Korfu, İyonya Denizi’ndeki ikinci en büyük Yunan adasıdır. İçbükey tarafı Arnavutluk ve Yunanistan kıyılarına bakan hilal şeklindedir. Bu tipik Yunan adalarından biri olduğu anlamına gelmektedir. Aynı zamanda “İtalyan” Hellas adası olarak da adlandırılır. Birçok turistin çok sevdiği rahat ortam da burada hüküm sürüyor. Yunan hükümetinin sağladığı özgür atmosferin ardında, her yıl binlerce turist gitmeye başladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Korfu’da yapmanız gereken en önemli şey rahatlamak ve her şeyin planladığınız gibi organize olmadığından endişe etmemektir. Büyük şehirlerin ve ofislerin telaş ve acelesinden uzaklaşmak, denizin, manzaraların, mutfağın ve Yunan yaşam tarzının tadını çıkarmak için burada her şey düzenlenmiş olduğunu hemen anlayacaksınız.

Korfu,Yunanistan, Korfu Adası, Yunanistan Seyahat Rehberi

Korfu Adası’na nasıl gidilir?

Korfu’ya ulaşmanın en kolay ve en açık yolu hava yolculuğudur. Adanın, her gün Avrupa, Asya ve Orta Doğu’daki şehirlerden yüzlerce uçuş alan uluslararası havaalanına (Korfu Uluslararası Havaalanı John Kapodistrias) ulaşmak mümkündür.

Havaalanı Kerkira şehrine yakındır. Havaalanını ve şehir merkezini birbirine bağlayan ana ulaşım otobüsü. 15 ve 6 numaralı yollar sizi adadaki herhangi bir tesise gidebilmenizi mümkün kılar. Şehir merkezi otobüs terminaline gitmek mümkündür. Alternatif olarak, sizi herhangi bir tesise götürecek bir taksiye binebilirsiniz. Yolculuk ücreti mesafeye bağlı olarak 30 € ile 50 € arasında olacaktır. Maliyet, seyahatin tüm katılımcılarına bölünebileceği için, küçük bir grupta seyahat ediyorsanız, bu çok daha kullanışlı ve karlı olacaktır.

Korfu,Yunanistan, Korfu Adası, Yunanistan Seyahat Rehberi

Korfu tatil köyleri: nereye gitmek?

Korfu adası ile tanışma, bariz nedenlerden dolayı, Kerkira şehri ile başlayacaksınız. Uçuştan sonra rahatlamak, şehir etrafında yürüyüşe çıkmak ve mimarisini UNESCO kültürel mirasları listesinde yer alan tarihi merkezini ziyaret etmek için 1-2 gün burada kalmanızı öneriyoruz.

Adanın çevresinde gezmek için araba kiralama noktalarında herhangi bir otelden veya şehirden kiralayabileceğiniz araçlarla yapmanızı tavsiye ediyoruz. Buna ek olarak kendi tatil planınızı seçebilirsiniz: Biz adayı gördükten sonra kendi rotanızı çizeceğinizi düşünüyoruz. Zira ada herkes için farklı seçenekler sunuyor. Her iki seçeneğin de avantajları şüphesiz olsa da zevklerin kişiye göre değiştiğinin altını çizmekte fayda var. Bizim açımızdan ziyaret rotalarını şu şekilde sürdürmeniz keyifli olacaktır.

Korfu,Yunanistan, Korfu Adası, Yunanistan Seyahat Rehberi

  • Perama, Kanoni ve Benitses.

Sessiz ve sakin, denizi sığ ve ılık. Bu tatil köyleri, çocuklu aileler, hatta en küçükler için mükemmeldir.

  • Messonghi ve Moraitika.

Pitoresk kumlu plajlar buradadır ve hizmetler ve konaklama fiyatları çok bütçeli olarak adlandırılabilir.

  • Kavos.

Burası adanın gece hayatının merkezidir; Bu tatil özellikle Avrupalı ​​gençler arasında seviliyor.

  • Agios Georgios.

Tatil, sörf ve dalış için mükemmeldir.

  • Paleokastritsa, adanın kuzeybatısındaki en güzel tatil beldesidir. Çocuklu aileler için mükemmel birkaç plaj var.

Korfu’da başka tatil köyleri, koylar da var. Hepsi birbirine yakın, bu yüzden kiralık bir araba alarak hepsini ziyaret edebilirsiniz. Sadece günlük kararlarla tatilinizi sürdürebilirsiniz. Adayı keşfe çıkabilir ya da otelinizdeki palmiye ağaçlarının altındaki bir şezlonga uzanabilirsiniz.