Bahreyn’in en büyük şehri ve başkenti ayrıca Acem körfezinin en önemli limanı niteliğindedir. Turistlerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği birçok mimari yapı bulunmaktadır.

Manama’da Gezilecek Yerler

Her yıl oldukça fazla turist ağırlayan Manama’da gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunmakta.

Al Fateh Cami; dünyanın en büyük camilerinden biri olan bu cami 7binden fazla kişinin aynı esnada namaz kılabileceği kadar büyük bir alana inşa edilmiştir. Kubbesinin inşasında fiberglas kullanılmıştır. Caminin bütün duvarlarında kaligrafi vardır. Şehrin en çok turist çeken noktalarından biridir.

Bahreyn Ulusal Müzesi; ülkenin en eski ve en büyük müzelerinden biri olma özelliğine sahip bu müzenin tam yanında Bahreyn Ulusal Tiyatrosu bulunmakta. İki binadan oluşan müzede arkeolojik kazılardan çıkarılan tarihi ögeler sergilenmektedir.

Bahreyn Kalesi; bu kale UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alır. Tarih tutkunlarının mutlaka gezip görmesini tavsiye ediyoruz. Bahreyn Kalesi Site Müzesi, bölgede keşfi yapılan eserleri ve sitenin antik tarihi unsurlarını koruma altına almıştır.

Manama, Manama, Bahreyn Seyahat Rehberi

Manama’ya Ulaşım

Türkiye’den Manama’nın batısındaki Muharraq’taki Uluslararası Bahreyn Havaalanı’na direkt uçuşlar mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bahreyn’e girişte vize almak zorundadır.

Manama’da Konaklama Seçenekleri

Government Caddesi Manama’da merkezi sayılan noktalardan biridir ve burada her bütçeye uyum sağlayabilecek birçok konaklama seçeneği mevcut. Daha lüks bir seçenek arayanlar için Muharraq Adası ve Seef civarında oldukça lüks ve konforlu konaklama alanları mevcuttur. Uygun bütçeli konaklama istiyorsanız otel yerine pansiyon ya da hostel tercih edebilirsiniz.

Ramee Grand Hotel and Spa; iş merkezi, açık yüzme havuzu ve pek çok çeşit içecek barındıran bir restoran bulunur. Odalar oldukça şık dekore edilmiş ve geniştir.

Manama, Manama, Bahreyn Seyahat Rehberi

Golden Tulip Bahrain; spa, hidromasajlı küvet, spor salonu ve fitness merkezi bulunur.

Intercontinental Regency Bahrain; gayet merkezi bir konumda bulunan bu otel, oldukça konforlu ve odalara sahip. Kahvaltısı ve oda servisi çok iyi, personeller güler yüzlü ve yardımsever. Spor salonu, fitness merkezi ve gece kulübü de mevcuttur. Lüks ve konforlu bir konaklama tercih edenlere bu oteli tavsiye ediyoruz.

Manama Festivalleri

Manama’da festival severlerin dikkatini çekebilecek birçok festival düzenleniyor.

Bahreyn Yaz Festivali; yerel sanatçılar geleneksel Bahreyn müziklerini sergilerler. Bunun yanı sıra atölye çalışmaları, eğlence programları ve sanat sergileri de festivalde yer alır.

Bahreyn Yemek Festivali; bu festival Four Seasons Hotel’de gerçekleştiriliyor. Bahreyn’deki yerel yemek kültürünü tanıtan bir festivaldir. Yemeklerin yanı sıra müzik ve çocuk etkinlikleri de oluyor.

Katılabileceğiniz diğer festivaller;

  • Muharraq Yaz Festivali
  • Sonbahar Alışveriş Festivali
  • Uluslararası Bahreyn Kitap Fuarı

Manama, Manama, Bahreyn Seyahat Rehberi

Manama Gece Hayatı

Manama’da gece hayatı pek yaygın tercih edebileceğiniz pek fazla alternatif de mevcut değil. Otellerin gece kulüplerinin yanı sıra Gold Club, Harversters, Warbler’s, Wrangler’s eğlenmeniz için en popüler adresler olacaktır.