Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçe. Türkiye’nin en çok tercih edilen merkezlerinden biri olan Kuşadası her yaz binlerce turist ağırlıyor. Bir ada değil fakat halk ada diye hitap ediyor. Tarihi ve turistik birçok güzelliği bulunan adanın ziyaretçileri her geçen gün artmakta.

Kuşadası’na Ulaşım

Kuşadasına hem havayolu ile hem de karayolu ile yolculuk imkanı vardır. Eğer havayolu ile yolculuğu tercih ediyorsanız İzmir Adnan Menderes Havaalanına inerek havaalanı servisleri vasıtasıyla 1,5 saatte Kuşadası’na varırsınız. Bazı otobüs firmalarının direkt adaya seferleri mevcut. İzmir’den otobüs kullanarak 90 km sonra adaya varmış olursunuz. Ada içinde ulaşım sağlamak için oldukça yaygın bir minibüs ağı var. Kuşadası büyük cruie gemilerinin durak yerlerinden olduğundan yabancı turistler deniz yoluyla da ulaşım sağlayabiliyorlar.

Kuşadası, Kuşadası, Türkiye Seyahat Rehberi

Kuşadası’nda Gezilecek Yerler

Hem doğal hem tarihi güzellikleri ile birçok turistin ilgi odağı olan Kuşadası gece gündüz bitmeyen eğlenceleri, tertemiz plajları, farklı deneyimler yaşayacağınız aktiviteleri ile gezip görmenizi mutlaka tavsiye ettiğimiz bir yer. Dilek Yarımadası Milli Parkı, Güzelçamlı Köyü, Zeus Mağarası, Güvercin Ada, Mehmet Paşa Kervansarayı, Kurşunlu Manastırı, Kadınlar Plajı, Kuştur Plajı, Davutlar Plajı, Didyma Antik Kenti, Milet Antik Kenti gezebileceğiniz yerlerden birkaçı.

Kuşadası, Kuşadası, Türkiye Seyahat Rehberi

Güvercinada; ada ve aynı isimli bir kale yer alıyor. Yapılan ışıklandırmayla akşam saatlerinde gelen misafirlere eşsiz bir görsel şölen sunuyor. Adanın çevresinde bulunan kafelerde günbatımı manzarası eşliğinde çayınızı içebilirsiniz.

Dilek Yarımadası Milli Parkı; içerisinde 200’den fazla kuş türü bulunduruyor. Mavi ve yeşilin eşsiz uyumu görenleri kendine hayran bırakıyor. Menteşe Dağları ile Ege Denizi’nin kesiştiği nokta bulunan parkı mutlaka gezip görmenizi tavsiye ediyoruz.

Kuşadası’nda Konaklama

Kuşadası’nda her bütçeye uygun bir konaklama seçeneği mevcut. Lüksü sevenler için lüks otellerin yanı sıra her bütçeye uyum sağlayabilecek butik oteller ve pansiyon fırsatları da var. Merkez, Kadınlar Plajı ve Soğucak konaklama yapılacak yerler arasında. Kuşadası’nda her an dinamik bir tatil geçirmek istiyorsanız konaklamak için merkezi tercih etmelisiniz. DoubleTree by Hilton Hotel Kuşadası, İlayda Avangarde Hotel, Le Blue Hotel & Resort, Ladies Beach Residence, Atlantique Holiday Club Resort, Ramada Resort Kuşadası & Golf kalmanızı tavsiye ettiğimiz otellerden bazıları.

Kuşadası, Kuşadası, Türkiye Seyahat Rehberi

DoubleTree by Hilton Hotel Kuşadası; lüks bir konaklama arayanların en çok tercih ettiği otellerin en başında geliyor. Yat limanının hemen karşısında bulunuyor ve Güvercinada manzarasına sahip.

Ramada Resort Kuşadası & Golf; güzellik merkezi, sauna ve güzellik merkezleri gibi hizmetler sunuyor. Günün her saati aktiviteler, masaj, çocuk havuzu ve denetimli çocuk bakımı hizmeti imkanları da mevcut. Güleryüzlü çalışanları, konforlu ve temiz odaları ile turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olan Ramada Resort Kuşadası’nı sizlerin de konaklaması için öneriyoruz.