilirsiniz. Şehir içinde ulaşım sağlamak için araç kiralayabilirsiniz.

Koh Samui, Koh Samui, Tayland Seyahat Rehberi

 

Koh Samui Konaklama Seçenekleri

Tüm dünyanın gözdesi halinde olan ada eşsiz güzellikteki adaları ve otelleri ile balayı çiftleri tarafından da oldukça tercih ediliyor. Four Seasons Resort Koh Samui, Banyan Tree Samui, Samujana Villas, Six Senses Samui, Conrad Koh Samui Koh Samui’nin en lüks otelleridir. Anantara Lawana Koh Samui Resort, Centara Grand Beach Resort, Casa De Mar, Chura Samui, Poppies Samui, The Sea Koh Samui Boutiqe Resort & Residence, Tides Boutiqe Samui Resort & Spa konaklayabileceğiniz diğer seçenekler arasında.

Four Seasons Resort Koh Samui; içerisinde golf oynama imkanı, spa merkezi ve rüzgar sörfü imkanı mevcut. Odalarda Siyam Körfezi manzarası vardır. Restoranda egzotik baharatlarla aromalandırılmış deniz ürünleri yer alıyor.

The Natives Samui; yıl boyunca açık havuzla hizmet veren konaklama imkanları mevcut. Restoranında yerel lezzetler bulunuyor.

Koh Samui, Koh Samui, Tayland Seyahat Rehberi

Koh Samui’deki Festivaller

Yıl içerisinde Tay kültürünü ön plana çıkaran birçok fesvtival oluyor. Festivallere mutlaka katılmanızı öneriyoruz fakat bu dönemlerde Koh Samui’deki turist sayısı arttığından yer sıkıntısı yaşamamak için rezervasyonunuzu daha önceden yaptırmalısınız. Bir diğer festival Songkran festivali. Tüm ülkede coşkuyle yeni yılın gelişi kutlanıyor. Dolunay Partileri, Loi Krathong, Fisherman’s Village Festival katılım gösterebileceğiniz diğer festivaller arasında.

Koh Samui’de Gece Hayatı

Tayland’ın en eğlenceli gece hayatına sahiptir. Barlar, diskolar ve kulüpler en çok tercih edilen eğlence mekanlarıdır. Chaweng Plajı’ndaki en ünlü mekan Ark Bar’dır. Soi Green Mango bölgedeki ise bir diğer ünlü bardır.