Muğla’nın ilçesi olan Marmaris, Muğla merkeze 1 saat uzaklıkta bulunuyor. Marmaris, kıyılar, ormanlar, plajlar ve koyler gibi birbirinden güzel doğa harikasını içerisinde barındırıyor. Günden güne ilçeyi ziyaret eden turist sayısı artıyor. Eğer siz de hala bu eşsiz güzellikle tanışmadıysanız bir sonraki tatiliniz için adresi çam ağaçlarıyla kaplı doğası ve hepsi birbirinden güzel plajları ile Marmaris olarak belirlemenizi öneriyoruz.

Marmaris’e Ulaşım

Marmaris ulaşım konusunda birçok alternatif barındırır. Eğer uçak yolculuğunu tercih ediyorsanız Dalaman havaalanına inerek, havaalanı servisleriyle yaklaşık 90 dakika içerisinde Marmaris’e ulaşabilirsiniz. Otobüs vasıtasıyla da yıl boyunca direkt ilçeye ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Marmaris içerisinde araç kiralayarak kolayca tüm ilçeyi gezebilirsiniz.

Marmaris, Marmaris, Türkiye

Marmaris’te Gezilecek Yerler

Marmaris;  İçmeler Plajı, Turunç Plajı, Hisarönü Koyu,  Kleopatra Plajı, Çiftlik Plajı, Boncuk Koyu ve  Kızılkum Plajı gibi birbirinden güzel plaj ve koylarıyla genelde yazları turistlerin tatil için vazgeçilmez adresi haline gelmiş durumda. Marmaris eski çağlardan beri farklı medeniyetleri içerisinde barındırdığından ilçe merkezinde gezebileceğiniz birçok tarihi alanda mevcut. Marmaris kalesi, İyilik Kayalıkları Arkeolojik Parkı, Marmaris Bal Evi, Günnücek Milli Parkı, Sedir Adası gibi yerler plajları dışında gezmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

İçmeler Plajı; tertemiz denizi ve oldukça bakımlı olması sebebiyle turistlerin en çok tercih ettiği plajlardan biri olma özelliğini taşıyor. Marmaris’in İçmeler beldesi, plaj olanağı ile diğer beldelere nazaran daha popüler.

Marmaris, Marmaris, Türkiye

Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi; adeta Marmaris’in simgesi olma niteliği taşır ve mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerler arasında. 1.Dünya Savaşı’nda hasara uğramış bu kale 18 odadan meydana geliyor.  Marmaris Müzesi’nin arkeoloji kısmında geçmişten günümüze farklı tarih dönemlerden kalmış, kazılarda gün yüzüne çıkarılmış sikke, süs eşyası ve çömlek benzeri eşyalar sergileniyor.

Marmaris’te Konaklama İmkanları

Marmaris her yıl çok sayıda fazla turist ağırladığından, her bütçeye uygun farklı lükslüklerdeki konaklama imkanı mevcut. Otelde konaklamayı tercih etmeyen misafirler için de pansiyon, apart ve villa gibi seçenekler de bulunuyor. Merkezde olduğu gibi İçmeler, Siteler, Uzunyalı ve Armutalan bölgelerinde tercih yapabileceğiniz konaklama alanları var. Doğayla iç içe olmak istiyorsanız tercihinizi bu bölgelerden yana kullanmanızı öneriyoruz. Kekik Hotel Selimiye, Martı Resort Hotel, Hotel Aqua, Grand Yazıcı Marmaris Palace, D-Resort Grand Azur, Julian Hotel, Casa De Maris SPA&Resort konaklama sağlayabileceğiniz iyi otellerden bazıları.

Marmaris, Marmaris, Türkiye

Martı Resort Hotel; Marmaris’in en çok tercih edilen beldelerinden olan İçmeler’in en lüks otellerinden biri. Kendine özgü mimarisi ve rustik tarzı ile Türkiye’nin ilk resort oteli olma özelliğini taşıyor. Tatil imkanının yanı sıra şifalı su kaynakları ile de huzur dolu bir tatil deneyimi yaşatıyor.

D-Resort Grand Azur Hotel; geniş ve konforlu odalarında her türlü detay düşünüldüğünden merkezde konaklamak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir yer.