Dünyanın her yerinde mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikası var. Bu doğa harikalarından biri de masmavi denizi, deniz altı güzellikleri, palmiye ağaçları, incecik pırıl pırıl kumları ve güneşi ile Maldivler turizm cenneti. Her gruptan insanın seyahat için rotasına koyduğu Maldiv Adaları, tatil için eşsiz bir yer. Son dönemlerde özellikle yeni evleneceklerin balayı mekanı olarak tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir.

Maldivler 1200 adadan oluşmakta ve bu adaların da 300’e yakın olanında yerel halk yaşamaktadır. Müslüman bir ülke olan Maldivler halkı oldukça misafirperver ve ülkeye gelen turistleri oldukça iyi ağırlamaktadırlar. Maldivler’e nasıl gidilir? Nerelerde gezilir? Biraz da size onlardan bahsetmek isteriz.

Maldivler, Maldivler

Maldivler Ulaşım

En önemlisi ve adaya ulaşımı kolaylaştıran Maldivler’e gitmek için vizeye ihtiyaç olmamasıdır. Bu şu şekilde olmaktadır;  30 güne kadar olan konaklamalarda vize şartı aranmaması bölgeye olan ilgiyi daha da artırmaktadır. Eğer 30 günü aşmamayı düşünüyorsanız yalnızca pasaportunuzu alarak yolculuğa başlayabilirsiniz. Uçuşlar iki şekilde, aktarmalı ya da aktarmasız olarak yapılıyor.

Tabi ki direkt uçuşun 8 saat sürdüğünü göz ardı etmemek gerekir. Bu kadar saat süren bir yolculuk içinde rahat bir kıyafet giymek şart! Aktarmalı uçuşlar ise Dubai aktarmalı olduğu için çoğu ziyaretçi önce Dubai’de konaklayıp, daha sonraki durağını Maldivler olarak belirliyor. Özellikle gezmeyi sevenler olarak iki ayrı yeri de görmeyi tercih ederseniz bu şekilde aktarmalı bir alternatif düşünebilirsiniz.

Maldivler, Maldivler

Maldivler Hakkında Bilgiler

Maldivler dünyanın en düz ülkesi olarak bilinirken %99’u sudan oluşmaktadır. Hatta önümüzdeki yıllar içinde buranın sular altında kalacağı söylentileri de duyulmaktadır. Başkenti Male şehri olan bu adanın muhafazakar bir tarafı da olduğunu bilmekte fayda var. Özellikle Male’de giyim kuşama dikkat ediliyor. Burada alkol tüketimi de yasaktır.

Maldivler, Maldivler

Adanın başkenti olan Male, tarihi binaları, alışveriş ve hediyelik eşya almak için oldukça uygun ve güzel bir yerdir. Sıklıkla Hindistan cevizi bulabileceğiniz Maldivler’de birçok egzotik meyve bulunmaktadır. Turizm sektörü denildiğinde akla gelenler arasında yer almıştır. Mutfak kültürlerinde balık öne çıkmaktadır. Fazla balık çeşidi ile renkli deniz altı zenginliği göz ardı edilemeyecek kadar zengindir.  “Bodu Beru” dansları gelen ziyaretçilerine görsel bir şov sunan Maldivler’de huzuru ve eğlenceyi bir arada yaşayabilirsiniz. Tekrar gelmek için bahaneler ve fırsatlar yaratacağınıza eminiz.

Maldivler’de Konaklama

Lüx otelleri ve mütevazı otelleri ile her kesimden bütçeye hitap eden Maldivler’in en güzel yerlerinden birkaç tanesini sizin için derledik. Umarız memnun kalırsınız. Şimdi bu otellere birlikte göz atalım.

Maldivler, Maldivler

Kurumba Maldives: Bu güzel tropikal ada Hindistan ağaçları ile kaplı olup otelde kalan misafirlerine 24 saat havaalanı transfer hizmeti sunmaktadır. Geniş ve modern tasarıma sahip otelde konaklama yapanlar için herşey düşünülmüş. 8 restoran 3 barı ve 3 tenis kortu mevcut olan tesis de oldukça güzel bir konaklama geçireceğinizi düşünüyoruz.

Reethi Faru Resort: Denize uzaklığı sadece 80 m olan otelin şehir merkezine de uzaklığı da 4,2 km’dir. Beş yıldızlı bir tesis olan Reethi Faru Resort size muhteşem bir konaklama imkanı sunmaktadır. Burada oldukça güzel vakit geçireceğinizi düşünüyoruz.

Furaveri Island Resort & Spa: Tesis egzotik Raa Atoll’de yer alıyor ve şehir merkezine uzaklığı sadece 1,9 km’dir. Ayrıca özel plajı da bulunan tesis de restoran bölümü yeşil ve mavinin birbirine karıştığı panaromik bir manzaraya sahiptir. Odaları da oldukça temiz ve ferah olan otele hiç düşünmeden rezervasyon yaptırabilirsiniz.