Siz de bambaşka bir coğrafyada bulunmak ve buranın tadını çıkarmak isteyenlerdenseniz eğer Luaca Milli Parkı/ Şili tam size uygun diyebiliriz. Bugünkü yazımızda size tanıtacağımız yere gitmeyi tercih ederseniz hayatınıza bambaşka bir anlam katacağınız da aşikar. Sizi anlatacağımız yer o kadar farklı ki burada geçireceğiniz zaman hayatınızın en önemli kesitlerinden biri olacaktır. Gerek manzarası gerekse doğal ortamını dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağınızı düşünüyoruz. Varsa da biz bilmiyoruz ya da henüz keşfedilmemiştir. Yeter artık bu kadar merak ettirdiniz. Burası nerede diye sorarsanız söyleyelim bu yer Şili’nin Luaca Milli Parkıdır. Gitmeye karar verdiyseniz eğer Buraya nasıl gidilir? Nasıl bir yerdir? Burada nerede konaklanabilir? Soruları kafanıza takılıyorsa düşünmeyin. Biz bu soruların cevabını sizlere sunuyoruz.

Luaca Milli Parkı/ Şili, Luaca Milli Parkı/Şili

Luaca Milli Parkı/Şili Ulaşım

Türkiye’den Şili ye direkt olarak uçuş yoktur. Güney Amerika ülkelerinden Sau  Paulo, Boinis Aires gibi şehirlere uçarak buradan aktarımı yapabilirsiniz. Şimdi de Türkiye vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasındadır.

Luaca Milli Parkı/ Şili, Luaca Milli Parkı/Şili

Lauca Milli Parkı/Şili Hakkında Bilgiler

Burası 1970 yılında Ulusal Park ilan edilmiştir. Buzullarla, çöllerde ve volkanlar kaplı Şili bağrında çok çeşitli manzaralarının bulunduğu coğrafyaya sahiptir.

Altiplano çöl buzulları arasındaki bir doğa harikası olan Lauca Milli Parkı, gölleri ve Karlı zirveli dağlar arasında dünyanın en ilginç köşelerinden biridir. Şimdi de ki bu milli parka ulaşmak için Aricadan La Poz’a doğru giden yolu takip etmeniz yeterlidir. 137 bin hektarlık bu parkın doğusu Şili ve Bolivya sınırında yer alır. Bölgede birçok yanardağ bulunmaktadır. Parinocata, Pomperape ve Acotango burada bulunan yanardağlardan birkaç tanesidir. Bu dağlar deniz seviyesinden 6000 ile 6300 metre yüksektedirler.

Luaca Milli Parkı/ Şili, Luaca Milli Parkı/Şili

Parktaki manzaraların en güzeli ise volkanların göle olan yansımasıdır. Chungara Gölü ve Catocotari La Gölü parkın en güzel köşelerindendir. Bu parkta yaşayan puma, guanocos, vicinos, Şili flamingosu, taguo ve caiti ve alpaka(devenin tüylüsü) gibi hayvan türleri de bu parkta yer alır. Manzarası ile ziyaretçileri büyülemeye başaran Luaca Milli Parkı Güney Amerika’nın eko sistemleri, doğası ve kültürü ile ilgili bilgi edinmemize de yardımcı olur.

Luaca Milli Parkı UNESCO’nun biyosfer doğal koruma alanıdır. Bu parkta düzenlenen zaferlere katılırsanız parkın çevresinde gezerken göreceğiniz manzara işsizdir. Yolda gezen size eşlik edecek hayvanlarla karşılaşmanız da mümkün. Bu Safari sırasında gün batımına denk gelirseniz hayatınızda bir daha böyle bir manzarayla karşılaşma imkanınız olmadığını siz de anlayacaksınız.

Luaca Milli Parkı/ Şili, Luaca Milli Parkı/Şili

Şili nin kuzeyinde Ant Dağlar bölgesinde yer alan Louca Milli Parkı bu ülkeyi ziyaret edenlerin gezmeyi en çok tercih ettikleri yerdir. Dünyanın en yüksek gölü olan Lugo Chungarayı’ da içinde bulunduran Park ikiz volkanlar olan  ve ikiz kardeşi Volcan Pomerepe ve bunların manzaraları ile taçlandırılmıştır.

Luaca Milli Parkı/Şili’nin bitki örtüsü burada yaşayan hayvanların beslenmesine yetip artacak kadar verimlidir.

Luaca Milli Parkı/Şili Konaklama

Eğer Luacı Milli Parkı’nı görmek için Şile’ye gittiyseniz nerede konaklayacağız diye düşünmeyin işte size birkaç tane tavsiye geliyor;

Shereton Miromor&Couentio: Ülkenin ziyaretçileri tarafından en çok talep gören ve en lüks beş yıldızlı otelidir. Bu otelde müşteri memnuniyetine çok önem verilir. Havuzu enfes yemekleri ve temiz odalarıyla inanılmaz güzelliktedir.

Luaca Milli Parkı/ Şili, Luaca Milli Parkı/Şili

Hostal Pablito: Mükemmel konaklama merkezlerindendir. Sadelik ve şıklığın iç içe olduğu otelde temizlik ve sınırsız hizmetleri de inanılmazdır. Otelde bulunan yüzme havuzu müşterilerinin en çok ilgisini çeken köşeleri arasındadır.

Lastoria: Daha mütevazi ve daha ekonomik bir otel arıyorsanız burası sizler için idealdir. Temizlik ve hizmet bakımından diğerleri ile aşağı yukarı aynı seviyede olan otel ücret olarak daha ekonomiktir.

Sizin seçiminiz sizin tercihiniz şimdiden iyi tatiller.